• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 4 feb 2021

10:05

Daimler gaat truckdivisie afsplitsen tegen eind dit jaar

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Daimler liet gisteren weten dat het van plan is zijn truckdivisie af te splitsen en dit nog vóór eind dit jaar. Het gerucht van een spin-off deed al enkele weken de ronde maar werd gisteren dus bevestigd. In november 2019 reeds werden aparte juridische entiteiten opgericht voor een eventuele splitsing van de twee activiteiten. 

Belangrijkste modaliteiten spin-off

  • Een significant meerderheidsbelang in de truckdivisie zal (pro rata) uitgekeerd worden aan de bestaande Daimler aandeelhouders tegen eind dit jaar.

  • De truckdivisie 'Daimler Trucks' zal een notering krijgen op de beurs van Frankfurt met als doel om opgenomen te worden in de DAX.

  • Daimler Trucks krijgt een volledig onafhankelijk management en eigen corporate governance met een onafhankelijke Voorzitter van de Raad van Bestuur.

  • Daimler zal op termijn zijn naam veranderen naar 'Mercedes-Benz'. Het zal een minderheidsbelang behouden in Daimler Trucks waarvan de grootte nog niet bepaald is.

  • In het derde kwartaal moet op een Buitengewone Algemene Vergadering de split officieel bekrachtigd worden. Daar zullen de aandeelhouders ook de verdere details van de spin-off voorgeschoteld krijgen.

CEO Ola Kallenius gaf aan dat de auto- en truckdivisies 'verschillende activiteiten zijn met specifieke klantengroepen, technologieën en kapitaalbehoeften.' Hij gelooft dat 'ze het meest effectief kunnen opereren als aparte entiteiten, vrij van de beperkingen van een conglomeraatstructuur.'

Aandeelhoudersvriendelijk scenario

Beleggers vragen al jaren om een splitsing omdat ze de synergievoordelen tussen auto's en trucks als zeer beperkt of onbestaande beschouwen. Aandeelhouders krijgen dus eindelijk hun zin en dit nog in het meest aandeelhoudersvriendelijke scenario. Daimler gaat immers een meerderheidsbelang in de truckdivisie uitkeren aan de bestaande aandeelhouders. Dit vermijdt een IPO proces waar geld moet opgehaald worden. De belangrijkste doelstelling van de operatie is het wegwerken van de conglomeraatskorting (conglomerate discount) oftewel het realiseren van de 'som van de delen' die (uiteraard) groter is dan het geheel. De markt houdt immers van 'pure plays' en is niet tuk op conglomeraten.

Na de ijzersterke operationele resultaten in het vierde kwartaal komt het Daimler management nogmaals over de brug. Dit keer met een optimalisatie van de bedrijfsstructuur. KBC Asset Management juicht de beslissing toe en verhoogt het koersdoel van 67 EUR naar 77 EUR. De aanbeveling blijft 'kopen'.​

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap