• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 28 nov 2019

13:26

De Fed denkt na over monetair beleid

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het monetair beleid van de Fed is waarschijnlijk op een rustpunt terecht gekomen. De Amerikaanse centrale bank gaf de economie sinds juli drie ‘inentingen’ van 25 basispunten om ze te beschermen tegen het cyclische griepje dat een aantal andere economieën heeft besmet. Na de verlaging eind oktober gaf de Fed aan dat dit moet volstaan om de groei op koers te houden. Als de vooruitzichten niet echt grondig veranderen, kan de Fed beleidsrente waarschijnlijk voor langere tijd op het huidige niveau houden. Gezien de blijvend matige inflatie die de voorbije jaren meestal ook iets beneden de doelzone van 2,0% bleef, ligt de lat voor een eventuele verhoging hoog, zelfs als het economisch beter gaat, zegt Peter Wuyts van KBC Economics.

Beleidskader

Naast het dagdagelijkse beleid is de Fed ook bezig met een herziening van het beleidskader. Zo onderzoekt de Amerikaanse centrale bank haar beleid sinds de financiële crisis en gaat ze na of ze haar aanpak in de toekomst kan verbeteren. Gisteren liet één van de tenoren binnen de Fed, Lael Brainard, haar licht schijnen over wat er kan veranderen. Brainard vertrekt van enkele vaststellingen.

  • De Fed heeft het al een tijd moeilijk om de inflatie in de buurt van de 2%-doelstelling te houden.
  • De inflatie reageert veel minder op een vrij hoge capaciteitsbezetting.
  • De neutrale beleidsrente, die inflatie kort bij 2,0% houdt en maximale tewerkstelling ondersteunt, ligt nu blijkbaar veel lager dan vroeger.

De Fed (alvast Brainard) stelt de 2%-doelstelling niet in twijfel. Ze wil nog steeds het risico vermijden dat een blijvend te lage inflatie de vraag in de economie negatief beïnvloedt (uitstellen van bestedingen in het vooruitzicht van prijsverlagingen), al kan je de vraag stellen of dat mechanisme op dit ogenblik echt aan het werk is. Stellen mensen hun aankopen uit omdat de inflatie iets beneden 2% blijft? Een te lage inflatie maakt het voor de centrale bank ook moeilijk om de economie te stimuleren bij een terugval. Monetaire stimulering gebeurt immers vooral door een lage (negatieve) reële rente. Als de inflatie laag is bij de start van de crisis, is het moeilijk om de reële rente negatief te maken, tenzij je overgaat tot negatieve rentes. In recente Fed-communicatie wordt dit niet formeel uitgesloten, maar een negatieve (beleids)rente ligt in de VS om principiële en praktische redenen de facto moeilijk.

Renteaanpak

Om de vermelde problemen het hoofd te bieden, pikt ook Brainard het idee op om de inflatie tijdelijk boven de 2% te laten uitstijgen na een periode waarin de doelstelling niet gehaald werd. Ze lanceert ook het idee van een soort ‘alternatief’ voor het kwantitatief monetair beleid van de aankoop van activa. Als de kortetermijnbeleidsrente haar bodem heeft bereikt (ergens in de buurt van 0%?) kan de Fed ook de rente op iets langere looptijden tijdelijk naar een lager niveau brengen door obligatieaankopen. Ze zal de markten dan duidelijk aangeven aan welke voorwaarden, bijvoorbeeld inzake tewerkstelling en/of inflatie, moet worden voldaan om die ‘curvecontrole’ te stoppen. Het beleid zou zich dus meer toespitsen op renteniveaus dan op de verschaffing van een grote hoeveelheid liquiditeit. Brainard denkt dat deze ‘renteaanpak’ de markt meer duidelijkheid biedt dan het kwantitatieve monetair beleid, zoals we dat nu kennen.

De denkoefening van Brainard ondersteunt volgens KBC Economics de gedachte dat de Fed eerder wat langer kan wachten om het beleid eventueel te verstrakken dan in het verleden het geval was. Het hele opzet gaat natuurlijk vooral uit van de veronderstelling dat de inflatie eerder te laag dan te hoog zal blijven. Voorlopig is dat een evidentie, maar ook dat is op langere termijn geen axioma.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap