• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 20 jul 2022

13:28

Deposito-uitstroom vertroebelt vooruitzichten bij Signature Bank

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Signature Bank meldde een winst per aandeel van 5,26 dollar over het tweede kwartaal, meer dan de verhoopte 5,06 dollar. Dat was volledig te danken aan lager dan verwachte voorzieningen voor kredietverliezen. Het onderliggende resultaat was eerder gemengd, waarbij het negatieve zwaarder woog dan het positieve. Centraal staat dat de groei van de deposito's bij Signature Bank onder druk stond. Dat was ook al zo in eerdere periodes, dus het is goed mogelijk dat die deposito's in het tweede halfjaar terugkomen. Alleszins is dat een nieuw aandachtspunt voor een bank die goedkoper noteert dan zijn sectorgenoten, en sneller groeit. Geen impact op “Kopen”-advies en 280 dollar koersdoel.

Positieve elementen

Helemaal boven de lijst noteert een indrukwekkende kredietgroei van 8,4%, wat leidde tot een groei van 33% op jaarbasis. Andere positieve elementen waren de hoger dan verwachte stijging van de nettorentemarge (die samen met de kredietgroei bijdroeg aan een beter dan verwachte nettorentebaten), beter dan verwachte provisiebaten en een zeer gezonde kwaliteit van de activa. De nettorentebaten stegen trouwens met 42% op jaarbasis, terwijl de nettowinst zelfs met 58% steeg.

Negatieve elementen

De kosten als gevolg van nieuw personeel zijn hoger dan verwacht. In de loop van het kwartaal lanceerde de onderneming een nieuwe nationale verticale tak voor de gezondheidszorg en werden 11 nieuwe bankteams aangeworven. Aangezien deze hogere kosten de toekomstige groei moeten aanwakkeren, zijn de daaruit volgende hogere kosten niet problematisch. Het meest negatieve punt is echter de daling van de deposito's met 5 miljard dollar, zowat 4,6% op kwartaalbasis. 

Voor een bank met een sterke groei zoals Signature Bank vrezen beleggers echter dat de groei van de activa zal stagneren indien de deposito's niet kunnen groeien, want dat zou kunnen betekenen dat de financiering van de groei van de balans in het gedrang kan komen.

Verwachte activagroei werd ingeknipt

Het management heeft de verwachtingen voor de groei van de activa daarom ook getemperd van 4 à 7 miljard naar 1 à 3 miljard dollar per kwartaal, gelet op de onzekere groei van de deposito's. Dat wil zeggen dat de vrees van pessimistisch ingestelde analisten (tenminste deels) is uitgekomen, namelijk dat Signature Bank een grote uitstroom van deposito’s te wachten zou kunnen staan. Het mag dan ook niet verrassen dat het aandeel gisteren zwak presteerde.

De visie van KBC Asset Management over Signature Bank

Dit kwartaalresultaat was niet wat de analist van KBC AM ervan gehoopt had. De prestaties van het aandeel kunnen daardoor op korte termijn wisselvallig blijven omdat een vertragende groei niet al te aantrekkelijk is voor een groeibank. Tegen minder dan 8x de (negatief) herziene winst voor 2023 is het aandeel echter al heel wat goedkoper dan de meeste Amerikaanse sectorgenoten, die bestaan uit banken met een lage groei. Bovendien is de groei van de deposito's bij Signature Bank ook al in eerdere periodes nogal volatiel geweest, dus het zou mogen verbazen indien de deposito's in het tweede halfjaar terugkomen. Dat wordt dus een nieuw aandachtspunt voor een bank die de deposito's in de vorige kwartalen gemakkelijk zag binnenstromen.

Zo’n terugval van de deposito’s is een terugkerend fenomeen bij de meeste Amerikaanse banken die al resultaten hebben gerapporteerd over het tweede kwartaal en is niet beperkt tot enkel Signature. Een dergelijke daling is trouwens logisch omdat klanten het depositobedrag dat zij tijdens de Covid hebben opgebouwd, gebruiken of overhevelen naar producten met een hoger rendement nu de rente is gestegen.

Op de langere termijn blijft Signature Bank een uniek verhaal. Het heeft een bewezen track record in het vinden van nieuwe groeimogelijkheden, gedreven door het vermogen om talent van topkwaliteit aan te trekken. Het marktleidende digitale blockchainplatform Signet blijft ook een echt unieke troef die nieuwe institutionele klanten aan boord is blijven houden en in het afgelopen kwartaal recordvolumes aan transfers (245 miljard dollar) heeft opgetekend, ondanks de marktturbulentie rond de digitale/cryptoruimte. Tot slot is de bank rentegevoelig, heeft ze een gezonde kwaliteit van de activa, een hoger dan gemiddeld rendement op eigen vermogen en is ze nog steeds klaar voor een inkomstengroei van meer dan 40% in 2022 en meer dan 15% in 2023. Redenen te over om het “Kopen”-advies en 280 dollar koersdoel te behouden.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap