vr. 16 jul 2021
Deutsche Post krijgt “Kopen”-aanbeveling na positieve winstwaarschuwing

KBC Asset Management verhoogt de aanbeveling voor Deutsche Post DHL van “Houden” naar “Kopen”, terwijl het koersdoel wordt opgetrokken van 50 naar 66 euro. Als motivatie verwijst analist Alex Martens onder meer naar een gunstige dynamiek in het luchtvrachtsegment zowel op korte als middellange termijn. Deutsche Post pakte vorige week uit met een positieve winstwaarschuwing en dat zal mogelijk niet de laatste geweest zijn.
Opnieuw hogere winstprognose
Deutsche Post stuurde vorige week een positieve winstwaarschuwing uit. Het was al het vijfde kwartaal op rij dat het postbedrijf positief verraste. Vooral de divisies Freight Forwarding en Supply Chain presteerden in het tweede kwartaal van 2021 beter dan verwacht, maar op absolute basis kwam de belangrijkste outperformance van het segment Express, dat het kroonjuweel blijft.
Deutsche Post verhoogde de vooruitzichten voor het volledige boekjaar 2021 en mikt nu op een EBIT van meer dan 7,0 miljard euro (op groepsniveau), tegenover een eerdere prognose van meer dan 6,7 miljard euro. Maar zelfs met die opwaardering denkt analist Alex Martens dat het winstrisico nog steeds opwaarts is.
Aangezien Deutsche Post gewoonlijk zo’n 55% van de aangepaste EBIT in de tweede jaarhelft genereert, wat voor 2021 een gerapporteerde EBIT van zo’n 8,7 miljard euro zou suggereren, lijken verdere upgrades waarschijnlijk. Deutsche Post heeft ook zijn prognose voor 2023 opgetrokken. KBC AM denkt dat zowel de prognoses voor 2021 als 2023 nog te voorzichtig zijn, maar gelooft dat een conservatieve benadering het bedrijf ruimte geeft om zijn "beat and raise"-strategie verder te zetten.
Opportuniteiten in cargo
Analist Alex Martens verwacht dat de heersende verstoring van de zeevracht de luchtvrachtmarkt ten goede zal komen. Hij ziet bovendien een versnelling in die verschuiving, vooral van cargo-eigenaars met een hoge waarde, om de deadline van het hoogseizoen te halen. Daarom denkt hij dat de luchtvrachtmarkt ook in de tweede helft van 2021 hoge tarieven zal kennen. De zogenaamde ‘belly capacity’ (i.e. vervoer van goederen via passagiersvliegtuigen) was in 2019 goed voor zo’n 55% van de totale luchtvrachtmarkt. KBC AM verwacht een langzaam herstel van die capaciteit onder invloed van de voorzichtige aanpak van het ontsluiten van langeafstandsreizen en ook capaciteitsrationalisatie door de commerciële luchtvaartmaatschappijen.
Luchtvaartorganisatie IATA (International Air Transportation Association) verwacht dat de capaciteit voor langeafstandsvluchten in Europa in 2025 slechts 75% van het niveau van 2019 zal bedragen. KBC AM denkt dan ook dat de gespecialiseerde luchtvrachtmaatschappijen zullen profiteren van deze gunstige aanboddynamiek.
Overige katalysatoren voor het aandeel
Afgezien van deze factoren op korte termijn zijn er volgens KBC AM een paar structurele redenen om het aandeel Deutsche Post te bezitten:
- Deutsche Post bezit toonaangevende activiteiten van wereldklasse met hoge toetredingsdrempels. Het heeft 5 divisies die als marktleider fungeren. KBC AM denkt dat de netwerkactiviteiten van P&P Duitsland, DHL Express (internationale grensoverschrijdende express) en DHL Global Forwarding, Freight moeilijk te kopiëren zijn.
- De groep heeft een hoog niveau van structurele groei, aangedreven door e-commerce. DHL Express (grootste divisie) en Parcel Germany (tweede grootste divisie volgens EBIT) zijn de twee divisies die het meest van die trends profiteren. Het segment Mail (postactiviteiten) wordt een steeds kleiner onderdeel van de groep en hoewel het niet apart wordt vermeld, schat KBC AM dat het 10 tot 15% van de EBIT van de groep vertegenwoordigt. De minimale blootstelling aan de Amerikaanse markt waar de concurrentie heviger is (uitstap eind jaren 2000) en Amazon (ca. 1% van de inkomsten wereldwijd) zijn troeven in vergelijking met wereldwijde concurrenten zoals Fedex en UPS, die meer last hebben van toenemende concurrentie en dus verlies van marktaandeel in de VS.
- In onderdelen zoals DHL Global Forwarding en Freight zijn nieuwe IT-systemen nu volledig geïmplementeerd. Die moeten helpen om de marges op te krikken, die nog steeds minder dan de helft bedragen van de best presterende sectorgenoten.
- Volgens KBC AM blijven de vooruitzichten die Deutsche Post naar voren schuift veel te conservatief. Analist Alex Martens verwacht dat de groep ook in de komende jaren de verwachtingen kan overtreffen en de vooruitzichten kan verhogen.
- Deutsche Post DHL heeft een duidelijk kapitaalallocatiebeleid waarbij overtollige liquiditeit terugvloeit naar de aandeelhouders. De groep zal aandelen kunnen blijven inkopen; zo kondigde het in maart nog een inkoopprogramma ter waarde van 1 miljard euro aan.
Waardering Deutsche Post
Het aandeel Deutsche Post lijkt volgens KBC AM nog steeds goed gewaardeerd en wordt verhandeld tegen 15x de verwachte koers-winstverhouding voor 2022. Bovendien moeten de consensusverwachtingen nog worden aangepast aan de nieuwe vooruitzichten. Het aandeel heeft goed gepresteerd, maar dat is te danken aan positieve winstbijstellingen.
Gezien het track record van de resultaten, de hogere vrijekasstroomgeneratie en het potentieel om overtollige liquiditeiten tijdig aan de aandeelhouders terug te geven, zou het aandeel aan een hogere multiple moeten worden verhandeld. Het noteert nu nog steeds tegen een grote korting ten opzichte van zijn Amerikaanse sectorgenoten, die kampen met een grotere druk op het marktaandeel en dus een lager groeipotentieel hebben.
KBC Asset Management verhoogt de aanbeveling van "Houden" naar "Kopen" en het koersdoel van 50 naar 66 euro.