vr. 2 sep 2022

Voor het eerst in veertien maanden zijn de inschrijvingen van personenauto's in België opnieuw gestegen, tot 28.900. Dat aantal ligt onder de raming van KBC Securities-analist Michiel Declercq, die 35.000 registraties per maand voor de rest van het jaar vooropstelt. Nu de chipschaarste afneemt, verwacht hij dat een herstel tegen het einde van het jaar en in 2023 haalbaar is.
D’Ieterens marktaandeel achteruit
De Belgische inschrijvingen van personenauto's stegen in augustus met 7% op jaarbasis. Op maandbasis is dat een stijging met 10,4%. Het marktaandeel van D'Ieteren kwam uit op 22,7%, in vergelijking met een uitzonderlijke 26,5% in dezelfde maand vorig jaar.
Verstoringen in de toeleveringsketens houden wel aan, wat er voor zorgt dat het aantal inschrijvingen in augustus nu ongeveer 40% onder het niveau ligt van voor de crisis.
Sinds begin dit jaar bedraagt het aantal inschrijvingen van Belgische personenwagens 250.500, een daling van 12,7% op jaarbasis. D’Ieteren heeft op in dat segment momenteel een marktaandeel van 22,1%. Vorig jaar was dat in dezelfde periode nog 23,9%.
Het aantal inschrijvingen van lichte bedrijfsvoertuigen daalde met 10,8% tot 4.600. Het aantal registraties van lichte bedrijfsvoertuigen is 37.800, een daling met 26,1% op jaarbasis.
KBC Securities over D’Ieteren
De Belgische inschrijvingen van personenauto's blijven teleurstellen. Nu de chipschaarste echter aan het afnemen is, denkt Michiel Declercq dat er tegen eind 2022 en 2023 een herstel op komst kan zijn. Merk op dat de aanhoudende tekorten tot dusver voorrang hebben gegeven aan de levering van duurdere auto's, die hogere marges opleveren.
Michiel Declercq verwacht dan ook dat de marges van D'Ieteren Auto intact zullen blijven. Op basis van de som-der-delen-waardering van 239 euro per aandeel en een korting van 15%, handhaaft KBC Securities het “Kopen”-advies en het koersdoel van 205 euro. Het is uitkijken naar de resultaten van D’Ieteren over de eerste helft van 2022. Die zullen maandag na de sluiting van de beurs worden gepubliceerd.
Het D’Ieteren-aandeel noteert momenteel aan een koers van 147,2 euro (+0,48%).
