• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 31 aug 2022

11:31

Drie favoriete aandelen van Tom Simonts

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Wie de financiële en gewone pers leest, weet dat we met massaal veel uitdagingen geconfronteerd worden, terwijl het optimisme over zelfs maar een redelijke uitkomst erg pover is. Sommige bedrijven gaan de recessie in met topzware balansen en torenhoge kosten die moeilijker doorrekenbaar zijn of worden. Defensieve sectoren worden echter overdreven ondergewaardeerd, terwijl ook structurele groeiers als kneusjes behandeld worden. Dat levert op opportuniteiten voor langetermijnbeleggers, meent financieel-econoom Tom Simonts.

Daarom gaf hij vorige week in de krant De Standaard zijn drie favoriete aandelen en motiveerde hij die keuzes ook:

X-Fab

De chipbakker blijft stevige vraag optekenen en mikt op, tot en met 2024, een jaarlijkse groei van omzet (+11,3%), bedrijfskasstroom (+11,6%) en nettowinst (+6%), terwijl de EBITDA-marge van 22,5% naar 24% kan stijgen. Maar beleggers blijven angstig omdat de vraag naar consumentenelektronica en geheugenchips afkalft. Niet zo bij X-Fab, actief in een domein waar de vraag wel hoog blijft. Het wil de stijgende kosten beter doorrekenen en investeert fors om in te spelen op de automarkt, SiC-technologie en medische elektronica. Een pareltje, aan slechts 3,9x EV/EBITDA voor 2022 en 3,45x voor 2023.

Het aandeel van X-FAB noteert momenteel aan 6,37 euro (+1,5%).

Hyloris

De veelbelovende vooruitzichten van deze farmanieuwkomer volgen op een strategische bocht van herformulering naar herbestemming. Dat moet hogere rendementen en stabielere inkomsten opleveren, geflankeerd door 65 miljoen euro beschikbare cash. Hyloris wil immers snel en veel geneesmiddelen aan de pijplijn toevoegen. Bovenop twee reeds commerciële producten lopen er zes klinische studies en kunnen er vier nieuwe producten bijkomen in 2022. Er zou voldoende omzet gedraaid moeten worden om op netto basis niet langer cash te verstoken tegen 2024. Tegen dan zouden er 30 kandidaat- en commerciële producten moeten zijn aan gemiddeld 30 miljoen euro geschatte waarde. Als de regelgever dat tempo tenminste kan en wil volgen.

Het aandeel van Hyloris noteert momenteel aan 14,14 euro (+3,2%).

Tubize

Het aandeel van dochter UCB steeg in 2022 eerst 15% om vandaag 26,8% onder water te staan. Aanleiding was de gevreesde 'complete response letter' (CRL) van de Amerikaanse regulator na de aanvraag ter goedkeuring van matige tot ernstige plaque psoriasis met sterproduct Bimekuzemab. Dat geneesmiddel blaast zijn concurrenten uit het water in de EU, Japan en Canada, waar de aanval op de 23,8 miljard dollar grote markt al werd ingezet. KBCS verwacht alsnog Amerikaans groen licht, wat moedergroep Tubize ten goede moet komen. Die kocht recent 94 miljoen euro extra UCB aandelen, maar noteert zelf 40% onder de intrinsieke waarde (60% op basis van het UCB koersdoel van 110 euro). En dat ondanks de kwaliteitsportefeuille die UCB rijk is.

Het aandeel van Tubize noteert momenteel aan 70,7 euro (-0,42%).
Het aandeel van UCB: 70,92 euro (+0%).

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap