• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 23 jul 2020

11:55

Een sterke euro of een zwakke dollar?

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Eergisteren was de kogel dan toch door de kerk. De Europese leiders werden het eens over het ‘Next Generation EU’ herstelpakket van 750 miljard euro. KBC Economics, onder leiding van KBC-hoofdeconoom Jan Van Hove, geeft commentaar bij het akkoord.

De marktreactie was niet euforisch. De euro en ook de Europese beurzen, reageerden met enige reserve. Dat was begrijpelijk. De markten gingen er vooraf vanuit dat de EU ‘niet anders kon’ dan een pakket goed te keuren gebaseerd op het voorstel van de Europese Commissie. Falen was geen optie. De intra-EMU-obligatiemarkten en de euro hadden al een voorschot genomen.

Compromis

Het oorspronkelijke voorstel werd ook afgezwakt. Geen verhouding van 500 miljard euro subsidies en 250 miljard euro leningen, maar 390 miljard euro subsidies en 360 miljard euro leningen. De ‘zuinige landen’, o.a. Nederland, moesten een politieke compensatie krijgen. De financiering is ook niet vrijblijvend. De lidstaten krijgen middelen in functie van de schade die ze hebben geleden door het coronavirus. Om effectief over die fondsen te kunnen beschikken, moeten ze wel een plan voorleggen dat past in een breder, duurzaam en toekomstgericht Europees beleidskader.

De middelen kunnen dus niet zomaar worden ingezet voor lopende uitgaven of, bijvoorbeeld, om de Italiaanse belastingen te verlagen. ‘Kritische landen’ kunnen de uitbetaling tijdelijk blokkeren als ze vinden dat het geld niet voor de juiste doelen wordt aangewend. Het plan is dan ook maar een voorzichtige stap naar een fiscale integratie. Dat is nog geen fiscale ‘transferunie’. Toch is een belangrijke stap gezet. Naast fiscale solidariteit, is de creatie van een nieuw, belangrijk segment in de obligatiemarkt het vermelden waard.

Financiering

Het plan wordt gefinancierd met leningen ondersteund door de EU begroting. Tot nu was de uitgifte van obligaties op Europees niveau beperkt. Door de ‘massale’ uitgifte volgende jaren komt er een nieuwe grote speler op de internationale kapitaalmarkt. Die EU-obligatiemarkt blijft ver verwijderd van de markt van Amerikaanse Treasuries, de referentie. Toch zal ze de aandacht trekken van grote investeerders zoals centrale banken die hun reserves willen spreiden in liquide activa van de hoogste kredietkwaliteit. Dit soort verschuivingen gebeurt niet van de ene dag op de andere. Toch is er ook een stap gezet die de euro potentieel een belangrijkere internationale rol laat spelen.

Dollar verzwakt

Over naar de reactie op de wisselmarkt. EUR/USD rondde de kaap van 1.15 en zette een nieuw hoogtepunt voor 2020. Toch was dit slechts ten dele ingegeven door de ‘stap vooruit‘ op Europees niveau. De breuk hoger kwam er wel pas toen de VS in de markt kwam. Vooral de dollar werd toen opnieuw verkocht. Ondanks alle onzekerheid over de nieuwe corona-opstoot, was de markt nog maar eens gevat door een opflakkering van de algemene ‘reflatie-trade’. Dat bleek in beperkte mate uit het constructief beurssentiment. Veel opvallender waren de stijging van goud, zilver, olie en een reeks andere activa die traditioneel invers gecorreleerd zijn met de dollar.

Conclusie

Voor KBC Economics is de breuk van EUR/USD boven 1.15 ook uiting van een zwakke dollar. Op korte termijn is er immers al behoorlijk wat goed nieuws in de euro verdisconteerd. Een verdere stijging van EUR/USD moet waarschijnlijk komen van intrinsieke USD-zwakte. Daarvoor moet de markt een minimum aan geloof behouden dat het globale herstel niet ten gronde wordt gehypothekeerd door de opstoot van het coronavirus. De breuk boven EUR/USD 1.15 is een bijkomende illustratie dat de dollar in een ‘sell-on-upticks patroon’ is terecht gekomen. Enige consolidatie of zelfs een beperkte correctie op korte termijn kan als de globale twijfel toch weer zou toenemen. De trend is wel duidelijk.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap