• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 9 mrt 2022

10:04

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Deutsche Post rapporteert stijging van operationele winst met 65% tot 8,0 miljard euro

  • Deutsche Post rapporteerde voor 2021 een stijging van de operationele winst met 65% tot 8,0 miljard euro en zei dat de groei van de wereldwijde logistieke activiteiten in 2022 waarschijnlijk zal aanhouden, zij het in een trager tempo. Voor het boekjaar 2022 verwacht het bedrijf een bedrijfswinst (EBIT) van 8,0 miljard euro met een variatie van plus of min 5%. Die prognose houdt echter geen rekening met de impact van het conflict in Oost-Europa.

Geberit rapporteert daling van bedrijfswinst met 22% in vierde kwartaal

  • Geberit rapporteerde een daling van de bedrijfswinst met 22% in het vierde kwartaal, omdat het werd getroffen door fors gestegen grondstofkosten aan het eind van het jaar. Geberit gebruikt veel metalen zoals koper, zink, nikkel en aluminium, alsook kunststoffen in zijn producten zoals wc's, wastafels, leidingen en spoelsystemen. Het bedrijf zei geen vooruitzichten voor 2022 te willen geven, vanwege onzekerheden rond de COVID-19-pandemie en de "onstabiele geopolitieke situatie".

Stopzetting van Adidas’ activiteiten in Rusland vormt risico voor omzet van 250 miljoen euro

  • Adidas verwacht dat een stopzetting van zijn activiteiten in Rusland, als gevolg van de oorlog in Oekraïne, een risico vormt voor de omzet van 250 miljoen euro in 2022, terwijl het een herstel verwacht in zijn activiteiten in China. Adidas voorspelde een stijging van de valuta-neutrale omzet met 11 à 13% voor 2022, met inbegrip van het risico voor zijn activiteiten in Rusland en Oekraïne.

Enel denkt opnieuw aan bouw van terminal voor vloeibaar aardgas in Zuid-Italië

  • Enel, het grootste nutsbedrijf van Italië, is klaar om plannen af te stoffen voor de bouw van een terminal voor vloeibaar aardgas (LNG) in Zuid-Italië. Rome voert immers zijn inspanningen op om alternatieve leveringen te vinden ter vervanging van Russisch gas. Sinds de inval van Rusland in Oekraïne heeft Italië zijn inspanningen opgedreven om alternatieve gasbronnen te vinden, waarbij vooral het LNG-rijke Qatar in de kijker staat.

Shell stopte dinsdag met kopen van olie van Rusland

  • Shell stopte dinsdag met het kopen van olie van Rusland en zei dat het de banden met het land volledig zou verbreken, omdat het economische isolement van Moskou dramatisch leek te escaleren nu de Verenigde Staten naar verwachting een verbod op de invoer van olie zullen opleggen.

Operationele winst van Prudential stijgt met 16% in 2021

  • De operationele winst van Prudential steeg met 16% in 2021. Die werd gestimuleerd door een sterke verkoop van nieuwe verzekeringen terwijl de regio de strijd aanbindt met de coronapandemie. Het aangepaste bedrijfsresultaat kwam uit op 3,23 miljard dollar. De winst is hoger dan de 2,75 miljard dollar van 2020 en overtreft de analistenverwachting van 3,19 miljard dollar.

Volledige afschrijving Russische activiteiten kost UniCredit ongeveer 7,4 miljard euro

  • UniCredit zegt dat een volledige afschrijving van haar Russische activiteiten, inclusief grensoverschrijdende blootstelling, ongeveer 7,4 miljard euro zou kosten. Daardoor zouden haar plannen voor kapitaalverdeling aan een zijden draadje blijven hangen. UniCredit, een van de Europese banken met de grootste blootstelling aan Rusland, zou naar eigen zeggen nog steeds in staat zijn om de voorgestelde dividenden in contanten voor 2021 te betalen, zelfs in een extreem scenario waarin het zijn blootstelling tot nul zou terugbrengen.

In 2021 realiseerde Brenntag omzet van 14.383 miljoen euro

  • In 2021 realiseerde Brenntag een omzet van 14.383 miljoen euro. De operationele brutowinst steeg met 19,6% tot 3.379 miljoen euro in vergelijking met 2.869 miljoen in het voorgaande jaar. Brenntag slaagde erin de positieve brutowinstgroei te vertalen in een meer dan evenredige groei (+29,5%) van de operationele EBITDA tot 1.345 miljoen euro. De winst na belastingen bleef grotendeels stabiel met een totaal van 461 miljoen euro, ondanks het feit dat de EBIT voornamelijk werd beïnvloed door uitzonderlijke kosten als gevolg van accijnsbetalingen en voorzieningen. De winst per aandeel eindigde op 2,90 euro.

Continental maakte in 2021 weer winst met netto-inkomen van 1,5 miljard euro

  • Het Duitse Continental maakte in 2021 een winst van 1,5 miljard euro, tegen een verlies van 962 miljoen euro een jaar eerder. De leverancier rapporteerde een aangepaste EBIT-marge van 5,6%, een stijging ten opzichte van 4,4% in het voorgaande jaar en aan de bovenkant van zijn vooruitzichten, ondanks tal van supply chain uitdagingen, waaronder de COVID-19-pandemie en chiptekorten in de levering. Het bedrijf verwacht een marge van 5,5% tot 6,5% te kunnen rapporteren voor het fiscale jaar 2022, maar dat houdt geen rekening met de effecten van de mogelijke impact van de huidige geopolitieke crisis.

Elis ziet sterke verbetering van operationele en financiële kengetallen in 2021

  • Elis ziet een sterke verbetering van de operationele en financiële prestaties in 2021. De omzet bedraagt 3.048,3 miljoen euro, wat een groei impliceert met 8,6%, waarvan 7,4% organisch. De EBITDA-marge stijgt met 70 basispunten tot 34,5% van de omzet en de EBIT-marge stijgt met 240 basispunten tot 12,7% van de omzet. De activiteit in Gezondheidszorg, Industrie en Handel & Diensten in 2021 was ongeveer 5% boven het niveau van 2019.

BNP Paribas heeft totale blootstelling van ongeveer 3 miljard euro aan Rusland en Oekraïne

  • De Franse bank BNP Paribas heeft een totale blootstelling van ongeveer 3 miljard euro aan Rusland en Oekraïne. Naar eigen zeggen is dat relatief beperkt. BNP Paribas houdt vast aan zijn eerder aangekondigde financiële doelstellingen voor 2025.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap