ma. 25 apr 2022
9:46

Omzet van Zwitserse Roche steeg in eerste kwartaal met 10% beter dan verwacht
- De omzet van het Zwitserse Roche steeg in het eerste kwartaal met 10%, beter dan verwacht, dankzij de sterke vraag in de VS naar snelle COVID-19-antigeentests en geneesmiddelen zoals Ocrevus en Hemlibra. De kwartaalomzet steeg tot 16,44 miljard Zwitserse frank, tegenover 14,93 miljard Zwitserse frank in de periode een jaar eerder. Dat was iets boven een analistenverwachting van ongeveer 16 miljard frank. De diagnostiekdivisie was verantwoordelijk voor het grootste deel van de positieve verrassing en rapporteerde een omzetgroei met 24% tot 5,3 miljard frank dankzij het gebruik van zijn COVID-19-tests en harttests. De omzet uit Ocrevus steeg met 18% tot 1,45 miljard frank en de verkoop van Hemlibra steeg met 30% tot 853 miljoen frank. Dit compenseerde een daling van de gevestigde kankergeneesmiddelen Herceptin, Avastin en Rituxan waarvan het octrooi was verlopen, met als gevolg goedkopere concurrerende producten.
Franse mediagigant Vivendi zag zijn omzet in eerste kwartaal met 7,9% stijgen
- De Franse mediagigant Vivendi zag zijn omzet in het eerste kwartaal met 7,9% stijgen ten opzichte van een jaar eerder op basis van constante wisselkoersen en exclusief overnames. Dat is te danken aan de prestaties van zijn betaaltelevisie- en reclame-eenheid. De totale omzet over de periode steeg tot 2,38 miljard van 2,1 miljard een jaar geleden. Betaaltelevisie Canal Plus, nu de grootste troef van het bedrijf na de afsplitsing van Universal Music Group, zag de omzet met 6% stijgen tot 1,45 miljard euro. De omzet van Vivendi's reclame-unit Havas steeg eveneens met 11,3% tot 591 miljoen euro.
Asda investeert om prijzen van essentiële artikelen dit jaar laag te houden
- Tegen de achtergrond van een sterk stijgende inflatie in de Britse levensmiddelendetailhandel gaat supermarktconcern Asda meer dan 73 miljoen pond investeren om de prijzen van essentiële artikelen dit jaar laag te houden. Asda, heeft de prijzen van meer dan 100 artikelen verlaagd en heeft deze prijzen tot eind 2022 "vergrendeld". De supermarkt gaat bovendien vanaf juli het loon van zijn winkelbediendenverhogen tot 10,10 pond per uur plus een bonusmogelijkheid.
Stora Enso stoot twee zagerijen in Rusland af naar plaatselijk beheer
- Het Finse Stora Enso sloot een overeenkomst af om zijn twee zagerijen en hun bosbouwactiviteiten in Rusland af te stoten naar plaatselijk beheer. Het bosbouwconcern boekte in het eerste kwartaal al een waardevermindering van 70 miljoen euro voor de zagerijlocaties in Novgorod en Karelië en zei dat de transactie een bijkomend verlies van ongeveer 60 miljoen euro zou bedragen, te boeken op de afsluitingsdatum, die in het tweede kwartaal van dit jaar wordt verwacht.