• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 19 okt 2022

10:00

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Nestlé verhoogt verwachtingen

  • Nestlé boekte een omzet van 69,1 miljard Zwitserse frank en overtrof daarmee de 68,9 miljard frank die was voorspeld. Het grootste deel van de groei was te danken aan prijsverhogingen. Als gevolg daarvan verhoogde Nestlé zijn vooruitzichten voor het hele jaar. Het verwacht nu een autonome groei met "ongeveer 8%" voor 2022, tegenover eerder een stijging met 7% tot 8%.  Niettemin uitte de CEO van de groep zijn bezorgdheid over het "moeilijke economische klimaat" dat volgens hem de koopkracht van veel klanten aantast.

ASOS meldt winstdaling met 89% in 2021-22

  • De Britse onlinemoderetailer ASOS meldde een winstdaling met 89% in 2021-22 en voorspelde een verlies voor de eerste jaarhelft. De groep maakte een aangepaste winst voor belastingen van 22 miljoen pond bekend in het jaar tot 31 augustus 2022, in lijn met de richtlijnen die vorige maand werden verlaagd en fors lager dan de 193,6 miljoen pond in 2020-21. ASOS zei dat het verlies in de eerste helft van het jaar 2022-23 zou worden verergerd doorverhoogde afprijzingen om de voorraad op te ruimen. De stap om de voorraadportefeuille in het eerste halfjaar te "right-sizen" zou resulteren in een non-cash afschrijving van 100 tot 130 miljoen pond.

BHP ziet ijzerertsproductie stijgen op kwartaalbasis

  • BHP Group zag zijn ijzerertsproductie op kwartaalbasis stijgen, geholpen door betere prestaties van zijn West-Australische activa en een verdere opvoering van zijn South Flank-project. De hogere productie komt ondanks een daling met 18% van de spotprijzen voor ijzererts in het septemberkwartaal, omdat China herhaaldelijk verschillende grote steden afsloot in het kader van zijn zero-covidbeleid, waardoor de economische activiteit en de vraag naar ijzererts werden getroffen. Concurrent Rio Tinto had zijn prognose voor de jaarlijkse ijzerertsleveringen getemperd, nadat de ijzerertsleveringen op kwartaalbasis waren gedaald.

Lafarge deed volgens Amerikaanse normen betalingen aan terroristen

  • Cementfabrikant Lafarge bekende voor een Amerikaanse rechtbank schuld aan een aanklacht dat het betalingen deed aan groepen die door de Verenigde Staten als terroristen zijn aangemerkt, waaronder Islamitische Staat, zodat het bedrijf in Syrië kon blijven opereren. Het was de eerste keer dat een bedrijf in de Verenigde Staten schuldig pleitte voor het verlenen van materiële steun aan een terroristische organisatie. Lafarge stemde ermee in om 778 miljoen dollar aan verbeurdverklaringen en boetes te betalen als onderdeel van de overeenkomst.

Inval in hoofdkantoor Deutsche Bank inzake ‘cum-ex-schandaal’

  • Het hoofdkantoor van Deutsche Bank in Frankfurt en de woningen van tien huidige en voormalige werknemers zijn dinsdag door de politie binnengevallen in het kader van een onderzoek naar de rol van de bank in een van Europa's grootste belastingschandalen. De inval maakt deel uit van het onderzoek naar het ‘cum-ex-schandaal', waarbij miljarden euro's aan overheidsinkomsten werden verduisterd.

Juridisch geschil van Pernod Ricard in India loopt verder op

  • Indiase autoriteiten vroegen een rechtbank het verzoek van Pernod Ricard om een procedure in verband met een belastingaanslag van 244 miljoen dollar stop te zetten, te verwerpen. Zij beschuldigen de Franse drankgigant ervan een "gebruikelijke procesvoerder" te zijn en samen te zweren de regering te "bedriegen". De ruzie komt op een moment dat Pernod Ricard te maken krijgt met zakelijke en wettelijke druk in India, een van zijn belangrijkste groeimarkten waar het een aandeel van 17% heeft. Het bedrijf liet eerder weten dat langlopende geschillen over de waardering van ingevoerde drank nieuwe investeringen in India hebben "afgeremd".

Antofagasta zal meer koper produceren in 2023

  • Antofagasta verwacht dat de koperproductie in 2023 tussen 670.000 en 710.000 ton zal liggen door de voltooiing van zijn Los Pelambres-ontziltings- en concentratorinstallaties in Chili. De Chileense mijnwerker zei ook dat het 181.900 ton koper produceerde in het derde kwartaal van het lopende jaar. Dat is 40,1% hoger dan het vorige kwartaal. De productie bij zijn vlaggenschipproject Los Pelambres verdubbelde bijna als gevolg van de verbeterde beschikbaarheid van water. De mijnbouwer liet zijn productieverwachtingen voor 2022 ongewijzigd op het lagere niveau van 640 à 660.000 ton, nadat eerder de doelstelling was verlaagd na een lek in een ondergrondse pijpleiding voor het vervoer van concentraat uit Los Pelambres, dat vorig jaar goed was voor 45% van de productie van de groep.

Merck onder formeel onderzoek geplaatst in Frankrijk voor schildkliermedicijn Levothyrox

  • Geneesmiddelenproducent Merck zei woensdag dat het door een Franse rechtbank onder formeel onderzoek is geplaatst wegens het mogelijk verstrekken van misleidende informatie over zijn schildkliermedicijn Levothyrox. Mario-Pierre Stasi, de advocaat van Merck, zei dat het bedrijf zou blijven samenwerken met de autoriteiten in deze zaak en dat de volledige gerechtelijke procedure zijn beloop moet krijgen. Merck voegde eraan toe dat de uitspraak van de Franse rechtbank geen betrekking had op de nieuwe formule voor het product Levothyrox.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap