• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 25 okt 2022

9:57

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Fors lagere omzet bij Logitech

  • Producent van Logitech International meldde een omzetdaling met 12% tot 1,15 miljard dollar voor de drie maanden eindigend op 30 september. Bij constante valuta, die het effect van wisselkoersschommelingen elimineert, daalde de omzet met 7%. Een sterke vergelijkbare basis, een sterke dollar en een broos consumentenvertrouwen als gevolg van vertragende economieën in de hele wereld wogen op de kwartaalprestatie. In de marge van de cijfers werd ook het vertrek van CFO Nate Olmstead aangekondigd.

Linde wil af van dubbele notering en behoudt enkel die in New York

  • Energiebedrijf Linde kondigde een voorstel aan om de notering aan de beurs van Frankfurt te schrappen vanwege de complexiteit en waarderingsbeperkingen van de dubbele notering. Het management is van mening dat het de waardering van het aandeel heeft beperkt door Europese beperkingen en complexiteit. Linde blijft op de beurs van New York noteren.

HSBC flink boekt winst vóór belastingen van 3,15 miljoen dollar

  • De bank HSBC boekte een winst vóór belastingen van 3,15 miljard dollar in het voorbije kwartaal. Dat was flink minder dan de 5,4 miljard dollar van een jaar geleden, maar ruim boven de gemiddelde verwachting van 2,45 miljard dollar. De resultaten omvatten een tik van 2,4 miljard door de verkoop van de activiteiten van de bank in Frankrijk, als onderdeel van een bredere strategie van HSBC om delen van haar ooit wereldwijde imperium af te stoten om de winst te verhogen. Naast de cijfers kondigde HSBC ook de promotie aan van Georges Elhedery, een voormalig hoofd van zijn investeringsbank, als nieuwe financieel directeur.

SAP meldt trager dan verwachte groei en winstdaling

  • Bedrijfssoftwaremaker SAP meldde voor het derde kwartaal een trager dan verwachte omzetgroei en een winstdaling. De totale omzet steeg met 5% tot 7,84 miljard euro, terwijl op 8,49 miljard was gerekend. De winst per aandeel van 1,12 euro bleef achter bij de analistenverwachting voor 1,62 euro. SAP hield vast aan de prognose dat het bedrijfsresultaat over het hele jaar zou uitkomen op 7,6 miljard tot 7,9 miljard euro.

Kwartaalomzet van Novartis daalde met 4% en bleef daarmee achter bij verwachting

  • De kwartaalomzet van geneesmiddelenproducent Novartis daalde met 4% tot 12,54 miljard dollar en bleef daarmee achter bij de verwachting van 12,9 miljard. Voor Novartis, dat resultaten in dollars rapporteert, was een sterke Amerikaanse munt ook een rem op de waarde van de omzet buiten de Verenigde Staten. Het kernbedrijfsresultaat daalde met 4% tot 4,28 miljard dollar, iets onder de gemiddelde analistenconsensus van 4,30 miljard. Novartis houdt vast aan zijn verwachtingen voor de omzet en het bedrijfsresultaat, maar het verhoogde opnieuw zijn winstverwachting voor de generieke geneesmiddeleneenheid Sandoz, die volgend jaar zal worden afgesplitst.

Rémy Cointreau overtreft verwachtingen, onder meer dankzij China

  • De omzet van Rémy Cointreau kwam in het voorbije kwartaal uit op 457,2 miljoen euro, een stijging met 16,2% op vergelijkbare basis die de verwachtingen van analisten voor een groei met 14,3% overtrof. De verkoop van cognac alleen al bereikte 345,9 miljoen euro, een vergelijkbare stijging met 15,6%, die met name een zeer sterke prestatie in China tijdens het Mid-Autumn Festival weerspiegelde. Voor het hele jaar zei Rémy Cointreau opnieuw een jaar van sterke organische verkopen te verwachten, inclusief een normalisering van de consumptietrends in de tweede helft na twee uitstekende jaren. Het boekjaar van Rémy Cointreau begint op 1 april en eindigt op 31 maart.

UBS keek in derde kwartaal tegen kleiner dan verwachte daling van nettowinst aan met 24%

  • UBS keek in het derde kwartaal tegen een daling van de nettowinst aan met 24% door een afname van de marktactiviteit, hoewel het de verwachtingen overtrof dankzij een stijging van de instroom van nieuw geld. De Zwitserse bank UBS boekte een nettowinst van 1,73 miljard dollar en overtrof daarmee de 1,53 miljard die was verwacht. De inkomsten kwamen uit op 8,2 miljard dollar, een duidelijke daling ten opzichte van voorgaande kwartalen dit jaar. UBS zei dat het dit jaar streeft naar een aandeleninkoop van ongeveer 5,5 miljard dollar.

DSV verhoogt winstverwachting voor 2022

  • Het Deense DSV, 's werelds op twee na grootste expediteur, boekte dinsdag een operationele winst over het derde kwartaal die iets boven de verwachtingen lag en verhoogde zijn winstverwachtingen voor het hele jaar, ondanks de toegenomen wereldwijde economische onzekerheid.

Hoger dan verwachte winst voor Norsk Hydro

  • De bedrijfskasstroom van het Noors energie- en aluminiumconcern Norsk Hydro steeg tot 9,72 miljard Noorse kroon in het voorbije kwartaal, waarmee de gemiddelde analistenverwachting van 7,84 miljard werd overtroffen. Hoge metaalprijzen blijven het rendement opdrijven, maar de vooruitzichten zijn volgens de groep onzekerder door de hoge inflatie en de zwakkere mondiale groei. De aluminiumprijzen op de London Metal Exchange stegen begin 2022 sterk en bereikten recordhoogten boven 4.000 dollar per ton, maar zijn sindsdien gedaald tot  2.178 dollar.

Covestro verlaagt opnieuw verwachtingen

  • Covestro verlaagde voor de derde keer dit jaar zijn winstverwachting voor 2022 en meldde een zwakker dan verwachte kwartaalwinst. Chemische bedrijven behoren tot de zwaarst getroffene door de energiecrisis omdat zij gas gebruiken als grondstof voor de productie en als energiebron. Het bedrijf zei dat het de sterke stijging van de grondstof- en energieprijzenslechts in geringe mate kon compenseren door hogere prijzen. Covestro ziet de bedrijfskasstroom voor 2022 nu tussen 1,7 en 1,8 miljard euro uitkomen, vergeleken met een eerdere prognose van 1,7 tot 2,2 miljard. Covestro meldde ook dat de EBITDA over het derde kwartaal met 65% daalde tot 302 miljoen euro, minder dan de 320 miljoen euro verwacht.

Kwartaalomzet van Worldline overtreft licht verwachtingen

  • De kwartaalomzet van het Franse betalingsbedrijf Worldline overtrof licht de verwachtingen, dankzij volumegroei en een groter marktaandeel in de handelaarsdiensten. De groep boekte een omzet van 1,16 miljard euro, meer dan de 1,14 miljard euro die gemiddeld werd verwacht.  Worldline, waarvan de klanten variëren van handelaars tot overheidsinstellingen, ziet de consumptie in al haar sectoren aanhouden ondanks de gespannen economische context. De Franse groep kondigde dinsdag ook aan dat het 55% van de Poolse start-up SoftPos.eu kocht, die Android-apparaten in beveiligde betaalterminals verandert. Dat volgt op zijn overname van een belang van 40% in Online Payment Platform (OPP).

Kandidaatmedicijn AstraZeneca voor slikproblemen voldoet niet aan één van de twee hoofddoelstellingen.

  • Tegenvaller voor geneesmiddelenproducent AstraZeneca dat liet weten dat zijn astmamedicijn Fasenra niet voldeed aan één van de twee hoofddoelstellingen van een onderzoek in een laat stadium naar de voordelen van de behandeling bij een chronische immuunziekte die slikproblemen veroorzaakt.

 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap