di. 20 dec 2022
10:00

Uniper-aandeelhouders hielden reddingsoperatie van overheid gisteren overeind
- De aandeelhouders van Uniper stemden er gisteren mee in om de reddingsoperatie van de overheid om de grootste Duitse gashandelaar overeind te houden. Dat is nodig omdat Rusland de leveringen al een tijd geleden heeft stopgezet.
Palliser, derde grootste aandeelhouder van Capricorn Energy, verzet zich tegen fusie met NewMed Energy
- Palliser, de derde grootste aandeelhouder van Capricorn Energy, riep gisteren op tot een algemene vergadering om te stemmen over het verwijderen van zeven Capricorn-directeuren uit toezichthoudende functies, waaronder de CEO. Capricorn is het daar niet mee eens, maar Palliser is helaas wel één van de investeerders die zich verzetten tegen een geplande fusie met NewMed Energy. Dat moet een gasproducent boven het doopvont houden die zich richt op Israël en Egypte op een moment dat Europa op zoek is naar niet-Russisch gas.
Elior Group neemt van haar grootste aandeelhouder, Derichebourg's, Multiservices divisie over
- De Franse cateraar Elior Group gaat van zijn grootste aandeelhouder, Derichebourg's, de Multiservices divisie overnemen. Dat samengaan zal leiden tot een geconsolideerde omzet van 5,23 miljard euro in het boekjaar dat loopt van 2021 tot 2022 en dat met zo’n 134.000 werknemers. De overname wordt betaald met nieuwe Elior-aandelen die aan Derichebourg worden uitgegeven tegen 5,65 euro per aandeel, goed voor een premie van 119% ten opzichte van de laatste handelsdag. De operatie zal het belang van Derichebourg in Elior verhogen van 24,36% tot 48,4% en moet minstens 30 miljoen euro aan EBITDA-synergievoordelen opleveren, naast een positieve impact van meer dan 10% op de winst per aandeel vanaf 2024.
Ryanair komt met Ierse pilotenvakbond een vierjarig loonakkoord overeen
- Ryanair is met de Ierse pilotenvakbond een vierjarig loonakkoord overeengekomen dat een onmiddellijk herstel van de COVID-19 loonsverlagingen omvat. Deze overeenkomst brengt de Ierse piloten op één lijn met soortgelijke loonherstelovereenkomsten die met andere pilotenvakbonden in heel Europa zijn gesloten, klinkt het bij Ryanair.