• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 1 aug 2024

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Kinnevik investeert USD 35 miljoen in Spring Health 

  • De Zweedse holding Kinnevik investeert 35 miljoen USD in Spring Health, de toonaangevende wereldwijde oplossing voor geestelijke gezondheidszorg voor werkgevers en zorgverzekeraars, als onderdeel van een financieringsronde van 100 miljoen USD om de balans van het bedrijf te versterken in de aanloop naar de beursgang. Spring Health is een van Kinneviks belangrijkste groeibedrijven. Kinnevik investeerde voor het eerst in Spring Health in september 2021. De financieringsronde waardeert Spring Health op USD 3,3 miljard na inleg, 4 procent boven de waardering van Kinneviks intrinsieke waarde per aandeel op 30 juni 2024.

Wendel kent na zes maanden stijging van NAV met 7,9%  

  • De Franse holding Wendel meldt een intrinsieke waarde op 30 juni van 175,2 euro per aandeel, een stijging met 7,9% sinds het jaarbegin (inclusief het uitgekeerde dividend van 4 euro, was de NAV zelfs met 10,4% gestegen). De waardestijging is vooral te danken aan de stijging van de aandelenkoers van Bureau Veritas. De prestaties van de niet-beursgenoteerde activa, op vergelijkbare basis, zijn zeer licht gedaald.  

Ackman annuleert beursintroductie van Pershing Square USA dagen voor lancering 

  • Miljardair-investeerder Bill Ackman annuleerde woensdag de lancering van de Britse holding Pershing Square op de beurs van de New York Stock Exchange. De lancering was voor de komende dagen voorzien, maar ten minste één grote toegezegde investeerder trok zich terug en de holding werd geconfronteerd met nieuw toezicht van de toezichthouders. Investeerders twijfelen of de nieuwe notering wel genoeg aandeelhouderswaarde zou creëren.  

Winst van Volkswagen daalt als gevolg van de herstructurering 

  • De Duitse autobouwer Volkswagen geeft een daling met 2,4% van de bedrijfswinst in het tweede kwartaal aan vanwege de opgestarte kostenbesparingen (mogelijke sluiting Audi-fabriek) en vanwege het vernieuwen van zijn modellengamma. De winst vóór rente en belastingen (EBIT) kwam uit op 5,46 miljard euro, met een operationeel rendement op de omzet van 6,6%, in lijn met de gemiddelde analistenschattingen. Volkswagen verlaagde de vooruitzichten voor het bedrijfsrendement naar 6,5 à 7,0% en een daling van 3,8% in de omzet in het tweede kwartaal. 

Autowinstmarge van BMW blijft in het tweede kwartaal achter bij de prognose  

  • De Duitse autofabrikant BMW meldt een lager dan verwachte winstmarge in zijn kernautomobielsegment tijdens het tweede kwartaal, omdat de toegenomen concurrentie en de zwakkere vraag in China op de verkopen van de fabrikant van luxe auto's wogen. De winst vóór rente en belastingen (EBIT) daalde van 9,2% in dezelfde periode vorig jaar naar 8,4%, wat lager is dan de 8,7% die gemiddeld door analisten werd verwacht. BMW bevestigde zijn verwachtingen voor 2024. 

SocGen overtreft schattingen voor tweede kwartaal  

  • De Franse grootbank Société Générale publiceert beter dan verwachte kwartaalresultaten, gedreven door sterke aandelenactiviteiten. Het nettoresultaat van de groep steeg met 24% is gestegen ten opzichte van een jaar eerder naar 1,11 miljard euro, analisten mikten gemiddeld op van 973 miljoen euro. De aandelenkoers van SocGen is sinds het begin van het jaar met 0,29% gedaald terwijl de STOXX Europe 600 Banks-index met ruim 21% steeg.  

Kernwinst van Telecom Italia stijgt met 10% na netwerkafsplitsing  

  • Het telecombedrijf Telecom Italia zag zijn kernwinsten in het tweede kwartaal met 10% stijgen. Dat gebeurde in de nieuwe structuur, waarmee de Italiaanse netwerkactiviteiten, die aan de Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR zijn verkocht, buiten beschouwing worden gelaten. Het geldverbrandende TIM, dat jarenlang onder druk stond als gevolg van de hevige prijsconcurrentie op de thuismarkt, besloot zijn meest waardevolle bezit te verkopen om de zware financiële lasten met 14 miljard euro te verminderen. 

Barclays meldt dat winst over eerste halfjaar met 9% is gedaald 

  • De Britse bank Barclays meldt een lager dan verwachte daling van 9% in de winst vóór belastingen in de eerste helft van het jaar, omdat sterke prestaties van de zakenbank de dalende inkomsten elders compenseerden. De winst van de bank van 4,2 miljard pond over de zes maanden eindigend in juni lag boven het gemiddelde van 3,8 miljard pond volgens de gemiddelde voorspellingen van analisten, en lager dan de 4,6 miljard pond in dezelfde periode een jaar geleden. 

DHL overtreft verwachtingen wat betreft omzet en winst in tweede kwartaal  

  • De Duitse logistieke gigant DHL spreekt van een omzet en winst over het tweede kwartaal die iets boven de verwachtingen lag, omdat de lucht- en zeevrachtvolumes bescheiden verbeteringen vertoonden. De kwartaalomzet steeg met 2,7% ten opzichte van een jaar eerder naar 20,6 miljard euro, hoger dan de gemiddelde voorspelling van analisten van 20,31 miljard euro. De bedrijfswinst daalde van 1,69 miljard vorig jaar naar 1,35 miljard euro en overtrof daarmee ook de verwachtingen van 1,33 miljard. 

Crédit Agricole overtreft schattingen op het gebied van recordverkopen in investment banking  

  • De op een na grootste beursgenoteerde bank van Frankrijk Crédit Agricole overtrof de schattingen van analisten in het tweede kwartaal omdat de investment banking-eenheid een recordomzet boekte dankzij sterke kapitaalmarkten en bedrijfsfinancieringsactiviteiten. De nettowinst voor de groep daalde van april tot juni tot 1,82 miljard euro, een daling van 10,4% ten opzichte van dezelfde periode het jaar daarvoor en overtrof daarmee de gemiddelde analistenverwachting van 1,62 miljard euro.  

Kernwinsten van ArcelorMittal over tweede kwartaal overtreffen verwachtingen 

  • 's Werelds op één na grootste staalproducent ArcelorMittal geeft aan dat er het tweede kwartaal een kernwinst die de verwachtingen overtrof, daarbij verwijzend naar hogere staalleveringen en lagere kosten die de impact van lagere staalprijzen afzwakten. Arcelor rapporteerde een kwartaalwinst vóór rente, belastingen, afschrijvingen en amortisatie (EBITDA) van 1,86 miljard dollar, hoger dan de gemiddelde analistenverwachting van 1,77 miljard dollar. De staalindustrie heeft te lijden onder de zwakkere bouwactiviteit in Europa en problemen in de vastgoedsector in China. In de VS hebben renteverhogingen de vraag negatief beïnvloed. 

Shell boekt over tweede kwartaal winst van 6,3 miljard dollar 

  • Het energiebedrijf Shell meldt een winst over het tweede kwartaal van 6,3 miljard dollar, een daling met 19% ten opzichte van de voorgaande drie maanden, door de zwakkere inkomsten uit raffinage en vloeibaar aardgas wogen. De resultaten waren wel beter dan verwacht. Shell zal de komende drie maanden nog eens voor 3,5 miljard dollar aan aandelen zal terugkopen, in een tempo dat vergelijkbaar is met dat van het voorgaande kwartaal. Het dividend blijft onveranderd op 34 cent per aandeel. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap