di. 1 okt 2019

Exmar (-4,7%) is vandaag terug te vinden in de hoek waar de klappen vallen. De groep kwam deze ochtend met een stand van zaken over enkele hangende dossiers en had daarbij niet enkel goed nieuws te melden. Onder meer de afwikkeling van de sale-and-lease-back van de drijvende hervergassingsfabriek (FSRU) lijkt minder vlot te gaan dan verwacht, zodat een extra kredietlijn moest worden aangesproken.
CSCC
De financiering van de sale-and-lease-back van de FSRU met de Chinese beursgenoteerde scheepsfinancier CSSC Shipping is ondertekend, maar blijkbaar nog niet uitgevoerd. Het blijft immers wachten op de financieringsdocumenten die door de bevrachter moeten worden ondertekend. Gunvor heeft een aantal juridische argumenten aangevoerd die kunnen leiden tot arbitrage en verdere vertraging. Omdat deze omstandigheden ervoor zorgen dat er minder dollars binnenkwamen dan verwacht, vroeg en kreeg Exmar van haar kredietverlenende banken een verlenging van een overbruggingskrediet van 30 miljoen dollar. Dat verviel oorspronkelijk op 30 september 2019.
Sinosure
Wat de gedeeltelijke vrijgave van 200 miljoen dollar aan geblokkeerde fondsen (debt service account, lees: waarborg) bij Bank of China en Deutsche Bank betreft, voert Exmar nog steeds besprekingen met Sinosure over de gedeeltelijke vrijgave daarvan vóór het jaareinde. Tegelijkertijd voert Exmar gesprekken met verschillende financiële instellingen voor een herfinanciering van de Tango FLNG.
Tango FLNG
Uit operationeel oogpunt meldt Exmar dat de drijvende hervergassingseenheid Tango FLNG (de voormalige 'Carribean' die nu in Argentinië is ingezet) sinds 9 september gas ontvangt van YPF en op volle capaciteit LNG produceert, waarbij 25.000 kubieke meter naar een opslagschip wordt overgeslagen.
LPG-markt
Exmar ziet een herstel in de LPG-markt met VLGC-tarieven van 50.000 dollar/dag in september, tegenover 30.000 dollar/dag in de eerste jaarhelft. De markt voor middelgrote schepen volgt een vergelijkbare trend.
De mening van KBC Securities
Aangezien de Tango FLNG ondertussen operationeel is, maakt analist Cédric Duinslaeger zich niet zozeer zorgen over de Sinosure-goedkeuring. De Gunvor-kwesties zijn echter nieuw en onverwacht, waardoor het niet eenvoudig is om de gevolgen te beoordelen. KBC Securities merkt daarbij op dat Gunvor nu al bijna een jaar voor het charter betaalt, maar wel nog steeds geen geschikt project voor de hervergassingsboot lijkt te hebben gevonden. Beide elementen vertragen in elk geval wel de liquiditeit.
Het advies voor de Exmar-aandelen blijft bij KBC Securities ongewiizigd op “Kopen”, net als het koersdoel van 11 euro.