• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 3 nov 2021

14:56

Facebook wordt Meta Platforms

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Eind vorige week organiseerde het sociale mediabedrijf Facebook met Facebook Connect Conference haar virtual realityconferentie, waar het een aantal nieuwe augmented- & virtual realityproducten introduceerde. Daarnaast lichtte Facebook ook zijn langetermijnstrategie voor het bouwen van een 'metaverse' toe. KBC Asset Management-analist Kurt Ruts geeft tekst en uitleg.

De metaverse

Facebook's CEO, Mark Zuckerberg, omschrijft de metaverse als een virtuele omgeving die mensen in staat zal stellen om met elkaar aanwezig te zijn in digitale ruimtes. “Binnen de metaverse kunnen mensen rondhangen, spelletjes spelen met vrienden, werken, creëren en meer”, zei Zuckerberg tijdens een recente call. Tijdens de Facebook Connectconferentie verklaarde hij: “We zijn van desktop naar web naar telefoons gegaan. En van tekst naar foto's naar video, maar dit is niet het einde van de lijn. Het volgende platform en medium zal nog meeslepender zijn - een belichaamd internet waarbij je in de ervaring zit en er niet alleen naar kijkt, en we noemen dit de metaverse.”

Het bedrijf hoopt dat de metaverse 1 miljard mensen zal bereiken, honderden miljarden aan inkomsten zal genereren en miljoenen banen zal creëren. Daartoe is het van plan jaarlijks 10 miljard dollar te investeren. Het bedrijf investeert momenteel al fors in het creëren van gedeelde online ruimtes die worden bewoond door digitale avatars, met projecten die variëren van virtual realitybrillen tot een e-commerce platform.

Nieuwe naam

Facebook veranderde zijn naam naar ‘Meta Platforms Inc’ om de groeimogelijkheden buiten het gelijknamige socialemediaplatform in de metaverse te weerspiegelen. De nieuwe naam zal geen invloed hebben op de manier waarop het bedrijf gegevens gebruikt of deelt en de bedrijfsstructuur zal ongewijzigd blijven. Apps, zoals Facebook, maar ook Instagram, Messenger en Whatsapp, zullen hun naam behouden.

Diensten aanbieden in de metaverse

In Facebooks tweedekwartaalrapport benadrukte Zuckerberg dat het bedrijf zich niet zal richten op de verkoop van virtual realityapparaten zoals zijn Oculus-headsets als zijn belangrijkste winstgenerator. Hij ziet eerder een 'zeer grote digitale economie' ontstaan binnen de metaverse zelf. “Commerce gaat een groot deel uitmaken van de metaverse,” zei Facebooks hoofd van Metaverse Products Vishal Shah. “Je zal in staat zijn om zowel fysieke als digitale producten te verkopen.” Meta wil miljarden dollars aan omzet draaien via entertainment (verkoop van virtuele sporten en concertkaartjes), fitness (betaalde apps en instructieabonnementen), onderwijs (vergoedingen), commercie (commissies van virtuele winkels) en gaming (winkelvergoedingen).

Negatief imago omkeren

De aankondiging van de rebranding naar Meta en de futuristische strategie leidt tijdelijk af van het niet aflatende spervuur van slechte pers over Facebook. Het bedrijf ligt al jaren onder vuur in verband met de verspreiding van verkeerde informatie en giftige inhoud en zijn weinig transparante beleid ten aanzien van gegevensgebruikers. De zaken werden de afgelopen weken nog erger nadat één van zijn voormalige gegevenswetenschappers klokkenluider werd en bedrijfsgeheimen onthulde. Bovendien valt het sociale mediaplatform uit de gratie bij jongere gebruikers, die in plaats daarvan massaal naar de Chinese video-app TikTok gaan, waardoor het aantal gebruikers en de reclame-inkomsten teruglopen.

KBC Asset Management over Facebook

De verschuiving naar de metaverse vergroot de markt, maar brengt ook grote uitdagingen met zich mee en verhoogt het risico op kapitaalvernietiging, denkt analist Kurt Ruts. Meta Platforms zal minder afhankelijk worden van makers van mobiele besturingssystemen en browsers, zoals Google en Apple, om diensten te leveren aan consumenten. Voorlopig lijkt de markt weinig enthousiasme te tonen voor het metaverseconcept vanwege de enorme investeringen die nodig zijn tot het break-evenpoint is bereikt (meer dan 50 miljard dollar), het potentiële verlies van focus op de kernactiviteiten (Facebook, Instagram), onzekere concurrentie en onzekere resultaten op lange termijn. Meta zegt namelijk dat het "honderden miljoenen" gebruikers moet aantrekken voordat dit bedrijfsmodel levensvatbaar zal zijn. Mogelijke katalysatoren in de komende jaren om het sentiment te verbeteren zijn een stijging van de verkoop van Oculus Quest, informatieverschaffing over partnerschappen voor bedrijfsontwikkeling en het gebruik van content. Analist Kurt Ruts handhaaft de 'Houden'-aanbeveling en blijft bij het koersdoel van 350 dollar.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap