• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 17 aug 2022

11:48

Financiële implosie bij Cineworld?

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Aandeelhouders van de Britse cinemaketen Cineworld worden vandaag wakker met een stevige kater. Het aandeel verliest 40% van zijn waarde omdat het management vreest dat de bezoekersaantallen pover zullen blijven omdat er weinig grote filmreleases aan zitten te komen. De filmdroogte zal minstens tot november 2022 aanhouden en dat is knap lastig, omdat de bioscoopuitbater sowieso al stevig worstelde met opgelopen schulden. De groep overweegt zelfs zeer verwaterende reddingsdeal. In België haalt de beurskoers van Kinepolis de schouders op. Het aandeel verliest amper 0,6% op het nieuws, alsof er in België wel een resem blockbusters aan zitten te komen. Feit is wel dat Kinepolis een veel beter financiële gezondheid heeft, ondanks ook daar de balans bulkt van de schulden.

Minder bezoekers dan verwacht

Cineworld is de tweede grootste bioscoopketen ter wereld en dus niet bepaald een bedrijf om zomaar aan de kant van te schuiven. Maar omvang en winstgevendheid lopen niet altijd hand in hand. Zo torst de groep al een tijdlang erg hoge schulden, onder meer omdat de deuren tijdens de COVID-19-pandemie lange tijd gesloten moesten blijven. Er werd daarom stevig gehoopt op kassuccessen dankzij filmsequels zoals “Avatar 2” en “Top Gun: Maverick”, naast de klassieke set van Marvel-films.

Maar daar eindigt het zowat, want Hollywood bracht minder films uit dan het geval is in een typische zomer. Verstoringen omwille van de coronapandemie zijn daar niet vreemd aan, terwijl meer en meer films hun debuut maken op streamingplatformen zoals Netflix in plaats van eerst de cinefielen te plezieren. 

Ja, er is wel degelijk sprake van een geleidelijk herstel van de vraag sinds de heropening in april 2021, maar de recente bezoekersaantallen bleven onder verwachting. Cineworld, dat wereldwijd meer dan 9.000 schermen heeft, verwacht dat de activiteiten onaangetast zullen blijven ondanks de klap op korte termijn en dat het aan zijn zakelijke tegenpartijverplichtingen zal kunnen voldoen.

Schuldenberg

De nettoschuld steeg van ongeveer 600 miljoen dollar een jaar eerder naar 8,9 miljard dollar per einde 2021. De groep is daarvoor al een hele tijd in gesprek met investeerders over een mogelijke herfinanciering, of herstructurering van de balans. In maart al werd actief gezocht naar “nieuwe bronnen van liquiditeit” om aan betalingsverplichtingen te kunnen voldoen van voormalige aandeelhouders van de Amerikaanse divisie Regal.

Ook hangt de groep een mogelijke boete van meerdere miljoenen dollars boven het hoofd in een rechtszaak met het Canadese Cineplex

Op naar een reddingsdeal van de laatste kans?

Het management herhaalde vandaag dat er “proactieve stappen” werden genomen om ervoor te zorgen dat het over de balanssterkte en flexibiliteit beschikt om zich aan de marktomstandigheden aan te passen. Daaronder mag u kostenbesparingen allerhande rekenen, maar ook andere operationele en financiële initiatieven die de liquiditeit van de groep moeten verbeteren.

De gesprekken met mogelijke investeerders blijven voortduren, zodat het management sprak van “het evalueren van strategische opties”. In financieel jargon wil dat heel vaak zeggen dat er drastische middelen nodig zijn om de trein op de rails te krijgen. Denk daarbij aan een mogelijke aandelenuitgifte die erg verwaterend zal zijn voor bestaande aandeelhouders, met het oog op het verlagen van de schuldgraad. En dat is niet bepaald waar die beleggers op zaten te wachten.

Wat met Kinepolis?

Ook de Belgische cinematrots is geen onbekende in het Land der Schulden. De groep torst volgens KBC Securities-analist Guy Sips zowat 800 miljoen euro financiële schulden die op korte (70 miljoen euro) en lange termijn (730 miljoen euro) afgelost moeten worden. Hij vergelijkt de nettoschuld van 731 miljoen euro met een eigen vermogen van 205 miljoen euro, zodat de schuldratio tegen einde 2022 moet uitkomen op 3,71x. Dat is een pak minder dan de 11,82x per einde 2021, terwijl de verwachting is dat er in 2023 een verdere daling bewerkstelligt kan worden tot 2,74x.

Dat scenario wordt onderbouwd door de verwachtingen dat de bezettingsgraad wel degelijk zal toenemen. Zo’n groei was al zichtbaar per einde 2021: de omzet per bezoeker steeg van 14,6 euro in 2020 tot 15,5 euro in 2021, dankzij een sterke stijging van de ticketverkoop (+9,7%) als de bestedingen in de cinema’s zelf (+20,7%).

Analist Guy Sips heeft een  “Kopen”-advies en koersdoel van 73,5 euro, onder meer omdat de groep er in 2021 in slaagde om winstgevend te blijven bij een relatief lage bezettingsgraad van zijn bioscopen, iets wat werd ondersteund door de uitvoering van zijn 'Ondernemerschap 2022'-plan. De maatregelen van dat plan werden ondertussen geïmplementeerd. Voor 2022 telt een veelbelovend bezoekersherstel dankzij goed presterende blockbusters in de eerste jaarhelft, wat maakt dat Kinepolis de toekomst met vertrouwen tegemoet ziet. De koersval van Cineworld is dus een bedrijfsspecifiek probleem, eerder dan een sectorwijd gegeven.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap