• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 3 mrt 2022

15:15

Ford wil waarde EV-activiteiten ontbloten

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Na Stellantis een dag eerder, was het gisteren de beurt aan Ford Motor om zijn elektrificatieplannen in de verf te zetten. De Amerikaanse autobouwer deed dat met een verhoging van de geplande investeringen van 30 naar 50 miljard dollar tegen 2026 en, belangrijker nog, de bevestiging dat de EV-activiteiten in een afzonderlijke divisie worden ondergebracht. De duidelijkheid over de toekomst weet beleggers alvast te smaken. Ze hebben een groeiend vertrouwen in de elektrificatiestrategie van de groep en stuwden de marktwaarde van de groep verder voorbij die van collega en landgenoot GM, weet financieel econoom Tom Simonts.

Twee divisies

Jim Farley, CEO van Ford, zet agressief in op de elektrificatiestrategie van het bedrijf en kondigde woensdag een reorganisatie aan waarbij de auto’s met een elektrische motor en die met een verbrandingsmotor in een afzonderlijke divisie worden ondergebracht. "We kondigen vandaag een van de grootste veranderingen in onze geschiedenis aan", zei Farley woensdagochtend bij de bespreking van de reorganisatie.

Ford= Model e, Ford Blue en Ford Pro

Het bedrijf verwacht door de beslissing zijn groeiende elektrische voertuig-business te stroomlijnen en de winst ervan te maximaliseren. Eerder tekende de groep een gelijkaardige structuur uit door de bedrijfsvoertuigen in een eigen divisie, Ford Pro, onder te brengen. De verbrandingsmotoren gaan verder onder de Ford Blue-vlag, de elektrische voertuigen gaan verder als Model e.

De drie bedrijven zullen tegen 2023 afzonderlijke financiële resultaten rapporteren. Door de afdelingen uit elkaar te halen komt Farley deels tegemoet aan de vraag van Wall Street om de waarde van de EV-divisie duidelijker naar boven te laten komen, waardoor die zich kan meten met de waardering van de startups die het EV-landschap bevolken.

Startups, jullie zijn gewaarschuwd

Naar analogie van de uitspraken van zijn collega Tavares bij Stellantis  zei Farley dat de nieuwe EV-activiteiten "evenveel opwinding zullen teweegbrengen als om het even welke pure EV-concurrent, maar met een schaal en middelen die geen enkele start-up ooit zou kunnen evenaren". Hij beschreef de oude activiteiten als "een winst- en geldmotor" voor het bedrijf. "We moeten de ICE-activiteiten cash laten genereren en de voor EV-activiteiten concentreren op innovatie”, aldus Farley. Bij Ford Blue hoopt de groep tot 3 miljard dollar aan structurele kosten te besparen, maar zei daarbij niet of die inspanning een vermindering van het aantal werknemers betekent.

EV-ambities

De Ford Model e zal verantwoordelijk zijn voor alle aspecten van de elektrische voertuigactiviteiten van de autoproducent. Dat omvat het ontwerpen en creëren van toekomstige EV-technologieën, onderdelen en diensten zoals speciale voertuigplatforms, batterijen, e-motoren, omvormers, opladers en batterijrecycling. Het zal ook de aankoop- en eigendomservaring voor zijn toekomstige elektrische voertuigklanten leiden, met inbegrip van "eenvoudige, intuïtieve e-commerceplatformen, transparante prijzen en gepersonaliseerde klantenondersteuning". Dat moet leiden naar “toonaangevende groei, winstgevendheid en liquiditeit”.

Miljarden uitgeven

Ford is van plan is om meer dan 2 miljoen EV's te bouwen in 2026, ongeveer een derde van de jaarlijkse wereldwijde productie, met EV's oplopend tot 50% van zijn totale volume in 2030. Maar het bedrijf verwacht geen winst te maken op zijn EV-activiteiten tot de volgende generatie modellen in 2025 in productie gaat. Volgens de Ford-topman zal de de EV-eenheid "miljarden" moeten uitgeven om essentiële grondstoffen voor batterijen veilig te stellen naarmate het EV-volume toeneemt.

KBC Asset Management over Ford

De plannen van Ford kunnen duidelijk op applaus rekenen van beleggers. Vorige week nam Ford trouwens al de maat van land- en sectorgenoot GM qua marktwaarde. Beleggers willen een vaste einddatum horen vanaf wanneer er geen auto’s met verbrandingsmotor meer gebouwd zullen worden (zo snel mogelijk). En die EV’s dienen liefst ook op een puur elektrisch platform geproduceerd te worden”, aldus Kurt Ruts, sectoranalist van KBC Asset Management.

“Beleggers willen een duidelijk signaal dat de producenten op een bepaald moment voor 100% de elektrische kaart zullen trekken en de verbrandingsmotor volledig uit hun aanbod schrappen. Of die timing dan ook daadwerkelijk zal worden gehaald is een zorg voor later, maar vandaag willen ze vooral dat er een vaste timing op tafel ligt. Een autobedrijf dat zijn opties open houdt en vandaag niet ‘all-in’ is op het vlak van EV’s wordt vandaag de dag door beleggers meewarig bekeken”.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap