• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 29 apr 2020

11:55

GBL: groen licht voor dividend en dubbel stemrecht

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Gisteren was het voor de aandeelhouders van GBL verzamelen geblazen op de Algemene Vergadering. Na de klassieke formaliteiten die zo’n bijeenkomst met zich meebrengt, moest gisteren ook gestemd worden over de invoering van het dubbel stemrecht, zodat de families Frère en Desmarais de controle over GBL behouden, na de beursexit van Pargesa. Het groen licht werd gegeven, net als voor het dividend van 3,15 euro per aandeel en de inkoop van eigen aandelen. GBL blijft in het holdingsegment één van de favorieten van KBC Securities.

Twee voor de prijs van één

Op 12 maart, net voor het moment dat het coronavirus met alle aandacht ging lopen, speelde GBL zich in de kijker met de aankondiging dat Pargesa van de Zwitserse beurs zou gehaald worden. Daarbij ging Parjointco, de joint-venture waarlangs de families Desmarais en Frère de effectieve controle over Pargesa (dat op zijn beurt zelf meer dan 50% van GBL controleert) uitvoeren, over tot de langverwachte fusie met Pargesa.

De aandeelhouders van die laatste ontvangen 0,93 aandelen GBL voor elk Pargesa-stuk. Volgens die ruilverhouding zouden de families Frère en Desmarais 28% van GBL in handen hebben, maar op basis van het goedgekeurde dubbele stemrecht controleren ze meer dan 40% van de stemrechten.

Aandeelhoudersbeloning

De aandeelhouders stemden ook in met de uitkering van een dividend van 3,15 euro per aandeel, ondanks het feit dat de groep zelf de cashinkomsten uit dividenden naar verwachting met 27% zal zien dalen. En er zaten nog meer extraatjes in, want de voortzetting van het inkooppprogramma werd goedgekeurd. Midden april had de groep voor 75 miljoen euro eigen stukken ingekocht, met een versnelling van de aankopen in maart en begin april.

Belang in Mowi

GBL keert niet alleen centen uit aan de aandeelhouders, het zet zijn kaspositie van zo’n 1,49 miljard euro ook aan het werk.

Zo nam de holding het voorbije kwartaal een belang in zalmkweker Mowi. Veel details werden daar niet over vrijgegeven, maar dat GBL behoorlijk wat financiële slagkracht heeft, is wél duidelijk. Volgens het model van KBC Securities is de oorlogskas tot 4 miljard euro groot, wat gezien de beursdaling interessante herinvesteringsmogelijkheden kan opleveren.

Het management geeft weliswaar de voorkeur aan niet-beursgenoteerde bedrijven (Private Equity), maar investeringen in beursgenoteerde spelers zijn beslist niet uitgesloten, getuige daarvan het belang in Mowi.

Participaties

De grootste participaties van de holding zijn adidas (6,8% belang, 2,37 miljard euro), LafargeHolcim (9,29% belang, 1,68 miljard euro), SGS (18,9% belang, 2,66 miljard euro), Pernod Ricard (7,49% belang, 2,42 miljard euro) en Umicore (17,99% belang, 1,31 miljard euro).

De divisie Private Equity (Sienna Capital) wordt in het KBCS model gewaardeerd op 1,69 miljard euro en omvat belangen in Ergon, Sagard, Webhelp, etc ..

De mening van KBC Securities

De uitkomst van de Algemene Vergadering was weinig verrassend en verandert niets aan de investment case van KBC Securities? Analist Michiel Declercq is nog steeds van mening dat de discount van 31% te hoog is, gezien de sterke staat van dienst van het bedrijf en het sterke liquiditeitsprofiel van 3,6 miljard euro. De delisting van Pargesa kan de free float verhogen, die op zijn beurt de discount kan verkleinen.

Het “Kopen”-advies wordt bij KBCS bevestigd, met een koersdoel van 73 euro. GBL is binnen het holding-universum van KBC Securities één van de drie Top Picks, naast Hal Trust en Tubize.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap