wo. 29 apr 2020

Google-moederbedrijf Alphabet zag de inkomsten uit onlinereclame het voorbije kwartaal met 15% toenemen, wat gezien de marktomstandigheden een puik resultaat is. Maar vooral YouTube en de clouddivisie zorgden voor een positieve verrassing. KBC Asset Management-analist Stijn Plessers zag geruststellende resultaten en trekt het koersdoel voor de aandelen op.
Resultaten
Alphabet rapporteert over het voorbije kwartaal een netto-omzet van 33,7 miljard USD, licht boven de consensusverwachting van 33,2 miljard USD. De inkomsten uit onlinereclame (divisie Google Websites) groeiden met 15% (exclusief wisselkoerseffecten). Dit is minder dan de 19% groei in het vierde kwartaal van 2019, maar gezien de omstandigheden is het een meer dan behoorlijk resultaat.
De operationele winst van 8,0 miljard USD kwam zo’n 5% onder de consensusverwachtingen uit (8,4 miljard USD) en de nettowinst per aandeel bedroeg 9,87 USD (consensusverwachting 10,36 USD). Het bedrijf heeft het voorbije kwartaal voor 8,6 miljard USD eigen aandelen ingekocht; dat is meer dan de 6,1 miljard USD een kwartaal eerder.
Sinds vorig kwartaal geeft Alphabet inzage in de omzetcijfers/-evolutie van YouTube en de Clouddivisie. In het eerste kwartaal groeiden de advertentie-inkomsten bij YouTube met 33% tot 4,0 miljard USD. Dat is een versnelling tegenover de 31% groei een kwartaal eerder en zeer sterk gezien de substantiële vertraging in maart (ca. 9% groei). De omzet in de clouddivisie groeide het voorbije kwartaal met 52% tot 2,8 miljard USD, in lijn met de trend van het vorige kwartaal.
Diversificatie
Alphabet zet alle zeilen bij om zijn inkomsten te diversifiëren, weg van reclame. Met Google Cloud Platform wil de groep zich opwerpen als alternatief voor AWS (Amazon) en Azure (Microsoft) als aanbieder van clouddiensten (infrastructuur en software). Met de recente lancering van nieuwe smartphones en smartspeakers wil het met resp. Apple en Amazon concurreren. Vooralsnog blijft Alphabet echter aangewezen op advertentie-inkomsten; meer dan 80% van de omzet is afkomstig uit de verkoop van reclame gekoppeld aan zoekopdrachten en eigen content (o.a. YouTube).
De visie van KBC Asset Management
Analist Stijn Plessers ziet geruststellende resultaten bij Alphabet, waarbij vooral YouTube en de clouddivisie in positieve zin konden verrassen.
In maart zag Alphabet een zeer negatieve impact op de activiteiten, ten gevolge van Covid-19. Toch lijkt die impact beter mee te vallen dan de markt had gevreesd. De commentaar van het management was overigens bemoedigend. Hoewel de (reclame-)inkomsten uit zoekopdrachten ('Search’) naar het einde van het kwartaal met ongeveer 15% daalden, ziet het management geen verdere verslechtering in april. Integendeel, het ziet zelfs een lichte heropflakkering.
De massieve cashberg, continue inkopen van eigen aandelen en de belofte om het tempo van aanwervingen te verlagen (kostencontrole) moeten de koers van het aandeel volgens onze analist kunnen blijven ondersteunen. Het aandeel is bovendien nog steeds niet duur in vergelijking met de groei die het bedrijf realiseert.
KBC AM bevestigt de "Kopen"-aanbeveling en verhoogt het koersdoel van 1.280 USD naar 1.550 USD.