• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 14 feb 2020

13:14

Goede vierdekwartaalcijfers en mooie vooruitzichten voor Cofinimmo

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Vastgoedgroep Cofinimmo kwam vandaag met kwartaalcijfers, waarin onder meer bevestigd werd dat de focus op zorgvastgoed onverminderd doorgaat. Dat segment tekent ondertussen vlot voor 57% van de intrinsieke waarde. En dat levert op, want de resultaten over het vierde kwartaal waren sterker dan verwacht, terwijl de schuldgraad daalde tot 41%. Dat levert voldoende munitie op voor verdere groei, wat de groep dan ook van plan is.

Blik op de cijfers

De groep boekte een nettoresultaat van de kernactiviteiten van 166 miljoen euro, 15% hoger dan een jaar eerder, wat per aandeel op 6,55 euro neerkomt. Dat cijfer klopt de eigen doelstellingen, maar ligt wel “gewoon” in lijn met de analistenverwachtingen. Zelfde voor de nettowinst van 205 miljoen euro, dat 41% hoger ligt dan in 2018. Centraal staat een stijging van de brutohuurinkomsten met 9,7% (+2,1% bij ongewijzigde samenstelling van de portefeuille) en een stijging van de bezettingsgraad (van 95,8 naar 97,0%).

Balans

De schuldratio van de groep bedroeg ‘amper’ 41%, tegenover 43% in 2018, met dank aan een grote operatie in het tweede kwartaal van 2019 waarin gebouwen werden ingebracht in ruil voor aandelen (contribution in kind). Dat laat ruimte voor investeringen, maar misschien nog belangrijker is de lange resterende looptijd van de huurovereenkomsten: 12 jaar. Die worden gefinancierd aan een gedaalde intrestkost: van 1,9% per einde 2018 naar 1,4% per einde 2019. De schulden hebben een gemiddelde resterende looptijd van 4 jaar. Munitie te over, en die is dan nog eens quasi gratis.

Vergrijzing en verjonging

Het management wil met dat geld onder meer versneld investeren in zorgvastgoed. Het pompte 491 miljoen euro aan investeringen in zorgvastgoed en deed zijn eerste investeringen in Spanje. Dat brengt de totale waarde van het zorgvastgoed op 2,4 miljard euro, goed voor zo’n 56% van de portefeuille. In het segment van de kantorenportefeuille werd een gebouw in het Central Business District van Brussel (CBD) gekocht voor 22 miljoen euro en werden er voor 73 miljoen euro gebouwen verkocht in de gedecentraliseerde zone van Brussel. Het plan is om een bruto investeringsprogramma van 375 miljoen euro in 2020 uit te rollen, waarvan 78% naar zorgvastgoed moet gaan en 21% naar kantoren.

Vooruitzichten voor 2020

De groep mikt op een nettoresultaat van de kernactiviteiten van 7,10 euro per aandeel,. Dat zal niet verhinderen dat er een brutodividend over boekjaar 2020 moet uitgekeerd worden van 5,80 euro per aandeel, een zucht hoger dan de verwachtingen van KBC Securities (5,7 euro).

De visie van KBC Securities

De resultaten waren in lijn met de verwachtingen van KBC Securities. Cofinimmo is aanzienlijk gegroeid en nu worden ook in Spanje de eerste stappen gezet om verdere groei te ondersteunen. Met een schuldgraad van 41% heeft Cofinimmo nog voldoende ruimte om te investeren: KBCS-analist Jan Opdecam schat dat er ruimte is om 880 miljoen euro te investeren om een schuldgraad van 50% te bereiken, en zelfs tot 2,2 miljard euro om aan 60% te komen. Omdat die investeringen voornamelijk gericht zijn op het zorgvastgoed, verwacht KBCS dat Cofinimmo op termijn in aanmerking komt voor het lagere belastingregime (15% tegenover 30%) op zijn dividenden. Dat is dus behoorlijk belangrijk voor de “kleine belegger”. Het koersdoel van 136 euro en “Kopen”-advies blijft staan.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap