• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 22 apr 2020

12:04

Heineken ziet biervolumes dalen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Nadat de verwachtingen de voorbije weken al werden bijgesteld, publiceerde Heineken deze morgen zijn feitelijke kwartaalcijfers. Die laten een organische volumedaling met 2,1% zien, in lijn met de prognose van 2%. KBC Securities-analist Wim Hoste ziet nog niet meteen beterschap, maar is van mening dat de huidige waardering nog ruimte biedt voor opwaarts potentieel. Het “Opbouwen”-advies blijft behouden, maar het koersdoel wordt verlaagd van 105 naar 95 euro.

Volumes

De geconsolideerde biervolumes daalden in het eerste kwartaal daalden tot 51,6 miljoen hl, terwijl de markt gemiddeld rekening hield met een terugval van 2,8%. Dat ligt echter in lijn met de COVID-19-gerelateerde update van 8 april, waarin het bedrijf melding maakte van een daling van de biervolumes met ongeveer 2% voor het eerste kwartaal (en een daling van de totale volumes met ongeveer 4%). Heineken heeft voor maart een afzonderlijke toelichting gegeven, waarbij de nadruk werd gelegd op een organische daling van de biervolumes met 14% in die maand.

De regionale uitsplitsing van de geconsolideerde biervolumes ziet er als volgt uit:

  • Afrika, Midden-Oosten en Oost-Europa: Biervolume -6,9% tot 9,4 miljoen hl (prognose KBCS -1,5%, consensus -2,0%). In de maand maart daalde het biervolume in deze regio met 14,5%. De volumes bleven in het eerste kwartaal stabiel in Nigeria, terwijl ze in Zuid-Afrika met “low twenties” en in Rusland met “mid twenties” daalden.
  • Amerika: Biervolume -2,5% tot 19,3 miljoen hl (KBCS -1,5%, CSS -1,9%). In maart daalde het biervolume met 13,8%. Het biervolume in Brazilië daalde met zo’n 5%, terwijl in Mexico sprake was van een stijging met minder dan 5%.
  • Asia Pacific: Biervolume +4,4% tot 7,4 miljoen hl (KBCS -1,0%, CSS -2,7%). In maart daalde het biervolume met 10,6%. Het biervolume daalde met iets meer dan 10% in Vietnam.
  • Europa: Biervolume -1,4% tot 15,4 miljoen hl (KBCS -4,0%, CSS -4,6%). In maart daalde het biervolume met 15,3%.

Vooruitzichten

Bij de update begin april trok Heineken de eerdere verwachtingen voor 2020 in. De groep waarschuwde bij die gelegenheid dat de corona-impact in het tweede kwartaal groter zou zijn dan in het eerste. Heineken verwacht dat ook de tweede helft van 2020 kan worden beïnvloed, omdat de lockdowns kunnen worden opgeheven, maar de impact op de economie kan blijven bestaan.

Vóór de update van vandaag voorspelde analist Wim Hoste voor 2020 een daling van de geconsolideerde biervolumes met 7,6%, tot 222,4 miljoen (consensus -6,2% tot 226,0 miljoen), waarbij de totale volumes naar verwachting met 8,2% zouden dalen. Daarbij werd voor het tweede kwartaal uitgegaan van een daling van de biervolumes met 21%, hetzij nog slechter dan de 14% die in maart werd opgetekend.

De visie van KBC Securities

Voorzichtigheid troef dus. In een recente analyse over Heineken onderstreepte analist Wim Hoste dat de inkomsten van Heineken op korte termijn aanzienlijk zullen worden beïnvloed door de wereldwijde uitbraak van het coronavirus, waarbij de lockdownmaatregelen in veel landen een grote impact hebben, vooral op de horecakant van het bedrijf.

Hij verwacht echter dat de activiteiten zich snel kunnen herstellen zodra COVID-19 onder controle is en de lockdownmaatregelen worden gelost.

De aandelenkoers zou op korte termijn volatiel kunnen blijven, maar wanneer de overheden een versoepeling van de lockdownmaatregelen aankondigen en de horeca weer opengaat wordt op een aanzienlijke opleving gerekend. Het zicht op die timing is weliswaar moeilijk, maar desalniettemin bevestigt KBC Securities de “Opbouwen”-aanbeveling. Het koersdoel gaat wel van 105 naar  95 euro.

Het advies voor Heineken Holding, dat een belang heeft van 50% in Heineken; blijft onveranderd op “Houden” met een koersdoel van 92 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap