do. 31 jan 2019
9:05

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.
Nieuws
- Sligro (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 37,50 euro)
- ANALYSE | KBCS heeft het waarderingsmodel voor Sligro herbekeken en de waardering op punt gesteld. Het koersdoel wordt daardoor verlaagd van 42,00 euro naar 37,50 euro. De voorbije maanden is het aandeel sterk gedaald en op dit moment is analist Alan Vandenberghe van mening dat de koers een deel van de waarde van de Heineken-deal negeert. Gezien het opwaarts potentieel van 11%, wordt het advies verhoogd van "Houden" naar "Opbouwen".
- De visie van KBC Securities: Volgens KBCS is Sligro sinds de verkoop van EMTE een gefocust speler in foodservice geworden. Met betrekking tot de Heineken-deal merkt analist Alan Vandenberghe op dat 2019 opnieuw een overgangsjaar wordt, met beperkte synergievoordelen. Tegen eind 2019 moet de ICT-matige en fysieke integratie voltooid zijn, waardoor de synergieën vanaf 2020 in de resultatenrekening merkbaar zullen worden. Vanaf 2019 ziet KBCS ook ruimte voor verdere margeverbetering. De ambitie van Sligro om in 2021 een EBITDA-marge van 5% te behalen, is realistisch.
- Melexis (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 85,00 euro)
- PREVIEW | Op woensdag 6 februari publiceert Melexis zijn resultaten voor het vierde kwartaal en het volledige boekjaar 2018. Analist Guy Sips verwacht een omzet van 140,3 miljoen euro voor het vierde kwartaal (-4,4% op kwartaalbasis), een brutowinst van 62,9 miljoen euro (44,8% marge) en een EBIT van 34,3 miljoen euro (24,4% marge). Op jaarbasis gaat Sips uit van een omzetstijging met 11% tot 568 miljoen euro, een brutowinst van 259,9 miljoen euro en een EBIT van 140,9 miljoen euro. Melexis zelf rekende voor het volledige boekjaar op een omzetgroei rond 11%, een brutowinstmarge van ca. 45% en een operationele marge van ca. 25%.
- De visie van KBC Securities: De door Melexis verwachte omzet voor het volledige boekjaar weerspiegelde een beperkte visibiliteit op korte termijn en tekenen van opkomende voorraadcorrecties bij klanten, onder meer door een toenemende mate van economische en politieke onzekerheid door wereldwijde handelsspanningen. Analist Guy Sips kijkt uit naar een update over dit item en naar de verwachtigen van het bedrijf voor 2019. Koersdoel en advies worden bevestigd.
- ASIT biotech (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 2,00 euro)
- NIEUWS | ASIT laat weten dat het in Duitsland een eerste patiënt heeft behandeld met gp-ASIT+ in het kader van de bevestigende fase III-studie voor hooikoorts. De studie omvat in totaal 624 patiënten in 79 centra in 6 Europese landen. ASIT streeft ernaar om alle patiënten voor het begin van het volgende graspollenseizoen te behandelen. De resultaten van de studie zouden eind 2019 beschikbaar kunnen zijn.
- De visie van KBC Securities: De fase III-studie met gp-ASIT+ houdt rekening met een verbeterd klinisch protocol. Eerder deze maand kondigde ASIT aan dat het zijn interne middelen zou richten op de klinische ontwikkeling en commerciële planning van gp-ASIT+. Als de rekrutering verloopt zoals verwacht, is het bedrijf van plan om in 2020 een aanvraag tot goedkeuring in te dienen in Europa en een plan voor de Amerikaanse markt op te stellen. Het nieuws van vandaag bevestigt dat de herhalingsstudie in fase III van het onderzoek op schema ligt, maar dat heeft geen impact op de investment case.
- Econocom (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 3,60 euro)
- RESULTATEN | Gisteren publiceerde Econocom nabeurs voorlopige resultaten voor het volledige boekjaar. Met 2.846 miljoen euro lag de omzet 2% onder de Bloomberg-consensusverwachting. De groepsomzet reflecteert een groei met 8% op jaarbasis, waarvan 2,7% organische groei. Dat impliceert een omzet van 901 miljoen euro in het vierde kwartaal (-2% op jaarbasis). Econocom rapporteerde een REBITDA van 115 miljoen euro, 4% onder zijn in juli herziene doelstelling. Eind 2018 bedroeg de netto financiële schuld 250 miljoen euro, terwijl KBCS had gerekend op 308 mln. Dat is een daling met 145 miljoen euro t.o.v. de halfjaarcijfers. Voor 2019 gaat Econocom uit van een REBITDA van 128 miljoen op vergelijkbare basis en zal het in het bijzonder aandacht besteden aan het genereren van cash en aan een strikt kostenbeheer.
- De visie van KBC Securities: De voorlopige resultaten liggen resp. 2% en 4% onder de verwachtingen wat betreft de omzet en REBITDA. Toch is Econocom erin geslaagd om de netto financiële schuld aanzienlijk te verbeteren, wat de bezorgdheid van beleggers over de onderliggende kasstroomgeneratie volgens analist Ruben Devos zou moeten wegnemen. Volgens Jean-Louis Bouchard is Econocom "klaar voor een nieuwe groeifase in een steeds groeiende digitale markt", maar dat strookt volgens KBCS niet volledig met de REBITA-richtlijn van 128 miljoen euro voor 2019. Koersdoel en advies worden bevestigd.
Advies-/koersdoelwijzigingen
- KBC Securities verlaagt het koersdoel voor Sligro van 42,00 naar 37,50 euro per aandeel en trekt het advies op van "Houden" naar "Opbouwen".