• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 7 feb 2019

9:05

Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.

Nieuws

  • Sipef (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 64,00 euro)
    • ANALYSE | KBCS nam de investment case voor Sipef onder de loep, met als gevolg enkele wijzigingen in de assumpties. Volgens analist Alan Vandenberghe zijn de vooruitzichten op middellange termijn goed en is het bedrijf uitstekend gepositioneerd om te profiteren van de verwachte stijging van de palmolieprijzen. De recente onrust zal dan ook fungeren als een katalysator voor de toekomstige palmolieprijzen. KBCS steunt de recente uitbreiding van Sipef en de toegenomen blootstelling aan palmolie (inclusief de verkoop van niet-kernactiviteiten). Met kwaliteitsactiva en een aandelenkoers waarin belangrijke negatieve elementen zijn verwerkt, is het huidige, zachtere momentum een goed uitgangspunt.
    • De visie van KBC Securities: Het "Kopen"-advies wordt bevestigd, maar het koersdoel wordt verlaagd van 70 euro naar 64 euro.
  • Xior (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 36,00 euro)
    • RESULTATEN | In 2018 stegen de netto huuropbrengsten bij Xior met 65,3% op jaarbasis, van 18,2 miljoen naar 30,1 miljoen euro (vs. prognose KBCS 29,8 mln), gedreven door een sterke groei van ontwikkelingsprojecten en acquisities. Het EPRA-resultaat ging 65,5% hoger op jaarbasis, van 9,8 miljoen euro naar 16,2 miljoen euro of van 1,43 euro per aandeel naar 1,46 euro per aandeel. Het management stelt een dividend van 1,25 euro per aandeel voor. De bezettingsgraad verbeterde tot 98,9%. De portefeuille blijft kantelen naar Nederland, dat nu al goed is voor 69% van het totale aantal verhuurbare eenheden. De schuldratio is gedaald van 53,6% in 2017 naar 49,3% en de EPRA netto inventariswaarde bedroeg 31,5 euro per aandeel, t.o.v. 28,4 euro eind 2017.
    • VOORUITZICHTEN | Voor 2019 gaat Xior uit van een EPRA winst per aandeel van 1,60 euro (+9,6% op jaarbasis) en een dividend per aandeel van 1,30 euro. Door groei wordt de schuldgraad verwacht te stijgen naar ca. 55%.
    • De visie van KBC Securities: In 2018 zette Xior volgens analist Jan Opdecam een sterke winstgroei neer, gedreven door een sterke groei van de portefeuille en een duidelijke verbetering van de operationele marge, die weliswaar werd getemperd door een stijging van de gemiddelde kost van schuld. Ondanks een stijging van het aantal uitstaande aandelen is het erin geslaagd om de winst per aandeel met 2% te verhogen. Xior blijft aan een hoog tempo groeien, wat volgens KBCS de nood aan vers kapitaal zal triggeren. In 2019 wordt het uitkijken naar nieuwe investeringsopportuniteiten en de stabiliteit van de bezettingsgraad. Koersdoel en advies worden bevestigd.
  • Vopak (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 45,00 euro)
    • PREVIEW | Vopak zal op 13 februari voorbeurs zijn jaarresultaten publiceren. Analist Cédric Duinslaeger blikt al even vooruit en gaat uit van een EBITDA op groepsniveau (incl. joint venture) van 183,5 miljoen euro (vs. consensusverwachting 188 mln), een EBIT van 122,3 miljoen euro (vs. consensusverwachting 120 mln) en een nettowinst van 73 miljoen (vs. consensusverwachting 70 mln). Onze analist houdt 2 elementen in het bijzonder in de gaten: (i) een update over de voortgang van de strategische review van vier activa (Algericas, Amsterdam, Hamburg, Talin) en (ii) aankondigingen rond de verhuis naar de FSRU-markt. Vopak zelf gaat ervan uit dat 2018 beïnvloed wordt door wisselkoersen en veranderingen in de structuur van de oliemarkt.
    • De visie van KBC Securities: In de aanloop naar de publicatie verhoogt KBCS het koersdoel van 37 euro naar 45 euro, bij een ongewijzigd "Houden"-advies.
  • Barco (advies KBC Securities: "Opbouwen"- koersdoel 125,00 euro)
    • RESULTATEN | In het vierde kwartaal van 2018 lagen de orders iets lager dan verwacht op 263,9 miljoen euro (vs. prognose KBCS 282 mln) door een daling in de divisie Entertainment, die gedeeltelijk gecompenseerd werd door winst in Healthcare & Enterprise. De kwartaalomzet kwam uit op 281,7 miljoen euro (vs. prognose KBCS 288,6 mln), met 110,2 miljoen voor Entertainment, 106,7 miljoen voor Enterprise en 64,9 miljoen voor Healthcare. Positief is dat er in het vierde kwartaal een brutowinst van 413 miljoen euro werd geboekt (vs. prognose KBCS 399,7 mln). Eind 2018 stond de teller voor het orderboek op een mooie 303,2 miljoen euro, een stijging met 6% op jaarbasis die vooral te danken is aan het segment Healthcare.  De jaaromzet bedroeg 1.028 miljoen euro (-0,5% op jaarbasis; vs. prognose KBCS 1.035 mln) en de EBITDA kwam eind 2018 uit op een mooie 124,5 miljoen euro (vs. prognose KBCS 117 mln). De vrije kasstroom van Barco ging flink hoger tot 63,2 miljoen euro, t.o.v. 40 miljoen in een jaar eerder.  
    • De visie van KBC Securities: Sinds 2016 ging de brutomarge 570 basispunten hoger, dankzij een gunstige productmix, portfoliokeuze en de voordelen van kostenverlagende engineering en efficiëntiemaatregelen in alle divisies. De Enterprise-divisie boekte een aanzienlijke EBITDA-groei, Healthcare werd winstgevender en Entertainment wist de EBITDA-marge stabiel te houden bij dalende verkopen. Barco verwacht een omzetgroei van ca. 5% en aanhoudende groei van de EBITDA en EBITDA-marge. KBC Securities verhoogt het koersdoel van 115 naar 125 euro per aandeel en het advies van "Houden" naar "Opbouwen".
  • Fagron (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 18,00 euro)
    • RESULTATEN | Voor het volledige boekjaar 2018 boekte Fagron een omzet van 471,7 miljoen euro, een stijging met 8,8% op jaarbasis of 14,5% bij constante wisselkoersen. De REBITDA kwam uit op 99,1 miljoen euro, een stijging met 3,5% of 8,8% bij constante wisselkoersen (vs. prognose KBCS 99,9 mln). De operationele cashflow bedroeg 73,3 miljoen euro en het bedrijf zal een dividend van 0,12 euro per aandeel voorstellen, in lijn met dat van vorig jaar (0,11 euro). De nettoschuld was iets hoger dan verwacht en bedroeg 252,3 miljoen euro, wat zich vertaalt in een nettoschuld/REBITDA-ratio van 2,63.
    • De visie van KBC Securities: Hoewel, zoals verwacht, de hogere operationele kosten en de in het eerste kwartaal aangekondigde JCB-schikking op het nettoresultaat wogen, presteerde Fagron volgens analist Lenny Van Steenhuyse in lijn met de verwachtingen op het gebied van omzet. Dankzij de groei in de divisie Brands, die de tijdelijk verminderde capaciteit voor compounding in Europa compenseerde, en de indrukwekkende groei van de compounding services in de VS, blijft Fagron op koers. Koersdoel en advies worden herhaald.
  • Galapagos (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 113,00 euro)
    • NIEUWS | Galapagos en Evotec gaan een samenwerking aan die gericht is op een preklinisch target (niet verder gedefinieerd) in het onderzoeksdomein van fibrose, met geïdentificeerde kleine moleculen die door Evotec zijn ontdekt. Volgens de voorwaarden van de overeenkomst ontvangt Evotec een niet bekendgemaakte vooruitbetaling en komt het bij een succesvolle ontwikkeling in aanmerking voor toekomstige mijlpaal- en royaltybetalingen. De wereldwijde commercialiseringsrechten behoren nu toe aan Galapagos.
    • De visie van KBC Securities: Galapagos slaagt er volgens analiste Sandra Cauwenberghs opnieuw in om zijn pijplijn uit te breiden door externe samenwerkingen, met een voortdurende focus op fibrotische ziekten zoals Idiopathische Pulmonaire Fibrose (IPF). Het nieuws heeft geen impact op de investment case van KBCS.

Advies-/koersdoelwijzigingen

  • KBC Securities verlaagt het koersdoel voor Sipef van 70 naar 64 euro per aandeel, bij een ongewijzigd "Kopen"-advies.
  • KBC Securities verhoogt het koersdoel voor Vopak van 37 euro naar 45 euro, bij een ongewijzigd "Houden"-advies.
  • KBC Securities verhoogt het koersdoel voor Barco van 115 naar 125 euro per aandeel en het advies van "Houden" naar "Opbouwen".
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap