• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 20 feb 2019

9:05

Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.

Nieuws

  • Aedifica (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 94,00 euro)
    • RESULTATEN | De huurinkomsten van Aedifica stegen in de eerste helft van het gebroken boekjaar 2018-2019 met 14% op jaarbasis, tot 50,8 miljoen euro (vs. prognose KBCS 51,3 mln). De EPRA earnings bedroegen 31,7 miljoen euro (+12% op jaarbasis), terwijl KBCS uitging van 29,8 miljoen euro. Over de eerste helft van 2018-2019 steeg de waarde van de portefeuille met 11,8% tot 1,9 miljard euro, gedreven door een sterke uitbreiding en een positieve like-for-like evolutie van 1,2%. Door de lopende verkoop van het appartementensegment bestaat de portefeuille nu voor 85% uit zorgvastgoed, 11% appartementen en 4% hotels. Geografisch gezien groeit de aanwezigheid in de Duitse (18%) en Nederlandse (15%) markt, terwijl de Belgische portefeuille er met 3% op achteruitgaat, o.a. door de verkoop van de appartementen. De gemengde bezettingsgraad kwam uit op 99% en de schuldgraad steeg met 4 procentpunten tot 47,4% door de lopende ontwikkelingsprojecten. Momenteel zit er een recordbedrag van 473 miljoen euro aan bouw- en renovatieprojecten en acquisities in de pijplijn. Het dividend wordt bevestigd op 2,80 euro per aandeel, een stijging met 12% op jaarbasis.
    • De visie van KBC Securities: Inclusief de Britse portefeuille (0,5 miljard euro) zou de schuldgraad van Aedifica ca. 59% bedragen. Het is dan ook duidelijk dat het bedrijf op korte termijn vers kapitaal zal moeten aantrekken, hoewel de huidige desinvestering van niet-kernactiva de druk verlicht. Analist Jan Opdecam schat de winst per aandeel voor het volledige boekjaar 2018-2019 op 3,94 euro en verwacht een verhoging van het dividend naar 3,1 euro per aandeel. De schuldgraad zal in de loop van dit boekjaar stijgen tot meer dan 59%, maar tegelijkertijd wordt een stijging van het eigen vermogen met 300 miljoen verwacht.
  • Ageas (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 45,00 euro)
    • RESULTATEN | De cijfers van Ageas over het vierde kwartaal van 2018 vernauwen zich al snel tot een misser in de Aziatische afdeling, waardoor er een bijzondere waardevermindering werd geboekt. Maar de Niet-Leven-divisie deed het wel beter dan verwacht, wat leidde tot de vrijmaking van reserves. Alles bij elkaar kwam de nettowinst uit op 154 miljoen euro, tegenover een verhoopt cijfer van 143 miljoen euro. De winst bij de verzekeringen kwam met 133 miljoen euro eveneens boven de schattingen en dat is wat telt.
    • De visie van KBC Securities: Analist Jason Kalamboussis bevestigt het “Houden”-advies en koersdoel van 45 euro.
  • ASR (advies KBC Securities: "Afbouwen" - koersdoel 37,00 euro)
    • RESULTATEN | Het nettoresultaat van ASR kwam eind 2018 uit op 655 miljoen euro en het bedrijfsresultaat bedroeg 742 miljoen euro, sterk in lijn met de verwachtingen (consensusverwachting 740 mln). De combined ratio van 96,5% kwam daarentegen net onder de schattingen uit. De kapitaalgeneratie van 372 miljoen euro (vs. consensus 374 mln) en de Solvency 2-ratio van 197% (vs. consensus 195%) zijn iets beter dan verwacht. De kosten kwamen lager uit, wat de gedrevenheid van ASR benadrukt om aan te tonen dat het bedrijf snel en efficiënt activiteiten kan integreren. Tot slot werden de bankactiviteiten, zoals verwacht, als non-core gekwalificeerd.
    • De visie van KBC Securities: De resultaten, die in lijn liggen met de verwachtingen, wijzigen niets aan de visie van analist Jason Kalamboussis. ASR moet dit jaar de overname van Loyalis absorberen en tegelijkertijd proberen VIVAT over te nemen, wat volgens KBCS de balans aanzienlijk zal stretchen en naar alle waarschijnlijkheid zal leiden tot een uitgifte van ca.1,5 tot 2 miljard euro aandelen. Het verkoopproces op VIVAT lijkt van start te zijn gegaan en ASR is - vanuit het perspectief van een toezichthouder - waarschijnlijk de favoriete kandidaat vanwege de eenvoud van het bod. Al is het niet ondenkbaar dat AEGON een partij vindt om een gezamenlijk bod uit te brengen.
  • BAM Group (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 4,50 euro)
    • RESULTATEN | Over het vierde kwartaal bedroeg de omzet van BAM 2.166 miljoen euro , waarmee de groep een pak beter doet dan de verwachtingen van KBCS (1.893 miljoen) en de consensus (1.837 mln). De aangepaste nettowinst kwam ook merkbaar hoger uit op 59,6 miljoen euro (vs. prognose KBCS 46,4 mln, consensus 49,4 mln). Voor het volledige boekjaar klokte de nettowinst af op 153,2 miljoen euro, met een marge van 2,1%. Het nettoresultaat kwam met 23,8 miljoen euro echter aanzienlijk onder de lat uit (prognose KBCS 89,7 mln, consensus 92,4 mln) door enkele bijzondere waardeverminderingen en eenmalige elementen, al hebben die geen impact op het dividend dat stijgt van 0,10 naar 0,14 euro per aandeel. Voor 2019 gaat BAM uit van een omzet van ca. 7 miljard euro en een verdere verbetering van de winstmarge.
    • De visie van KBC Securities: Volgens analist Bart Cuypers zette BAM over het vierde kwartaal van 2018 sterke resultaten neer, waarbij zowel de omzet als het gecorrigeerde resultaat de verwachtingen aanzienlijk wisten te overtreffen. De verdere verslechtering van het werkkapitaal is een aandachtspunt voor de toekomst, maar zowel de recourse cashpositie als het orderboek waren beter dan verwacht. Het nettoresultaat kwam lager uit, maar KBCS vindt dat de uitstekende prestatie van de winst voor belastingen sterker doorweegt. Koersdoel en advies worden bevestigd.
  • Care Property Invest (advies KBC Securities: "Opbouwen" - koersdoel 22,00 euro)
    • NIEUWS | Care Property Invest heeft een rusthuis in Riemst gekocht, voor een bedrag van 6,5 miljoen euro. Het pand heeft een capaciteit van 77 bedden en is uitgerust voor licht- tot zwaarbehoevende senioren. CPI verwerft 100% van de aandelen van Decorul NV, neemt de bestaande schulden over en zal de rest financieren met kredietlijnen.
    • De visie van KBC Securities: Dit is de eerste acquisitie van dit jaar voor CPI. Analist Jan Opdecam schat dat de komende kwartalen nog een bijkomend bedrag van 106 miljoen euro zal worden geïnvesteerd, gespreid over ontwikkelingen en direct renderende activa. Het bruto aanvangsrendement voor deze transactie wordt rond de 5% geschat. KBCS schat dat de schuldgraad van CPI eind 2018 ca. 46% zal bedragen. Omdat uitbreiding in het waarderingsmodel wordt voorzien, heeft het nieuws geen impact op de investment case.
  • Mithra (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 33,00 euro)
    • NIEUWS | Mithra heeft een nieuw contract getekend met CEVA dierengezondheidsgroep voor de ontwikkeling van een nieuwe hormonale anticonceptieve ring voor veterinaire toepassing (runderen). Op die manier breidt de onderneming het gebruik van haar CDMO-faciliteit uit van de productie van polymeerringen voor menselijk gebruik naar de markt voor dierengeneeskunde. Prototypes worden in de eerste helft van 2019 geproduceerd. Er werden geen details gegeven over de voorwaarden van de overeenkomst.
    • De visie van KBC Securities: Het nieuws heeft geen impact op de investment case van KBC Securities.
  • Recticel (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 10,00 euro)
    • NIEUWS | Gisteravond kondigde Recticel nabeurs aan dat de transactie waarbij Sekisui Plastics 75% verwerft van Proseat, de tak die autozetels produceert en deel uitmaakt van de automobielactiviteiten die Recticel wil verkopen, werd afgerond. Recticel behoudt 25% in Proseat en beschikt over de optie om de resterende participatie voor 1 januari 2022 te verkopen. De netto-opbrengst van de huidige transacties bedraagt ca. 21 miljoen euro, waardoor de joint venture Proseat wordt gewaardeerd aan een ondernemingswaarde van 8,5x de gemiddelde EBITDA over de periode 2016-2018. De transactie zal geen materiële impact hebben op de resultaten van Recticel.
    • De visie van KBC Securities: Analist Wim Hoste verwelkomt de afronding van de deal en vindt ook de prijs zeer acceptabel. Nu staat de divisie Interiors - het grootste deel van de automobielactiviteiten - nog in de etalage. De prijs voor die activiteiten kan misschien wel wat lager uitvallen en er is ook een dealrisico gezien de recente wereldwijde verzwakking in de autosector. Al bij al blijft de waardering van Recticel volgens onze analist vrij aantrekkelijk. Koersdoel en advies blijven behouden.
  • RTL Group (advies KBC Securities: "Opbouwen" - koersdoel 75,00 euro)
    • RESULTATEN | RTL's Franse TV-activiteiten Groupe M6 rapporteerden gisteren nabeurs resultaten voor het boekjaar 2018. Na de afronding van de verkoop van FCGB aan het Amerikaanse investeringsfonds GACP (6 november) en de verkoop van monAlbumPhoto (eind juli), omvatten de geconsolideerde omzet en EBITA niet langer hun bijdragen. Op basis van herwerkte cijfers groeide de omzet met 7,3% tot 1.421 miljoen euro, gedreven door een stijging in advertentie-inkomsten (+12,6%). In het vierde kwartaal daalde de omzet met 3,2% door lagere diversificatie-inkomsten. De REBITDA kwam eind 2018 uit op 266,1 miljoen euro, wat in lijn ligt met de Bloomberg consensusverwachting van 257,7 miljoen. Het sterke bedrijfsresultaat is te danken aan een "sterke televisiedivisie en integratie van de radio". De Raad van Bestuur zal een dividend van 1,00 euro per aandeel voorstellen (vs. consensusverwachting 0,98 euro), een stijging t.o.v. vorig jaar.
    • De visie van KBC Securities: Volgens analist Ruben Devos lag de jaaromzet en EBITA van Groupe M6 resp. 1% en 5% boven de consensusverwachting, geholpen door bijzonder goede resultaten van de kernactiviteiten, TV en radio. Hij verwelkomt de overname van de divisie TV-zenders van de Lagardère Groep, die een aanvulling zal vormen op het TV-zendersassortiment van M6 en haar positie in on-demand TV zal versterken. Op 13 maart zal RTL resultaten publiceren over het boekjaar 2018.

Advies-/koersdoelwijzigingen

  • KBC Securities meldt vandaag geen advies-/koersdoelwijzigingen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap