vr. 24 mei 2019
9:00

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.
Nieuws
- Aedifica (opvolging KBC Securities: tijdelijk opgeschort)
- NIEUWS | Aedifica kondigt de uitvoering aan van de tweede fase van de samenwerkingsovereenkomst met Specht Gruppe, door de ontwikkeling van vier zorgcampussen in Duitsland voor een totale investeringswaarde van ca. 72 miljoen euro (440 eenheden), die bij oplevering een initieel rendement van meer dan 5% zullen opleveren. Aedifica heeft de percelen verworven voor 6 miljoen euro en voorziet 66 miljoen euro voor de bouw. De oplevering wordt voorzien in het derde kwartaal van 2020 en de activa zullen worden uitgebaat door Emvia Living, d.m.v. een 30-jarige huurovereenkomst. Daarnaast laat Aedifica weten dat een zorgresidentie in het Nederlandse Eersel t.w.v. 6 miljoen euro werd voltooid. Het project omvat 26 eenheden, wordt uitgebaat door Compartijn en zal een initieel rendement van 6,5% opleveren.
- De visie van KBC Securities: Gezien de betrokkenheid van KBC Securities bij de recente kapitaalverhoging van Aedifica is de opvolging van het aandeel tijdelijk opgeschort.
- Inventiva (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 7,00 EUR)
- NIEUWS | Door een beslissing van de Amerikaanse Food & Drug Administration heeft Inventiva de toelating gekregen om een potentiële fase III-studie met Lanifibranor op te zetten voor de behandeling van NASH (niet-alcoholische leverontsteking). Het besluit is gebaseerd op een brede set van veiligheidsgegevens die Inventiva de afgelopen 4 jaar voor Lanifibranor heeft gegenereerd.
- De visie van KBC Securities: Na het aantonen van een goedaardig veiligheidsprofiel op lange termijn, staat de FDA toe dat langetermijnstudies met Lanifibranor worden uitgevoerd. Daardoor wordt volgens analist Lenny Van Steenhuyse een belangrijke hindernis weggenomen voor een mogelijke fase III-studie met Lanifibranor in NASH. Het nieuws heeft geen impact op de investment case bij KBCS, dat uitkijkt naar de resultaten van de lopende fase IIb NATIVE studie met Lanifibranor bij NASH patiënten.
- Umicore (advies KBC Securities: "Opbouwen" - koersdoel 45,00 EUR)
- NIEUWS | Umicore neemt de kobaltraffinaderij en kathodeprecursorenactiviteiten van Freeport Cobalt in Kokkala (Finland) over voor een totaal bedrag van 190 miljoen dollar. De aankoopprijs bestaat uit 150 miljoen dollar voor de activiteiten en 40 miljoen werkkapitaal. De transactie zal naar schatting eind 2019 afgerond worden en wordt gefinancierd met bestaande kredietlijnen. De financiële gegevens van de overgenomen activiteiten werden niet bekendgemaakt, maar Umicore verwacht dat de overname vanaf 2020 zal bijdragen aan de winst en vanaf 2021 waarde zal creëren. Umicore merkte op dat de Kokkola-raffinaderij 'state-of-the-art' is en bovendien ook de grootste kobaltraffinaderij in Europa.
- De visie van KBC Securities: Analist Wim Hoste verwelkomt deze stap, die de aanwezigheid van Umicore in de waardeketen van batterijmaterialen verder zal uitbreiden. Hij merkt op dat de in Kokkola geproduceerde precursoren de nieuwe kathodefabriek van Umicore in Polen zullen bevoorraden, die naar verwachting in de tweede helft van 2020 in gebruik zal worden genomen. Onze analist schat dat de nettoschuld/EBITDA-ratio over het boekjaar 2019 door deze overname zal uitkomen op 2x. Na de winstwaarschuwing van ongeveer een maand geleden - die Umicore voornamelijk toeschreef aan een tijdelijke vertraging van de vraag naar elektrische voertuigen - stond het Umicore-aandeel onder aanzienlijke druk. Bij de huidige waardering (geschatte koers-winstverhouding van 16,3x en EV/REBITDA van 9,6x voor 2020) zou Wim Hoste Umicore het voordeel van de twijfel geven wat betreft het tijdelijke karakter van de negatieve elementen die de vraag naar batterijmaterialen beïnvloeden. Koersdoel en advies worden bevestigd.
Advies- en/of koersdoelwijzigingen KBC Securities
- KBC Securities meldt vandaag geen advies-/koersdoelwijzigingen.