• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 27 aug 2019

9:00

Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.

Nieuws

  • Bois Sauvage (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 384,00 euro)
    • NIEUWS | Op 11 augustus 2019 is erevoorzitter, controleaandeelhouder en mede-oprichter van Bois Sauvage, Ridder Guy Paquot, op 78-jarige leeftijd overleden. Paquot was jarenlang de drijvende kracht achter het holdingbedrijf en een belangrijk figuur voor de chocolade-industrie in België. 
    • De visie van KBC Securities: Analist Joachim Vansanten betreurt het overlijden van Guy Paquot, maar denkt niet dat dit de structuur van Bois Sauvage wezenlijk zal veranderen. Guy Paquot is in 2010 al afgetreden als voorzitter van Bois Sauvage, maar had nog steeds de controle over het bedrijf via Fingaren en Entreprises et Chemins de fer en Chine. Dochter Valérie Paquot - die momenteel al bestuurslid van zowel Fingaren als Bois Sauvage is - zal hoogstwaarschijnlijk de controle over de holding overnemen. KBCS gaat ervan uit dat de opvolging goed voorbereid was, ook al is er geen publieke informatie beschikbaar. Het valt nog af te wachten of de nieuwe generatie een andere kijk heeft op de toekomst van Bois Sauvage. Het nieuws heeft geen impact op de investment case.
  • DSM (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 115,00 euro)
    • NIEUWS | DSM maakt deze ochtend bekend dat het de eerder aangekondigde joint venture met het Chinese bedrijf Nenter & Co heeft afgerond. In januari liet DSM al weten dat het een 75%-belang in de joint venture zou verwerven tegen een cashvergoeding van ca. 135 miljoen euro, terwijl Nenter & Co zijn productie en de daarmee samenhangende vitamine E-activa inbrengt. Er zou ook een winstdelingsovereenkomst tussen DSM en Nenter komen. Er is nog geen duidelijkheid over de duur van de samenwerking. DSM beweerde in januari dat de transactie een EV/EBITDA multiple van ongeveer 6x vertegenwoordigt, wat zou betekenen dat de JV ca. 30 miljoen euro EBITDA zou genereren.
    • De visie van KBC Securities: Analist Wim Hoste merkt op dat DSM met deze JV zijn marktpositie in vitamine E versterkt, zijn productiebasis diversifieert (tot nu toe was de productie van vitamine E geconcentreerd in Zwitserland) en zijn toeleveringsketen voor premixen vereenvoudigt. Na de solide koersprestaties van de afgelopen kwartalen blijft KBCS de waardering van DSM (geschatte EV/REBITDA van 12,1x en koers-winstverhouding van 23,9x voor 2019) als ongeveer redelijk beschouwen. Het advies blijft "Houden".
  • Greenyard (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 5,70 euro)
    • RESULTATEN | Greenyard publiceert deze ochtend een trading update over het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar (periode april - juni), waarin het stelt dat de winstgevendheid blijft verbeteren dankzij strikte implementatie van het transformatieplan. Greenyard verwacht dat de impact van het plan in de tweede jaarhelft nog zal versnellen. In afwachting van het volledige effect uit nieuwe partnerships (met Carrefour, Delhaize en Tesco) kwam de omzet uit op 1.031,3 miljoen euro (-2,6% op jaarbasis) met in het segment Fresh een omzetdaling van 4% op jaarbasis (tot 849,4 miljoen euro) door de stopzetting van verlieslatende contracten en prijsdruk in bepaalde categorieën. In Long Fresh realiseerde het bedrijf een omzetstijging van 4,1% (tot 171,9 miljoen euro) dankzij een sterke prestatie in Prepared en Frozen. Greenyard geeft uitzonderlijk vooruitzichten voor de eerste helft van het boekjaar (periode april - september) en verwacht dat de aangepaste EBITDA tussen 43 en 45 miljoen euro zal liggen (vóór toepassing van IFRS 16), t.o.v. 23,3 miljoen in de vorige jaarhelft.
    • De visie van KBC Securities: De trading update ligt in lijn met de verwachtingen van analist Alan Vandenberghe en ook de vooruitzichten liggen in lijn met de KBCS-schattingen. Het bevestigt dat het businessmomentum aan de beterhand is, maar impliceert wel een eerder stabiele evolutie van de aangepaste EBITDA omdat de traditionele seizoensgebonden verzwakking geabsorbeerd zal worden door de toenemende impact van het transformatieplan. Onze analist betreurt enigszins dat er geen update werd gegeven over de verschillende oplossingen voor de balans (o.a. desinvesteringen), maar Greenyard bevestigde dat alles nog steeds op schema zit. KBCS verwacht de komende maanden meer informatie en blijft voorlopig liever aan de zijlijn staan met een "Houden"-advies.

Advies- en/of koersdoelwijzigingen KBC Securities

  • KBC Securities meldt vandaag geen advies-/koersdoelwijzigingen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap