ma. 21 okt 2019
9:00

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.
Nieuws
- AB InBev (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 105,00 euro)
- PREVIEW | AB InBev publiceert op 25 oktober voorbeurs resultaten over het derde kwartaal. Analist Wim Hoste herinnert eraan dat de groep voor het volledige boekjaar 2019 uitgaat van een sterke omzet- en EBITDA-groei, met niettemin een moeilijke vergelijkingsbasis voor sales & marketing en tegenwind van commodities en wisselkoersen in het derde kwartaal. Voor het derde kwartaal mikt onze analist op een organische volumegroei van 1,3% tot 146,48 miljoen hl (consensusverwachting +0,8% organisch tot 145,59 mln hl). De omzet zou naar schatting met 5,5% stijgen (organisch) tot 13.744 miljoen dollar (consensus +4.7% organisch tot 13.386 miljoen dollar) en de REBITDA zou 4,3% groeien (organisch) tot 5.671 miljoen dollar (consensusverwachting +3,0% organisch tot 5.483 miljoen dollar).
- De visie van KBC Securities: Analist Wim Hoste verwacht dat de EBITDA-groei in het derde kwartaal getemperd zal zijn door een moeilijke vergelijkingsbasis voor marketinguitgaven en de stijging van COGS (Cost of Goods Sold), vooral in Brazilië. Onze analist gelooft dat AB InBev dit goed heeft voorspeld en aangezien de stijging van de COGS naar schatting na het derde kwartaal zal afnemen, gelooft KBCS dat de winstdynamiek duidelijk zal versnellen tot het vierde kwartaal en 2020. Op basis van de verwachte winstversnelling na het derde kwartaal en rekening houdend met de stappen die zijn genomen om de balans te verbeteren (beursgang van de Aziatische activiteiten en verkoop van de Australische activiteiten), handhaaft KBCS het koersdoel en advies.
- Fagron (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 18,00 euro)
- NIEUWS | Na de publicatie van de resultaten over het derde kwartaal op 11 oktober heeft de belangrijkste aandeelhouder Waterland besloten om het laatste deel van zijn belang in het bedrijf te verkopen. Waterland heeft sinds juli zijn 31,5% gedesinvesteerd. Het nieuwe aandeelhouderschap van Fagron ziet er als volgt uit: AlyChlo, de holdingmaatschappij achter Marc Coucke, heeft nog steeds 14,96% van de onderneming in handen. NN Group maakte een participatie van 7,60% bekend. The Capital Group heeft een deel van het belang van Waterland in een onderhandse plaatsing overgenomen, wat de tweede tranche van de desinvestering van Waterland vertegenwoordigt, en heeft nu 6,54% in handen. Norges Bank heeft een belang van 3,14% in Fagron en tot slot houdt Evermore nog steeds 3,07% aan. Op dit moment bezit Waterland nog steeds 0,84% van het bedrijf.
- De visie van KBC Securities: Nu Waterland zo goed als volledig uit het bedrijf is getreden, verwacht analist Lenny Van Steenhuyse dat de neerwaartse druk op het aandeel snel zal verdwijnen. Dat bleek al na de publicatie van de kwartaalresultaten. Ondanks het feit dat de groei in Latijns-Amerika onder de schattingen van KBCS ligt, blijft onze analist Fagron waarderen om zijn sterke vooruitzichten in de VS. Zowel de steriele compounding-activiteiten (via de Wichita-fabriek) als de divisie Merken & Essentials (dankzij de overname van Humco en de sterke algemene markt) zijn goed gepositioneerd voor groei op korte termijn. Het koersdoel en advies worden bevestigd.
- Heineken (advies KBC Securities: "Opbouwen" - koersdoel 105,00 euro)
- PREVIEW | Heineken zal op 23 oktober voorbeurs een trading update over het derde kwartaal publiceren. Analist Wim Hoste herinnert eraan dat de groep in de eerste jaarhelft een organische groei van de biervolumes van 3,1% boekte, waarbij de bedrijfswinst (beia) in die periode met 0,3% toenam (organisch), wat in lijn ligt met de jaardoelstelling. Voor het derde kwartaal verwacht Heineken een lichte vertraging van de volumegroei, als gevolg van het minder goede weer in Europa, het geleidelijke verlies van exclusiviteit met OXXO in Mexico en de aanhoudend zwakke handel in de VS. De geconsolideerde biervolumes zouden volgens KBCS naar schatting met 1,3% toenemen tot 63,4 miljoen hl (consensusverwachting +2,3% organisch tot 63,9 miljoen hl).
- De visie van KBC Securities: Ondanks de verwachte lichte vertraging van de volumegroei handhaaft analist Wim Hoste het "Opbouwen"-advies voor de aandelen op basis van de groeivooruitzichten op lange termijn, met name in de opkomende markten.
Advies- en/of koersdoelwijzigingen KBC Securities
- KBC Securities meldt vandaag geen advies- en/of koersdoelwijzigingen.