di. 26 nov 2019
8:55

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.
Nieuws
- ForFarmers (advies KBC Securities: "Houden" - koersdoel 6,75 euro)
- NIEUWS | ForFarmers draagt Roeland Tjebbes voor als nieuwe CFO van ForFarmers, ter vervanging van Arnout Traas. Hij zal worden benoemd op de Algemene Vergadering van 24 april 2020. De benoeming geldt voor een periode van vier jaar. Dhr. Tjebbes (50) is sinds oktober 2015 CFO bij Hoogwegt Group, een internationale handel in zuivelproducten. Daarnaast is hij sinds mei 2018 lid van de raad van commissarissen van Koninklijke Koopmans. Hij heeft ruime ervaring opgedaan in de food- en diervoedersector bij onder andere Perfetti Van Melle, Nutreco en Vion.
- De visie van KBC Securities: Het nieuws heeft geen impact op de investment case bij KBCS. Analist Guy Sips verwelkomt de achtergrond van Dhr. Tjebbes bij Nutreco en gelooft dat zijn ervaring m.b.t. het beheer van de inkoop van grondstoffen van grote waarde kan zijn. Met een "Houden"-advies voor de aandelen blijft KBCS echter voorzichtig, omdat de manier waarop de stikstofuitstoot in Nederland moet worden afgebouwd, mogelijk kan leiden tot een vermindering van de omvang van de veestapel. Ook in andere landen wordt de sector geconfronteerd met overheidsmaatregelen om de milieu-impact van de veehouderij te verminderen. De snelheid en intensiteit waarmee dergelijke maatregelen worden ingevoerd, wordt in aanmerking genomen bij het bepalen van de ForFarmers' strategie 2020-2025, die in het tweede kwartaal van 2020 zal worden afgerond en bekendgemaakt.
- Solvay (advies KBC Securities: "Opbouwen" - koersdoel 115,00 euro)
- NIEUWS | Solvay heeft vanochtend aangekondigd dat het zijn capaciteit voor SOLEF® PVDF (polyvinylideenfluoride) in zijn fabriek in Changshu (China) meer dan verdubbelt. De aankondiging volgt op de beslissing van vorig jaar om de SOLEF® PVDF-capaciteit op de Franse site van de groep (die eind 2019 operationeel zou zijn) met meer dan 35% te verhogen. Solef® PVDF wordt voornamelijk gebruikt in lithium-ionbatterijen voor elektrische voertuigen. Solef® PVDF helpt bij het optimaliseren van de efficiëntie van de energieopslag en vermindert het gewicht van de batterij.
- De visie van KBC Securities: De aankondiging van Solvay om opnieuw te investeren in bijkomende SOLEF® PVDF-capaciteit toont de snelle groei van dit product in herlaadbare li-ionbatterijen aan, al is het volgens analist Wim Hoste globaal gezien vrij klein nieuws. Hij schat dat Solvay momenteel tussen 50 en 100 miljoen euro aan inkomsten uit PVDF realiseert, wat ruwweg 0,5 à 1,0% van de groepsomzet is. PVDF is dus een vrij klein, zij het snel groeiend product in de portefeuille van Solvay's Special Polymers. Onze analist handhaaft het advies en koersdoel, omdat Solvay volgens hem nog steeds ondergewaardeerd is in vergelijking met sectorgenoten. Ook het groeipotentieel op lange termijn wordt door de markt wellicht niet voldoende erkend.
- UCB (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 86,00 euro)
- NIEUWS | UCB laat weten dat zijn Nayzilam-spray vanaf december zal worden verkocht op de Amerikaanse markt. Nayzilam is een recente toevoeging aan de epilepsiefranchise van UCB voor gebruik bij patiënten met ongecontroleerde aanvallen. Het middel werd in mei 2019 door de Amerikaanse Food & Drug Administration goedgekeurd en zal dus vanaf december beschikbaar zijn voor patiënten in de VS.
- De visie van KBC Securities: Met de marktintroductie in december 2019 wordt de spray nu toegevoegd aan de bestaande epilepsiefranchise van UCB en zal de verkoop ervan een aanvulling vormen op de omzet van Vimpat, Briviact en Keppra. Samen met de lopende fase IIb- en fase III-studies met Padsevonil voor zeer resistente epilepsiepatiënten, bouwt UCB verder aan haar wereldwijde voetafdruk op het gebied van epilepsie. De consensus mikt op een omzet van 10 miljoen euro in 2019 en 102 miljoen euro in 2024. Voor de rest van 2019 kijkt analiste Sandra Cauwenberghs nog uit naar de resultaten van de derde fase III BE SURE-studie met Bimekizumab voor de behandeling van psoriasis bij 480 patiënten, waarbij het middel wordt getest tegenover Humira. De vorige twee fase III datasets (BE VIVID en BE READY, waarbij Bimekizumab werd getest tegenover resp. Stelara en een placebo) toonden goede veiligheid en werkzaamheid aan. Een derde fase III dataset is vereist voor indiening van het dossier bij de regelgever. KBCS bevestigt het koersdoel en advies voor de aandelen.
Advies- en/of koersdoelwijzigingen KBC Securities
- KBC Securities meldt vandaag geen advies- en/of koersdoelwijzigingen.