do. 2 mei 2019

BNP Paribas rapporteert voor het eerste kwartaal van 2019 een winst voor belastingen die de verwachtingen met 14% wist te verslaan, weliswaar excl. verschillende eenmalige effecten. Opvallend was dat de inkomsten uit de handel in vastrentende effecten maar liefst 29% hoger lag t.o.v. een jaar eerder en zelfs een verdubbeling was t.o.v. het uitdagende vorige kwartaal.
De zaken- en investeringsbankdivisie, die al enkele kwartalen onder druk staat en waarin BNP wil snoeien, werd mede hierdoor de drijvende kracht achter de betere resultaten. De inkomsten uit verzekeringsactiviteiten presteerden opvallend sterk en ook de Franse retaildivisie kon de verwachtingen kloppen, wat een status quo betekende op jaarbasis. De meeste andere divisies konden negatieve verrassingen vermijden, met uitzondering van de Italiaanse activiteiten en het vermogensbeheer.
De visie van KBC Asset Management
Een bemoedigend eerste kwartaal en een eerste stap om het sentiment rond de bank na een zwaar jaar te verbeteren, concludeert analist Joris Dehaes. Toch vreest hij dat dit nog niet volstaat om de markt echt te overtuigen. KBC AM ziet nog een aantal onzekerheden:
- De winstverwachtingen voor het eerste kwartaal waren 11% neerwaarts bijgesteld over de laatste maand, waardoor de lat lag laag lag.
- De operationele kosten stegen sterker dan gedacht. Dat is geen probleem wanneer de inkomsten sterker stijgen, maar het is toch een element om in de gaten te houden.
- De vraag rijst hoe duurzaam de sterk hogere inkomsten uit het investeringsbankieren zijn. Deze inkomsten zijn sowieso volatieler en waren de voorbije kwartalen nog teleurstellend.
- De kernkapitaalratio daalde van 11,8% naar 11,7% door de groeiende balans van de bank. De afstand tot de 13% doelstelling van de bank wordt hiermee enkel groter.
Na een aarzelende start gaat het aandeel vandaag hoger, geholpen door de onverwacht betere PMI-data over de Franse industrie. Toch bevestigt KBC AM de "Houden"-aanbeveling voor de aandelen en het koersdoel van 52 EUR.