• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 2 aug 2022

11:30

KBC Securities: "IBA sluit interessante samenwerking in VS"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

IBA kondigde een meerjarige onderzoekssamenwerking aan rond ConformalFlash, samen met het Fred Hutchinson Cancer Center en de Universiteit van Washington. IBA zal het PT-systeem en de proton Gantry-behandelruimte in Fred Hutchinson uitrusten met Conformal Flash, wat preklinisch onderzoek naar Flash Therapy mogelijk zal maken. Volgens KBC Securities-analist Michiel Declercq wordt flashtherapie beschouwd als de heilige graal binnen de protonentherapie. Geen impact op zijn “Kopen”-advies en 20,5 euro koersdoel.

IBA?
Ion Beam Applications (IBA) is de wereldleider in deeltjesversnellertechnologie en 's werelds belangrijkste leverancier van protontherapieoplossingen voor de behandeling van kanker.

Flash Therapy?
Flashtherapie wordt beschouwd als de heilige graal binnen de protonentherapie die snelle en ultrahoge doses van 40-60 Gy/s kan leveren, vergeleken met 0,03 Gy/s in de huidige klinische praktijk. Het is aangetoond dat Flash Therapy de normale weefseltoxiciteit spaart en toch een gelijkwaardige anti-tumorwerking heeft. Gezien het ultrahoge dosistempo is het behandelingsproces veel sneller dan bij conventionele PT en kan de behandelingstijd worden teruggebracht van 6 à 8 weken tot slechts 1 à 2 weken, waardoor de potentiële verwerkingscapaciteit voor patiënten aanzienlijk toeneemt en bijgevolg de totale kosten dalen.

In de toekomst zou dat kunnen leiden tot een nieuwe klinische functionaliteit voor patiënten. Het nieuws komt nadat IBA eind juni de lancering van de Conformal Flash Alliance aankondigde, die de levering van Conformal Flash PT aan patiënten wil versnellen via een samenwerkingsplatform tussen de academische wereld en de industrie.

De voorbije jaren heeft IBA haar samenwerkingsverbanden met partners uitgebreid, waaronder een overeenkomst met de Universiteit van Pennsylvania in 2021 en nu het Fred Hutchinson Cancer Center en de Universiteit van Washington. Hoewel er nog veel onzekerheid is over de haalbaarheid van Flash, verwacht IBA de eerste behandeling van patiënten in klinische tests dit jaar al, terwijl de algemene implementatie van Flash over 5 jaar zou kunnen plaatsvinden.

Als onderdeel van deze samenwerking zullen wetenschappers van de UW School of Medicine in het Fred Hutchinson Cancer Center een uitgebreid 'bench-to-bedside'-programma leiden om FLASH-Radiotherapie (FLASH-RT) te analyseren in preklinische modellen om FLASH-RT optimaal te kunnen inzetten voor kankerpatiënten.

KBC Securities over IBA
Het blijft IBA voor de wind gaan. Na de ondertekening van een P1-contract in Rusland, een P+-contract in China en een P1-contract in de VS, werd recent nog een nieuwste toevoeging getekend in Italië. Daardoor komt het totale aantal PT-verkopen in 2022 op 4 centra en 6 toestellen. Er loopt bovendien momenteel nog een aanbesteding voor 10 centra in Spanje. Aangezien analist Michiel Declercq verwacht dat IBA ten minste enkele van deze systemen in boekjaar 2022 zal sluiten, denkt hij dat het momentum voor de afdeling protontherapie van IBA zal aanhouden. Daarnaast blijven ook de prestaties van de divisie “Other Accelerators” sterk.

De groep zet meer en meer in op recurrente diensteninkomsten, die een hogere marge opleveren. En dat werkt aardig. Samen met de hoge cashpositie van 113 miljoen euro, het herstellende momentum in alle divisies en de verwachte uitvoering van het historisch dik gevulde orderboek, wordt het risicoprofiel van IBA aantrekkelijker en aantrekkelijker voor analist Michiel Declercq. Daarom houdt hij vast aan het “Kopen”-advies en het koersdoel van 20,5 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap