• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 13 mrt 2019

16:30

Inditex zet ontgoochelende resultaten neer

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het aandeel van Inditex, het Spaanse modebedrijf achter o.a. Zara en Massimo Dutti, moet vandaag een verlies van ruim 5% slikken, na de publicatie van zijn jaarresultaten. Analiste Nathalie Bally nam het rapport onder de loep en besloot het koersdoel te verlagen.

Resultaten

Inditex rapporteerde over het voorbije boekjaar een totale omzet van 26,15 miljard EUR, terwijl analisten 26,38 miljard EUR hadden verwacht. De vergelijkbare omzetgroei van 3% kwam onder de doelstelling van 4 à 6% uit. De operationele winst van 4,36 miljard EUR kwam ook onder de verwachte 4,41 miljard EUR uit en de brutomarge bedroeg 56,7% vs. 56,8% verwacht.

Vooruitzichten

Voor het komende jaar gaat Inditex nog steeds uit van een vergelijkbare omzetgroei tussen 4% en 6%. Het bedrijf zet voor volgend jaar volop in op de onlineverkoop, die in 2018 met 27% groeide, tot 3,2 miljard EUR. De ambitie is om tegen volgend jaar in alle markten wereldwijd een onlineaanbod te hebben. Daarnaast wil de groep de dividenduitkering verhogen van 50% naar 60% van de winst. De komende 3 jaar zal ook een bonusdividend van 1 EUR per aandeel uitgekeerd worden.

De visie van KBC Asset Management

​Op basis van de ontgoochelende winstcijfers stelt ook KBC AM de groeivooruitzichten en het koersdoel neerwaarts bij tot 30 EUR.

Op langere termijn blijven onze analisten wel voldoende opwaarts potentieel voor het aandeel zien. Inditex kan nog steeds profiteren van een competitief voordeel, dankzij zijn unieke bedrijfsmodel. Door lokaal te produceren kan het bedrijf snel op elke mogelijke vraag- en modetrend inspelen. In een wereld waarin mode steeds meer onderhevig is aan snel veranderende trends - ingegeven door social media - lijkt dit eens te meer een groot voordeel. Het vermijdt hierdoor ook dat onverkochte voorraden geliquideerd moeten worden tegen hoge kortingen. De groep heeft nog een aanzienlijk groeipotentieel in zowel winkeloppervlakte als in het onlinesegment. Momenteel maakt de onlineverkoop 10% van het totaal uit. Tegen 2020 wil Inditex zijn kleding wereldwijd ook online ter beschikking stellen. Het nieuwe dividendbeleid geeft het aandeel ook een aantrekkelijker divididendrendement van 4-5%​.

Het advies bij KBC AM blijft "Kopen", maar het koersdoel wordt verlaagd naar 30 EUR.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap