do. 7 apr 2022

Bolero geeft graag wat meer informatie over de corporate action voor het aandeel Avantium die het bedrijf gisteren (op 6 april) aangekondigde.
Kapitaalverhoging tot 45 miljoen euro
Avantium wil tot 45 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen voor de verdere ontwikkeling van de langverwachte bouw van de FDCA-fabriek. Bestaande aandeelhouder APG Asset Management, Navitas, Robeco Insitutional Asset Management en een aantal andere aandeelhouders doen al voor 12,2 miljoen euro mee. Daarmee is 27% van de emissie gevuld. De uitgifte van de nieuwe aandelen gebeurt aan een maximale prijs van 4,60 euro per stuk.
Hoe inschrijven?
Als bestaande aandeelhouder kan je ook inschrijven. De inschrijvingsperiode loopt van 6 april tot 13 april. Per aandeel Avantium in je bezit krijg je een niet-genoteerd recht (PAR), met een fictieve waarde van 1,44 EUR. Dat aantal rechten moet je vermenigvuldigen met 1,44 EUR om te weten voor welk bedrag je kan inschrijven. Wil je weten op hoeveel aandelen je kan inschrijven? Deel dan het bedrag waarvoor je kan inschrijven door de uiteindelijke inschrijvingsprijs (deze moet nog worden bekendgemaakt en bedraagt dus maximaal 4,60 euro). In de 'Corporate events'-tool op het Bolero-platform of onder 'Berichten & acties/Corporate events' op de Bolero-app kan je registreren met hoeveel rechten je wenst deel te nemen.
Ter verduidelijking dit voorbeeld: Je hebt 150 aandelen Avantium in bezit, waardoor je 150 voorkeurrechten ontvangt. Je kan dan maximaal inschrijven op nieuwe aandelen voor een tegenwaarde van 216,00 EUR (150 x 1,44 EUR). Je deelt de tegenwaarde van 216,00 EUR door de finale inschrijvingsprijs (maximaal 4,60 euro) en je bekomt het aantal nieuwe aandelen waarop je zal inschrijven.
Finale inschrijvingsprijs nog niet bekend
Uitzonderlijk aan deze coporate action is dat de uiteindelijke finale inschrijvingsprijs pas na afloop, rond 14 april, bekend zal worden gemaakt door Avantium. Zoals reeds eerder aangegeven zal die inschrijvingsprijs niet boven 4,60 euro liggen. Op 21 april zullen de rechten en de cash gedebiteerd worden en verschijnen de nieuwe aandelen ook in je portefeuille. Niet-uitgeoefende rechten zullen waardeloos uitgeboekt worden.
Meer informatie over de kapitaalverhoging valt hier te lezen in een document opgesteld door Avantium.