• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 4 nov 2021

13:38

ING neemt provisies terug na topkwartaal

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Een zeer sterke omzet in combinatie met beperkte toevoegingen aan de verwachte verliezen op leningen, resulteerde voor ING in aanzienlijk betere cijfers dan verwacht voor het derde kwartaal. KBC Securities-analist Thomas Couvreur neemt de gelegenheid te baat om het koersdoel te verhogen van 11,8 naar 14,5 euro, bij een onveranderd “Kopen”-advies.

Netto-intrestinkomen en commissie-inkomsten in de lift

Het netto-intrestinkomen was 3,39 miljard euro (analistenverwachting: 3,32 miljard euro). Dat cijfer ligt 1,8% hoger dan een jaar eerder, gesteund door ECB-kredieten (bijdrage van 84 miljoen euro), een groei van 3,1 miljard euro van de kernkredieten, de volledige impact van de negatieve renteheffingen en een verbeterde swaprente (die ging op 5 jaar tijd van -25 naar -19 basispunten).

De commissie-inkomsten kwamen uit op 882 miljoen euro (analistenverwachting: 820 miljoen euro) dankzij de groei van het aantal cliënten, de stijging van de pakketprovisies, het herstel van de binnenlandse betalingen en een stijging van het beheerd vermogen. De rentemarge nam met twee basispunten toe tot 1,38%.

Totale baten hoger dan verwacht

De beleggingsbaten brachten 74 miljoen euro op (analistenverwachting: 108 miljoen euro), deels door een de boekhoudkundige correctie van 34 miljoen euro op ING Oostenrijk. De overige baten bleven wel hoog op 304 miljoen euro (analistenverwachting: 239 miljoen euro), te verklaren door de afwezigheid van grote negatieve correcties. De totale baten gingen zo 8,4% hoger op jaarbasis tot 4,65 miljard euro, tegenover een verwachte 4,50 miljard euro.

Stijgende operationele kosten door incidentele kosten

De bank keek tegen operationele kosten van 2,68 miljard euro aan (analistenverwachting: 2,46 miljard euro), 2,8% hoger dan de kosten  van een jaar eerder. Dat komt onder meer door incidentele kosten van 233 miljoen euro. In die 233 miljoen euro zat een voorziening van 180 miljoen euro voor schadevergoedingen aan consumenten en 44 miljoen euro voor de afbouw van Payvision.

Nettoresultaat van 1,37 miljard euro

Het aantal verwachte kredietverliezen zakte erg fors tot 39 miljoen euro (analistenverwachting: 238 miljoen euro). Die daling is te verklaren door de gedeeltelijke vrijgave van de voorzieningen in het kader van COVID-19. Het nettoresultaat van 1,37 miljard euro (analistenverwachting: 1,25 miljard euro) ligt daarmee dik 73,5% hoger dan in het derde kwartaal van 2020. Op de balans vertaalden die sterke cijfers zich in een stijging van de kernkapitaalratio (CET1). Die bedraagt nu 15,8% (exclusief 50% van de winstreservering over het derde kwartaal van 2010 voor toekomstige uitkering). De verhouding tussen kosten en baten bedroeg 57,8%.

KBC Securities over ING

De cijfers waren zonder meer zeer sterk, waarbij vooral de netto-intrestinkomsten verrassend veerkrachtig waren, meent analist Thomas Couvreur. Die verrassing leverde zelfs wat margeverruiming op. De financiering onder TLTRO III (programma waarin de ECB langlopende leningen verstrekt aan banken tegen gunstige tarieven) lag in lijn met vorig kwartaal (dat was 83 miljoen euro), maar inkomsten die gehaald werden uit het aanrekenen van negatieve rentelastencompenseerdendeelsde lage rentetarieven.

Ondertussen blijven de uitgaven wel hoog, maar exclusief incidentele kosten liggen ze wel nog perfect in lijn met de analistenschattingen. Die hielden niet eens rekening met de aangekondigde compensatie van 180 miljoen voor consumentenkredieten met variabele rente, zoals aangekondigd op 20 oktober.

De markt verwachtte een verslechtering van de verwachte verliezen op kredieten, naarmate de covidsteunmaatregelen werden afgebouwd. Maar zelfs zonder een effect ten belope van 96 miljoen euro zouden de verwachte kredietverliezen nog steeds aanzienlijk onder de verwachtingen liggen. Het aanhoudende herstel van de economische bedrijvigheid en de robuuste bbp-prognoses en risico-indicatoren leidden tot een beperkte toevoeging.

Koersdoel en advies

KBC Securities-analist Thomas Couvreur verhoogt de schattingen over de hele lijn. Hij rekent erop dat ING aanhoudend sterkere netto-interestinkomsten zal genereren én dat het de verwachte kredietverliezen, die gelinkt zijn aan COVID-19, kan afbouwen. Voorlopig blijft het “Kopen”-advies op de tabellen, hoewel de opwaartse druk enigszins beperkt is.  Het koersdoel stijgt vandaag van 11,8 naar 14,5 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap