• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 2 mrt 2022

16:02

CEO Just Eat Takeaway.com: "We zijn snel op weg naar winstgevendheid"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

JustEat Takeaway.com rapporteerde definitieve cijfers en daarin was sprake van een kleiner dan verwacht kernverlies (EBITDA) van 350 miljoen euro. Analisten hadden voor 2021 een verlies van 366 miljoen euro voorspeld. "Na een periode van aanzienlijke investeringen en met aangepaste EBITDA-verliezen die in de eerste helft van 2021 een hoogtepunt bereikten, is het bedrijf nu snel op weg naar winstgevendheid," zei Chief Executive Officer Jitse Groen. Het bedrijf kondigde samen met de cijfers het vertrek aan uit Noorwegen en Portugal.

Cijferset

2021 was een jaar van sterke groei, aangedreven door de investeringen tijdens de pandemie. De omzet steeg met 33% tot 5,3 miljard euro in 2021, vergeleken met 4,0 miljard euro in 2020. De aangepaste EBITDA-marge verbeterde aanzienlijk in het vierde kwartaal van 2021. Als gevolg daarvan bedroeg de aangepaste EBITDA-marge voor het volledige jaar 2021 -1,2% van de bruto transactiewaarde, ruim binnen de vooropgestelde bandbreedte van -1% en -1,5% van de bruto transactiewaarde.

Het verlies over de periode op IFRS-basis bedroeg 1,04 miljard euro in 2021, vergeleken met 151 miljoen euro in 2020. De operationele verliezen in 2021 waren voornamelijk het gevolg van investeringen in historisch te weinig geïnvesteerde oude markten van Just Eat om het bedrijf te herpositioneren voor onlinemarktaandeelwinsten. Daarnaast werd het verlies over de periode veroorzaakt door:

  • een aanzienlijke stijging van de afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen
  • een stijging van de financieringskosten
  • eenmalige integratiekosten

Opsplitsing in geografische segmenten

  • Noord-Europa was het meest winstgevende segment in de sector met een aangepaste EBITDA van 256 miljoen euro in 2021.
  • In het VK en Ierland verdubbelde de onderneming de orders in de afgelopen twee jaar. Het bedrijf zegt er duidelijk op pad te zijn naar winstgevendheid.
  • In Zuid-Europa en ANZ verdubbelde het segment, dankzij hoge investeringen in leidende posities en het aantal orders tijdens de pandemie. De winstgevendheid zal in de toekomst verbeteren.
  • Noorwegen en Portugal, de landen die het per 1 april verlaat, genereerden een EBITDA-verlies van ongeveer 10 miljoen euro per jaar.
  • De Braziliaanse marktleider iFood bleef ook in 2021 sterk groeien. De bruto transactiewaarde is in 2021 met 55% gegroeid ten opzichte van 2020 en de omzet is in dezelfde periode met 51% gestegen.

In Noord-Amerika, zowel in de VS als in Canada, hebben verschillende staten, provincies en lokale overheden verplichte tariefplafonds opgelegd aan onlinevoedselbezorgingsmarktplaatsen. Dit had een aanzienlijke impact van 192 miljoen euro op de aangepaste EBITDA. Eind 2021 zijn veel van deze plafonds vervallen, maar ze blijven van kracht in grote steden in de VS, zoals New York City en San Francisco.

Financiële doelstellingen

Het management herhaalt de volgende financiële doelstellingen:

  • Bruto transactiewaarde moet in 2022 met ongeveer 15% (mid-teens) groeien ten opzichte van een jaar eerder. In de komende vijf jaar moet meer dan 30 miljard euro aan bruto transactiewaarde worden toegevoegd.
  • 2021 is het piekjaar van de verliezen, met in 2022 een verbetering van de aangepaste EBITDA-marge tot min 0,6% tot min 0,8% van de bruto transactiewaarde. Op lange termijn verwacht het bedrijf een groei van de  aangepaste EBITDA-marge van meer dan 5% van de bruto transactiewaarde.

Vertrek uit Noorwegen en Portugal

Om zich te concentreren op leiderschapsposities en winstpotentieel, is het management van Just Eat Takeaway.com van plan om haar activiteiten in Noorwegen en Portugal stop te zetten, naar verwachting met ingang van 1 april 2022. De gecorrigeerde EBITDA in Noorwegen en Portugal is ongeveer -10 miljoen euro op jaarbasis en de impact op bestellingen, bruto transactiewaarde en omzet is niet materieel.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap