• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 10 dec 2020

12:10

KBC AM verhoogt advies voor Nestlé van "Houden" naar "Kopen"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het aandeel van Nestlé (+0,3%) kent de laatste tijd een zwakkere periode. Het verloor in de voorbije maanden ongeveer 10%, maar volgens KBC Asset Management-analist Bob Van Leemputte biedt het bedrijf operationeel wel stabiliteit én groeipotentieel. Het aandeel kan nog verder lijden onder een rotatie uit stabiele kwaliteitsnamen, maar Nestlé staat sterk gepositioneerd voor de toekomst en zal bij mogelijke vaccintegenslagen zijn defensieve karakter kunnen bewijzen. KBC AM verhoogt de aanbeveling voor het aandeel van "Houden" naar “Kopen” en het koersdoel van 110 naar 115 Zwitserse frank.

Sterkhouders

De voorbije kwartalen is duidelijk geworden dat Nestlé niet enkel gepositioneerd is voor groei, maar ook de covid‐storm kon doorstaan. De organische groeiverwachtingen werden licht teruggebracht, maar zijn ondertussen opnieuw opgetrokken naar 'ongeveer' 3%. Dit is mogelijk een conservatieve schatting, want de cijfers na 9 maanden gaven 3,5% organische omzetgroei weer. Tijdens de eerste drie kwartalen van het jaar deed vooral de het segment van de dierenvoeding het goed, met een organische omzetgroei van meer dan 10%.

Het belang van de sterk groeiende categorie met stevige marges mag volgens KBC AM niet worden onderschat. Ook andere afdelingen, zoals melkproducten en roomijs (+8,2%), konden sterke resultaten voorleggen. Omdat consumenten massaal thuis bleven, kenden snoepgoed en water (samen goed voor 15% van de omzet) minder goede tijden, door een grote blootstelling aan consumptie buitenshuis en impulsaankopen 'on‐the‐go'. Die komen naar alle waarschijnlijkheid terug, wanneer de sterke lockdownmaatregelen verlicht worden, wat volgend jaar een gemakkelijkere vergelijkingsbasis geeft.

De grootste, mét groeipotentieel

Nestlé investeert insterke categorieën zoals koffie, dierenvoeding, gezonde voeding, water en gezondheidssupplementen. Die groeiden vorig jaar met 4,1% en zijn goed voor meer dan de helft van de omzet. Ook in andere producten, zoals vleesvervangers, ziet Nestlé sterke groeimogelijkheden. Geografisch gezien bieden de opkomende markten, die 42% van de omzet vertegenwoordigen, een opportuniteit. Bij andere bedrijven levert dit volatiliteit op in de groeicijfers, maar Nestlé lijkt hier de dans te ontspringen, zonder een te sterke terugval in deze landen.

Een ander luik van het groeiverhaal zit in het actieve beheer van het merkenportfolio. Nestlé doet gerichte overnames in snelgroeiende categorieën en splitst merken of afdelingen die de groei afremmen af. Sinds Mark Schneider in 2017 aantrad als CEO, zijn al meer dan 50 transacties voltooid of aangekondigd, waardoor meer dan 10% van de omzet van bijna 93 miljard Zwitserse frank (in 2019) is geroteerd.

Nestlé is trouwens niet enkel aan de investeringskant actief; het is ook een actieve verkoper. Zo deed het recent o.a. Nestlé Skin Health, de roomijsactiviteiten in de VS en 60% van Herta van de hand. Na een sterke afsplitsingsronde van traag groeiende activiteiten kijkt Nestlé nu ook meer naar potentiële overnamedoelwitten, vooral in segmenten die inspelen op gezondheidstrends en groeicategorieën. 

E-commerce en premium

Het bedrijf zet ook volop in op de e-commercetrend; vorig jaar waren onlineverkopen goed voor 8,5% van de omzet en realiseerden ze een groei van maar liefst 18,5%. Ook de ‘direct-to-consumer’-verkopen worden verder uitgebreid.

Tot slot positioneert Nestlé steeds meer producten als ‘premium’ in de markt. Het duurdere segment kent vaak een veerkrachtige vraag, groeit sterk én heeft stevige marges. Vorig jaar vertegenwoordigden de premiumproducten 26% van de omzet, met een groei van 7,4%.”

De mening van KBC Asset Management

Het aandeel van Nestlé kent de laatste tijd een zwakkere periode en verloor in de voorbije maanden ongeveer 10%. De markt lijkt de interesse in 's werelds grootste voedingsproducent dan ook te verliezen.

Maar naast een veerkrachtige inkomstenbron biedt Nestlé volgens analist Bob Van Leemputte ook een stabiele groei. Het voorbije jaar kon het bedrijf zijn defensieve karakter bewijzen en wist het een degelijke groei neer te zetten, met dank aan een actief beheer van zijn merkenportfolio. Het aandeel kan nog verder lijden onder een rotatie uit stabiele kwaliteitsnamen, maar Nestlé staat sterk gepositioneerd voor de toekomst en zal bij mogelijke vaccintegenslagen zijn defensieve karakter kunnen bewijzen.

KBC AM verhoogt het koersdoel naar 115 CHF en brengt de aanbeveling van "Houden" naar “Kopen”.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap