• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 9 mei 2022

12:00

KBC S raadt aan om Oxurion af te bouwen na mislukking THR-687

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het Oxurion-aandeel wordt gedecimeerd omdat de klinische ontwikkeling van THR-687, één van de twee nog resterende kandidaat-medicijnen, werd stopgezet. De lopende klinische studie zal immers niet voldoen aan het primaire eindpunt, namelijk een aantoonbare werkzaamheid. Stevige tegenvaller, want THR-687 was het meest veelbelovende van de enige twee producten in de pijplijn zitten. KBC Securities-analist Thomas Vranken zet het mes in het koersdoel en verlaagt het advies naar “Afbouwen”.

Game over voor THR-687

Uit de onderzoeksgegevens voor THR-687, dat zich in een Ph2A-studie bevond, blijkt dat het veilig was en goed werd verdragen. Er waren bovendien geen ernstige bijwerkingen en geen van de  patiënten die het product kreeg toegediend had tot maand drie van het onderzoek nood aan zogeheten “reddingsmedicatia”. Allemaal goed nieuws en mooi meegenomen, maar uit het onderzoek bleek ook dat er onvoldoende bewijs was van werkzaamheid op de belangrijkste eindpunten. En daar is het natuurlijk vooral om te doen. En dus heeft Oxurion besloten om THR-687 niet door te laten gaan naar deel B van de INTEGRAL studie.

Alle hoop op een enig kind

Dat betekent dat de groep al haar pijlen voortaan richt op THR-149 dat volgens Oxurion onlangs een overtuigend veiligheids- en werkzaamheidsprofiel heeft aangetoond bij patiënten met diabetisch maculair oedeem (DME) in het eerste deel van de tweedelige Fase 2 KALAHARI-studie. In deel B van die studie worden momenteel patiënten gerekruteerd in de VS en Europa.

In september vorige jaar, toen de gunstige resultaten werden bekendgemaakt, bleef analist Thomas Vranken echter voorzichtig. Het echte succes van de fase II-studie ligt immers precies in deel B van de studie, waar THR-149 zal worden vergeleken met aflibercept. Dat is een nieuwe generatie angiogeneseremmer dat gezamenlijk ontwikkeld werd door Sanofi en Regeneron Pharmaceuticals, initieel voor gebruik bij volwassenen met gemetastaseerd colorectaal kanker.

KBC Securities over Oxurion

Na al een ingewikkeld verleden als Thrombogenics is dit een grote tegenslag voor het Leuvense bedrijf. Nadat het in 2019 met THR-317 zijn tot dan verst gevorderd middel moest afvoeren, had het bedrijf nog twee activa in ontwikkeling, THR-149 en THR-687, beide voor diabetisch maculair oedeem (DME). THR-687 vertegenwoordigde daarbij het grootste commercieel potentieel, aangezien het als eerstelijnsbehandeling kon worden ontwikkeld en zou worden onderzocht voor natte leeftijdsgebonden maculaire degeneratie (natte AMD) en retinale veneuze occlusie (RVO).

Na het nieuws van vandaag is Oxurion nu een onderneming met enkel THR-149 in onderzoek. Het positieve nieuws is dat de focus daardoor zal concentreren en dat de cash burn zal verminderen, maar dat is een pleister op de wonde. Gelukkig boekte de groep in dat kader onlangs enig succes, waardoor het al aangaf om door te gaan met de ontwikkeling ervan. Voor de financiering kan het rekenen op een recente plaatsing van 10 miljoen euro en kunnen ze nog 27 miljoen euro putten uit de Negma-overeenkomst. Die ging een kapitaalverbintenis aan van maximaal 30 miljoen euro, verdeeld over verschillende tranches van converteerbare obligaties.

Door de exclusieve focus op een enkel actief in een vroeg stadium en de uitdagende kapitaalstructuur in de huidige markten, neemt het risicoprofiel volgens analist Thomas Vranken natuurlijk wel toe. Bijgevolg verlagen ze het advies naar “Afbouwen” en brengen ze het koersdoel van 3 naar 1 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap