• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 18 jul 2019

14:00

KBC Securities start opvolging van 5 halfgeleideraandelen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De halfgeleidersector heeft het tegenwoordig niet onder de markt en daar is onder meer het aanhoudende handelsconflict tussen de VS en China debet aan. Door een zwakkere vraag stapelden de voorraden zich op en dat zette menig beurskoers onder druk. Volgens analist Marcel Achterberg zal het herstel in de sector eerder langzaam en geleidelijk verlopen, maar in de tweede helft van 2019 zou de bodem stilaan bereikt moeten zijn. Met die lichtpuntjes in het achterhoofd, start KBC Securities de opvolging van 5 bedrijven in de sector. Analist Marcel Achterberg maakt ons wegwijs.

Langzaam en geleidelijk herstel

Het wordt steeds onwaarschijnlijker dat de halfgeleidermarkt zich vóór 2020 zal herstellen. Ook de tweede helft van 2019 belooft immers uitdagend te blijven, want het ziet er niet naar uit dat de uitgaven voor geheugenapparatuur dit jaar zullen heropleven. Niettemin zorgen ASML's EUV (Extreme Ultra Violet) en ASMI's ALD (Atomic Layer Deposition) voor een betere visibiliteit en een beter groeiprofiel in vergelijking met de meeste sectorgenoten, en dat maakt hen tot de sectorfavorieten van KBCS in de Benelux. Om BESI te kopen lijkt het daarentegen nog te vroeg. In het segment van de halfgeleiders voor de autosector verkiest KBCS momenteel Melexis boven XFAB, omdat het een betere balans tussen risico en rendement biedt. De voorraadafbouw zou volgens onze analist in de tweede jaarhelft naar schatting wel aanhouden.

Uitbreiding coverage KBC Securities

Tijd om even kort in te zoomen op de bedrijven voor die voortaan door KBCS zullen worden opgevolgd.

  • ASM International - “Kopen”-advies met koersdoel van 70 euro
    • Het Nederlandse ASM is goed gepositioneerd voor meerjarige groei, omdat het gebruik van Atomic Layer Deposition (ALD) zal blijven toenemen, wat ASML een groter aandeel in het geheel (share of wallet) en betere visibiliteit oplevert. ASM is ook minder afhankelijk van de volatiele geheugenmarkt dan de meeste collega's op de markt. Een verdere vermindering van het belang in ASM Pacific Technology zou moeten leiden tot extra rendement voor de aandeelhouders.
       
  • ASML - “Kopen”-aanbeveling met koersdoel van 230 euro
    • KBC Securities verwacht dat EUV de komende tien jaar een sterke groeifactor zal zijn en door steeds meer belangrijke klanten zal worden overgenomen. Andere drijfveren zijn o.a. service voor DUV (Deep UV) en e-beam. De combinatie van een sterk prijszettingsvermogen en een recurrente inkomstengroei moet het mogelijk maken om vanaf 2020 de marge te vergroten. ASML heeft een betere zichtbaarheid van de winst dan andere fabrikanten van apparatuur en biedt het beste risico-rendementprofiel. Daarom geniet het aandeel de voorkeur onder de Benelux-fabrikanten van halfgeleiderapparatuur, aldus analist Marcel Achterberg.
       
  • BESI Semiconductor - “Houden”-aanbeveling met koersdoel van 27 euro
    • Na drie zwakkere kwartalen en uitzicht op een licht herstel van de omzet in het huidige kwartaal verwacht KBCS dat de vraag tegen het einde van 2019 geleidelijk zal aantrekken. De visibiliteit op korte termijn is echter zeer laag, wat kenmerkend is voor de back-end sector. Bovendien heeft KBCS de indruk dat de markt al een groot deel van het herstel heeft ingeprijsd.
       
  • Melexis - adviesverhoging van “Opbouwen” naar “Kopen”, met ongewijzigd koersdoel van 78 euro
    • De voorraadafbouw in de automobielsector zal zich in de tweede jaarhelft voortzetten, aangezien de auto-industrie zich aanpast aan de lagere vraag in de wereld, vooral dan in China. KBCS vindt Melexis aantrekkelijk omwille van de groeitrend op lange termijn voor halfgeleiders in de automobielsector. Elke koerszwakte op korte termijn is volgens onze analist dan ook een opportuniteit om het aandeel (bij) te kopen.
       
  • XFAB - “Houden”-aanbeveling met koersdoel van 5 euro
    • Het dubbelcijferige groeipotentieel van het bedrijf wordt momenteel gecompenseerd door het gebrek aan zicht op de vraag op korte termijn, in een ongekend zwakke automarkt. Aangezien de voorraadafbouw in de autotoeleveringsketen doorgaat, de Chinese autoverkopen blijven dalen en de wereldwijde handelsspanningen de krantenkoppen blijven domineren, is het risico-rendementsprofiel volgens KBCS ongunstig.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap