do. 14 mei 2020

Dat de door Covid-19 ingegeven beurspaniek in de kaart van beursuitbaters zoals Euronext, Deutsche Börse en de London Stock Exchange speelde, was al eerder duidelijk. Maar de volatiliteit leverde zowaar nog meer op dan analisten al hadden verwacht, zodat de kwartaalcijfers de schattingen ver overtroffen. Bij Euronext lag de nettowinst 15,5% hoger dan verwacht, wat samen met een strikte kostenbeheersing leidt tot een verhoging van het koersdoel bij KBC Securities.
Resultaten
Euronext rapporteert voor het eerste kwartaal zeer sterke tradinginkomsten van 111,8 miljoen euro (prognose KBCS 99,8 miljoen, consensus 105,2 miljoen), goed voor een stijging van 73,3% op jaarbasis of 54,9% op vergelijkbare basis. Dat valt volledig te verklaren door de toegenomen tradingvolumes en de volatiliteit als gevolg van de Covid-19 marktonzekerheid.
- De omzet van de Post-trade-activiteiten steeg met 109,3% tot 39,2 miljoen euro (prognose KBCS 32,3 mln, consensus 37,3 mln), voornamelijk als gevolg van de VPS-overname, wat resulteert in een stijging met 33% op vergelijkbare basis.
- De omzet van de beursactiviteiten ging 26,7% hoger tot 35,4 miljoen euro (prognose KBCS 36,1 mln, CSS 33,3 mln), met een grote bijdrage van Oslo Børs. Zonder die overname groeide het cijfer nog steeds met 5,4%, al trad er in de tweede helft van het kwartaal, toen Covid-19 de aandelenmarkten raakte, wel een vertraging op.
- De geavanceerde datadiensten droegen 34,9 miljoen euro bij (prognose KBCS 34,6 miljoen euro, CSS 34,2 mln), goed voor een stijging van 13,2% op jaarbasis, maar quasi stabiel op vergelijkbare basis.
Door het hoge tradingresultaat zijn de niet-volumegerelateerde inkomsten op jaarbasis gedaald van 47% naar 44%. De consolidatie van Nord Pool, die 2,5 maanden duurde, droeg 9,9 miljoen euro bij.
Dit alles resulteerde in een zeer sterke omzet van 236,8 miljoen euro (prognose KBCS 219,1 mln, CSS 223,9 mln). Omdat ook de operationele uitgaven onder controle bleven, kwam de EBITDA uit op een zeer sterke 150 miljoen euro, wat een marge van 63,4% vertegenwoordigt (prognose KBCS 134 mln/61,1%; CSS 135 mln/60,3%). De winst landde op een beter dan verwachte 96,1 miljoen euro of 1,38 euro per aandeel.
De visie van KBC Securities
Door de hoge Covid-19-gerelateerde tradingvolumes had de markt goede resultaten verwacht. Volgens analist Thomas Couvreur heeft Euronext de verwachtingen wat de inkomsten betreft ruimschoots overtroffen en heeft de groep, in combinatie met een sterker dan verwachte kostencontrole, een zeer sterk eindresultaat neergezet.
In het tweede kwartaal zal de beursactiviteit wellicht de volledige impact van de moeilijke aandelenmarkten zien. De tradingvolumes zullen ondersteuning blijven bieden, maar wellicht niet in dezelfde mate als wat we in maart hebben gezien. In het licht van de coronacrisis blijft KBC Securities Euronext zien als een defensieve naam.
Analist Thomas Couvreur zag opnieuw een sterke set resultaten. In combinatie met de aangekondigde overname van VP Securities die vorige maand werd aangekondigd, zet Euronext zijn groeistrategie met succes verder.
KBC Securities handhaaft de “Kopen”-aanbeveling voor het aandeel en trekt het koersdoel op van 85 naar 89 euro, rekening houdend met de verhoogde schattingen voor 2020 (in lijn met deze resultaten), waardoor onze de verwachte winst per aandeel voor het volledige boekjaar van 4,23 naar 4,50 gaat.