• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 19 aug 2022

12:41

KBCS verlaagt koersdoel voor Montea door stijgende rente

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Vastgoedgroepen rapporteren net zoals andere bedrijven ook kwartaalcijfers, maar die leveren zelden of nooit grote verrassingen op. Dat is vandaag ook bij Montea het geval is. Zo landde de EPRA-winst (de winst uit de kernactiviteit van vastgoedverhuur) per aandeel op 2 euro, inclusief een uitzonderlijke kost van 0,03 euro. Of de cijfers daarmee goed of slecht zijn is ondergeschikt aan het brede plaatje. En dat is er een waarbij Montea recent veel investeerde en daar binnenkort de vruchten van zal beginnen plukken. KBC Securities-analist Wim Lewi verlaagt vandaag echter het koersdoel, maar dat heeft alles te maken met de impact van hogere rentevoeten op de waardering.

Cijferoverzicht

De huuropbrengsten van 42,7 miljoen euro bleven quasi stabiel en lagen daarmee in lijn van de schattingen:

  • De huurgroei op organische basis bedroeg 2,8%, waarvan 2,1% het rechtstreekse gevolg was van de indexatie.
  • De EPRA-kostenratio is gestegen tot 10,4% ten opzichte van 10,3% in dezelfde periode vorig jaar.
  • De winst per aandeel kwam uit op 2 euro, terwijl op 2,05 werd gemikt.
  • De bezettingsgraad blijft hoog op 99,9%. Per einde 2021 was dat nog 99,6%.
  • De gemiddelde resterende leasing termijn (WALT) bedraagt 7,3 jaar (zonder rekening te houden met Solar).
  • De schuldratio steeg door een hele rist investeringen van 38,6% tot 43,1%.
  • De nettoactiefwaarde per aandeel steeg in 2022 van 65 euro naar 70,1 euro. In vergelijking met de beurskoers levert dat een premie van 39% op.
  • Er werden 121,5 miljoen euro wijzigingen aangebracht in de waarde van de portefeuille.

Monteas Vooruitzichten

De vastgoedgroep herhaalde haar eerdere jaarvooruitzichten en blijft dus mikken op een EPRA-winst per aandeel van 4 euro. Analist Wim Lewi behoudt daarom de eerdere schattingen en mikt op een iets hoger winstcijfer van 4,2 euro voor 2022 en 4,4 euro voor 2023.

Op basis van het langere termijn plan van Montea, Track24, moet de groep tegen 2024 in staat zijn om een winst van 4,30 euro te halen.

Het dividend over het huidige boekjaar zal naar verwachting met 7% stijgen tot 3,23 euro. Analist Wim Lewi mikt op een dividend van 3,36 euro.

Track24-update

Montea is halverwege het strategische Track24 programma, een investeringsplan van 800 miljoen euro dat over vier jaar loopt tot en met 2024. Sinds de lancering werd 399 miljoen euro geïnvesteerd, met nog eens 93 miljoen euro in uitvoering. De mix is voor 60% gericht op permanente investeringen die een lager rendement (4,8%) opleveren dan de vastgoedontwikkelingen (6,7%), maar die anderzijds onmiddellijk zullen profiteren van de huidige indexering.

De sleutel tot een succesvolle strategie is het bezit van de juiste grondbank. Montea claimt een grondbank van ongeveer 2,2 miljoen vierkante mater, waarvan ongeveer 900 000 kan worden ontwikkeld tot een bruikbare oppervlakte. Recente projecten zoals het Kanaal in Brussel en de Blauwe Poort in Antwerpen tonen aan dat Montea ook kan voldoen aan de huidige moderne eisen van multimodale ontwikkeling dicht bij een spoorlijn en waterwegen. Het grootste risico voor dit strategische plan is het vinden van de juiste klanten aan een interessante rendement. Maar Montea is in het verleden een voorzichtige investeerder geweest, dat speculatieve investeringen meed.

KBC Securities over Montea

Analist Wim Lewi denkt dat een milde recessie onvermijdelijk is geworden in West-Europa in 2023. Door nearshoring van de productie van bedrijven en de optimalisering van de toeleveringsketen zal de vraag naar logistieke diensten hoog blijven, net zoals de bezettingsgraad. Qua beurskoers is de premie ten opzichte van de tastbare actiefwaarde ondertussen gedaald tot 39% ten opzichte van een piek van 110% in december, omdat de marktwaarde op de beurs daalde.

Dat is niet anders bij andere vastgoedbedrijven die qua waardering allemaal tegenwind ondervonden van de stijgende langetermijnrente. En net die rente verklaart vandaag waarom KBC Securities het koersdoel verlaagt van 130 naar 118 euro, omdat de disconteringsvoet die de toekomstige kasstromen naar vandaag herrekend, opgetrokken werd. Dat heeft evenwel geen impact op het “Opbouwen”-advies. Het aandeel noteert momenteel aan 95,3 euro (-2,4%).

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap