• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 20 feb 2020

11:58

Kinepolis: sterke jaarcijfers zetten schouders onder strategie

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Kinepolis (+1,2%) kwam met jaarcijfers die op een beleefd applaus kunnen rekenen. De groep liet nochtans over de hele lijn een mooie prestatie zien, met een eervolle vermelding door KBC Securities voor de gestegen inkomsten per bezoeker (en de gestegen winstgevendheid die daar uit voortvloeit). Dat is voldoende om het “Kopen”-advies  en koersdoel van 66 euro in de verf te zetten. Het opwaarts potentieel bedraagt daarmee zo’n 17%.

Het aanbod creëert de vraag

Kinepolis kreeg in 2019 zo’n 40,3 miljoen bezoekers over de vloer, een toename met 13,3% en het resultaat van zowel de uitbreiding van de groep als het succesvol filmaanbod. In Canada slaagde Landmark Cinemas erin de bezoekerscijfers van het voorgaande jaar te evenaren, ondanks een ongunstige vergelijkingsbasis. De daling van de bezoekersaantallen in België in de eerste jaarhelft (-10,7%) werd volledig gecompenseerd door een sterke tweede jaarhelft,  onder meer dankzij het succes van de lokale content. Spanje, Frankrijk en Nederland groeiden sterk, vooral dankzij de toevoeging van nieuwe en aangekochte bioscopen en dankzij de verdere groei van de recentelijk geopende bioscopen.

Inkomsten per bezoeker

De omzet van de groep steeg met 15,9% tot 551,5 miljoen euro en beter dan de 542,1 miljoen euro die was verwacht door KBC Securities. De bezoekersgerelateerde omzet steeg met 17,8%, dankzij een stijging van de omzet per bezoeker in bijna alle landen, met een lager aandeel door België, een hoger aandeel door Spanje en de toevoeging van de VS. De omzet van box office (BO) steeg op met 17,0% tot  304,7 miljoen euro en de omzet uit de verkoop van dranken en snacks (in theaterverkoop of ITS) steeg met 19,4% tot 155,9 miljoen euro.

Dieper in de resultatenrekening levert dat een aangepaste EBITDA op die met 23,4% aandikte tot 146,8 miljoen euro. De gecorrigeerde EBITDA-marge steeg op jaarbasis van 25,0% naar 26,6%, dankzij de toegenomen efficiëntie in alle landen in combinatie met een verdere stijging van de omzet per bezoeker. Na IFRS16 kwam de REBITDA uit op 174,1 miljoen euro (KBCS: 162 miljoen euro) en de REBIT op 104,0 miljoen euro (KBCS: 95,1 miljoen euro). Netto bleef daar 54,4 miljoen van over (+14,7% op jaarbasis), iets meer dan de 53,9 miljoen die door KBC Securities was verwacht. De vrije kasstroom steeg met 25,4 miljoen euro tot 90,2 miljoen euro. Kinepolis stelt een 8,7% hoger dividend voor van 1 euro per aandeel.

De mening van KBC Securities

KBC Securities onthoudt uit het jaarrapport onder meer dat dat box office (omzet) per bezoeker in bijna alle landen is toegenomen, dankzij het succes van premium producten zoals Cosy Seats, Laser ULTRA, 4DX en ScreenX, een hoger aandeel van 3D, het groeiende succes van alternatieve content in alle landen en een aantal inflatiecompenserende maatregelen. En dit ondanks het toegenomen gewicht van Spanje en de VS in de landenmix, want die landen hebben een lager dan gemiddeld BO per bezoeker hebben.

KBCS is wel verheugd om te zien dat de opbrengst per bezoeker (aangepaste EBITDA/bezoeker) steeg van 3,34 naar 3,64 euro. Deze stijging werd wel wat getemperd door de (verwachte) daling van het aandeel van België in de groepsresultaten.

Ook positief was de toename in alle landen van het ITS-verbruik (In-Theatre Sales) per bezoeker. De toevoeging van de Amerikaanse bioscopen leverden een hoger dan gemiddeld ITS-verbruik per bezoeker op en in bijna alle landen zag Kinepolis meer bezoekers in de winkels, die bovendien ook meer producten kochten. De voortdurende aanpassingen van het ITS-gamma door Kinepolis en de verdere uitrol van het mega-candy-concept in een aantal bioscopen droegen ook bij aan de hogere ITS-omzet.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap