• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 19 apr 2021

12:50

Kwartaalupdate Kingspan positief voor Recticel

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Een week eerder dan aangekondigd kwam Kingspan met een kwartaalupdate en dat is vanzelfsprekend interessante lectuur voor sectorgenoot Recticel. KBC Securities onthield uit de update van Kingspan onder meer de sterke groei bij isolatie en ziet daarin een bevestiging van de groeiverwachting van de isolatie-activiteiten bij Recticel. Er werd wat gesleuteld aan de waardering, waardoor een koersdoelverhoging van 13 naar 14 euro mogelijk werd.

Cijfers Kingspan

Kingspan publiceerde een stand van zaken over het eerste kwartaal met een omzetgroei van 24% (+22% onderliggend en 9% beter dan verwacht). Die prestatie werd gedreven door alle activiteiten, maar de omzet van de activiteiten op het gebied van isolatieplaten (vergelijkbaar met de Recticel-activiteiten op het gebied van isolatie) steeg met 12%. Het Europese vasteland zou goed gepresteerd hebben met een aanzienlijke volumegroei in een aantal belangrijke markten, terwijl het VK een tweecijferige volumegroei noteerde in de periode. Minder relevant voor Recticel weliswaar, maar ook Noord-Amerika en Australië deden het goed.

Duurdere grondstofprijzen

Zoals verwacht merkte Kingspan op dat de inflatie en beschikbaarheid van grondstoffen op dit moment een uitdaging zijn, wat in overeenstemming is met de eerdere opmerking van Recticel dat zij slechts een normalisering van de grondstoffensituatie verwacht vanaf het derde kwartaal. Uit de kwartaalupdate onthouden we trouwens ook dat Kingspan onderstreepte een sterk orderboek te hebben.

Het is nog wachten tot 27 april voor Recticel met een stand van zaken komt over de eerste maanden van het jaar, maar we geven nog even mee hoe de verschillende divisies in de tweede helft van 2020 hebben gepresteerd:

  • Flexible foams: 1,8% hogere omzet van 174,8 miljoen (166,5 miljoen euro verwacht), waarin een groei van +6,8% in het vierde kwartaal is verwerkt die volgens KBC Securities vooral te danken is aan hogere verkoopprijzen. De aangepaste bedrijfskasstroom daalde met 0,3% tot 18,3 miljoen euro (17,3 miljoen euro verwacht).
  • Bedding: 8,2% omzetgroei tot 132,5 miljoen euro (133,3 miljoen euro verwacht) waarin een daling van 0,6% in het vierde kwartaal is verwerkt als gevolg van Covid-19 beperkingen en grondstoffentekorten. De aangepaste bedrijfskasstroom steeg met 37,7% tot 13,7 miljoen euro (10,6 miljoen euro verwacht), resulterend in een marge van 10,3% en ondersteund door mixeffecten en lagere bedrijfskosten.
  • Isolatie: omzet steeg met 16,4% tot 136,5 miljoen euro (120,5 miljoen euro verwacht), waarin een groei van +31,5% in het vierde kwartaal is begrepen als gevolg van sterke volumes en hogere verkoopprijzen. De aangepaste bedrijfskasstroom over de tweede helft van het jaar steeg met 13,0% tot 16,4 miljoen euro (16,1 miljoen euro verwacht), wat leidt tot een marge voor de 2e helft van 2020 van 12,0%. De sterke volumes werden daarbij teniet gedaan door de steile klim van de grondstofprijzen. De Finse fabriek blijft haar productie opvoeren met een break-evendoelstelling in de tweede helft van 2021.

In zijn Recticel-model gaat KBC Securities uit van een omzetgroei van 14% voor Insulation in het eerste kwartaal, wat iets hoger ligt dan de groei van Kingspan in isolatieplaten. Die verwachting blijft nog steeds overeind gezien de geleidelijke verhoging van de bezettingsgraad van de Finse fabriek. Naar aanleiding van de trading update van Kingspan worden geen wijzigingen gedaan aan de verwachtingen door KBC Securities.

Investment case

Recticel heeft de afgelopen jaren een gestage transformatie gekend. Met de uitstap uit Automotive en de aangekondigde uitstap uit Bedding komt de volledige focus op isolatie en speciale schuimproducten te liggen. Enkele transacties hebben die inspanning nog extra in de verf gezet: de overname van FoamPartner en die van Gor-Stal. Beide worden door KBC Securities als positief onthaald, zowel vanuit strategisch als prijstechnisch oogpunt.

KBC Securities ziet Recticel geleidelijk veranderen in een bedrijf met hogere marges en met een aanzienlijk verbeterd potentieel om vrije kasstromen te genereren. De isolatie-activiteit biedt Recticel een aantrekkelijk profiel voor ESG-georiënteerde beleggers.

Er werd wat gesleuteld aan de waardering, waarbij in de som-van-delen de Flexibel Foams een lichte upgrade krijgen. Met een onveranderde waardering voor Isolatie en Bedding wordt daarmee een nieuwe reële waarde van 14 euro bekomen. 14 euro is meteen ook het nieuwe koersdoel (was 13 euro) bij een onveranderd “Opbouwen”-advies.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap