• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 19 mei 2020

11:10

Leasinvest RE rapporteert zwak eerste kwartaal

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het kwartaalrapport van Leasinvest RE (-0,7%) was geen hoogvlieger. De huurinkomsten kwamen onder de verwachting uit, onder meer omdat in Oostenrijk als gevolg van de coronapandemie geen huur geïnd kon worden. En dat was nieuw voor KBC Securities-analist Wido Jongman, die zijn prognoses zal verlagen.

Oostenrijkse factuur

De brutohuurinkomsten van de groep strandden het voorbije kwartaal op 15,1 miljoen euro of een daling met 11,8% en onder de verwachting van 16,5 miljoen euro. Het cijfer kwam als volgt tot stand: change of scope verklaart 57% of -1,2 miljoen euro (vastgoedcertificaat Immo Lux Airport) en een daling op vergelijkbare basis van 5,1%. Dat laatste valt deels te verklaren door een daling van de huurinkomsten met 0,3 miljoen euro in Oostenrijk, waar de groep als gevolg van de coronapandemie huur moest laten schieten. Dat was voor KBC Securities nieuw en zal zich ook in het huidige kwartaal laten voelen.

De vastgoedkosten stegen met 12% tot 2,8 miljoen euro, wat ook meer is dan verwacht. Dat vertaalt zich in een daling van het operationele resultaat vóór het resultaat op de portefeuille van 13 miljoen euro naar 11,5 miljoen euro. De operationele marge ging 140 basispunten lager tot 76,2%. 

Het EPRA-resultaat bedroeg 7,3 miljoen euro, wat een daling met 25% op jaarbasis vertegenwoordigt en een stuk onder de verwachte 9,4 miljoen euro ligt. Het nettoresultaat (IFRS) dook 50,1 miljoen euro in het rood, voornamelijk als gevolg van de aanpassingen van de faire waarde in diverse plaatsen in de portefeuille.

Schuldgraad

Eind maart kwam de schuldgraad uit op een iets hoger dan verwachte 56,63% (54,78% eind 2019). “Deze stijging is uitsluitend te wijten aan de evolutie van de waarde van de participatie in Retail Estates, die steeds aan slotkoers op balansdatum wordt gewaardeerd. De kredietopname op 31 maart 2020 is immers zelfs licht gedaald ten opzichte van 31 december 2019” , zegt de groep in een persbericht.

Leasinvest wil over het boekjaar een dividend van 5,25 euro uitbetalen, tegenover 5,10 euro een jaar eerder.

Covid-19-impact

  • Oostenrijk, goed voor 16% van de portefeuillewaarde, versoepelde midden april de lockdownmaatregelen voor kleinere winkels en doe-het-zelfzaken, de rest volgde in de eerste helft van mei.
  • In Luxemburg, goed voor 53% van de portefeuille, bleven enkele winkels open, terwijl doe-het-zelfzaken eind april opnieuw opstartten en de rest sinds 11 mei. Het Knauf-shoppingcenter trekt echter veel bezoekers uit Duitsland en België, maar de grenzen met ons land blijven gesloten.
  • In België, goed voor 31% van de portefeuille en vooral kantoren, zijn de activiteiten nauwelijks geïmpacteerd. In ons land wordt Covid-19 wel gevoeld via het belang in Retail Estates.

Per saldo waagt Leasinvest zich gezien de omstandigheden niet aan concrete vooruitzichten voor 2020.

De mening van KBC Securities

De cijfers van Leasinvest kwamen onder de verwachting uit, met de daling van de brutohuurinkomsten op vergelijkbare basis als belangrijkste pijnpunt. Ongeveer een derde hiervan is te verklaren door het juridische onvermogen (door sluitingen) om de huurprijzen in Oostenrijk te innen. Per saldo ging het EPRA-resultaat 24,5% lager. Opsteker was wel dat het dividend van 5,25 euro werd bevestigd.

Ondertussen kijkt Leasinvest wel tegen een iets hoger dan verwachte schuldgraad van 56,6% aan en biedt de liquiditeit weinig ruimte. De groep onderhandelt met enkele banken om vervaldagen op te schuiven tot september 2021. KBC Securities-analist Wido Jongman ziet zich verplicht om de verwachtingen bij te stellen. In afwachting blijft het advies voor het aandeel “Houden” met een koersdoel van 116 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap