• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 20 jun 2023

9:30

Mee m/d markt: 'Bank of China verlaagt minder dan verwacht'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Wall Street bleef gisteren gesloten. Dat vertaalde zich in Europa in een lichte handel en lagere noteringen voor de belangrijkse indices. De Stoxx Europe 600 liet 1% liggen. Na de recente stijging die de Duitse DAX 40 naar een nieuw recordhoogte stuwde en resulteerde in de beste week voor belangrijke Europese indices in twee maanden was het duidelijk tijd voor een adempauze. 
     
  • Na de rentebesluiten van de Fed, de ECB en de BoJ was het reikhalzend uitkijken naar die van de Chinese centrale bank. Die verlaagde vandaag voor het eerst in 10 maanden zijn rentetarieven voor benchmarkleningen (LPR). De verlaging van 10 basispunten voor de vijfjaars LPR was echter kleiner dan verwacht en dus waarschijnlijk weinig impact zal hebben. Een grotere verlaging zou een "sterkere boodschap" hebben gegeven die het sentiment in de Chinese vastgoedsector zou kunnen stimuleren. De Chinese vastgoedindex daalde in elk geval met 1,41%, terwijl de brede Chinese markt een pas op de plaats maakte. De MSCI Asia-Pacific schiet er 0,7% bij in. Op de wisselmarkten daalde de yuan verder richting het laagste niveau in zeven maanden. De euro De euro daalde licht ($1,0915) maar bleef op de hoge niveaus staan nadat twee ECB-leden maandag zeiden dat de bank zich moet onthouden van verdere renteverhogingen omdat de inflatie nog hoger zou kunnen uitvallen dan verwacht.
     
  • Vanmorgen kregen we ook al de Duitse producentenprijzen te verwerken en die stegen in mei 2023 met 1% ten opzichte van een jaar eerder, een vertraging ten opzichte van de stijging van 4,1% in de voorgaande maand en lager dan de marktverwachtingen van 1,7%. Het was de laagste producenteninflatie sinds januari 2021, met dank aan de energieprijzen (-3,3%). Exclusief energie stegen de producentenprijzen met 3,2%.
     
  • De aardgasfutures in Europa daalden gisteren terug naar ongeveer 30 euro per megawattuur na het bereiken van een hoogste punt van bijna twee maanden op 49,95 euro op 15 juni, toen de volatiliteit in verband met de mogelijkheid van een lager aanbod en warmer weer afnam. Nederland gaat Europa's grootste gaslocatie bij Groningen sluiten vanwege het risico op aardbevingen vanaf 1 oktober. Tegelijkertijd zijn verschillende onderbrekingen bij Noorse gasvelden verlengd en de reparatiewerkzaamheden zullen tot in juli duren. Noorwegen heeft ondertussen trouwens Rusland vervangen als een van de grootste bronnen van aardgasimport in de Europese Unie, goed voor ongeveer 25%. Aan de vraagzijde wordt voorspeld dat het weer warmer zal worden, wat de vraag naar airconditioning zal stimuleren. Toch is de Europese gasopslag voor 74% gevuld, een recordniveau voor deze tijd van het jaar, en de Europese Unie streeft naar een opslagvoorraad van 90% tegen 1 november.
     
  • Met de Duitse producentenprijzen en het Chinese rentebesluit achter de kiezen staat er nog maar weinig anders op de macro-kalender. De leden van de Europese en de Amerikaanse centrale bank staan ondertussen wel te dringen om een speech te geven. In de resultatenhoek krijgen we na het luiden van de bel de cijfers van FedEx, een leuke graadmeter voor de economische activiteit.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap