• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 6 jun 2023

9:30

Mee met de markt: 'Adempauze'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Na stevige winst van vorige week vrijdag zat er gisteren geen jus meer in de benen. Op Wall Street ging de Dow Jones 0,6% lager en bij de S&P500 ging er 0,2% af. De Nasdaq trappelde nagenoeg ter plaatse. Hetzelfde plaatje in Europa waar de Stoxx600 er 0,5% bij inschoot. Met alleen de Amerikaanse services ISM op de macro-kalender was het zoeken naar houvast. Er werd wel verder geknaagd op het banenrapport van eind vorige week. De aanhoudende kracht van de arbeidsmarkt suggereert dat het voorbarig lijkt om uit te gaan van een recessie. De consumentenvraag zou immers wel eens langer sterker kunnen blijven dan nodig is voor de inflatie om snel terug te keren naar het gewenste niveau van de centrale banken.  
     
  • Voor het EU-parlement herhaalde ECB-voorzitter Lagarde alvast dat er geen duidelijk bewijs is dat de onderliggende inflatie haar hoogtepunt bereikte, zelfs nu de effecten van het ECB-beleid voelbaar beginnen te worden. Geen verrassing dus als bij een volgende monetaire vergadering nog eens op de rem wordt geduwd. De Reserve Bank of Australia verrasste vanmorgen wel met een onverwachte verhoging van de rente met 25 basispunten  naar 4,1%. Het is de 112e keer dat de bank de rente heeft verhoogd in het afgelopen jaar.  
     
  • Ondertussen blijft het jongleren met de verwachtingen over een rentepauze door de Fed. Voorstanders van zo’n scenario kregen gisteren alvast extra munitie met de ISM Services PMI die daalde van 51,9 in april naar 50,3 in mei 2023. Een en ander wijst op de vijfde opeenvolgende maand van expansie in de dienstensector, maar wel de traagste in de huidige reeks. De cijfers kwamen bovendien lager uit dan de verwachting. Momenteel houdt 80% van de analisten rekening met een rentepauze bij de volgende bijeenkomst, een forse stijging ten opzichte van de 36% een week eerder. 
  • Geen rentezorgen op de beurs van Japan waar de Nikkei-index duidelijk de smaak te pakken heeft op de hoogste niveaus in 33 jaar. Er zat zo’n 0,4% winst in. Meer twijfel was er in de rest van Azië, met de MSCI Asia Pacific die nagenoeg ter plaatse trappelde. De Chinese beurs (+0,1%) wist wat garen te spinnen uit de verwachting dat er steunmaatregelen op stapel staan. Voor de olieprijs lijkt het even genoeg te zijn geweest. De shot in de arm van de productieverlaging door Saudi-Arabië was snel uitgewerkt door de vrees dat de impact ervan teniet zal worden gedaan door de wereldwijde economische groeivertraging. De prijs voor een vat Brent liet 27 dollarcent liggen tot 76,44 dollar en de WTI 33 dollarcent tot 71,82 dollar. 

  • Voor richting moeten de markten vandaag trouwens niet rekenen op de macro-kalender, met enkel de huishouduitgaven in Japan (met een daling van 4,4% kwamen die trouwens lager uit dan verwacht) en de kleinhandelsverkopen in de EU die eventueel voor wat kruiding kunnen zorgen. Ook de resultatenkalender plande vandaag duidelijk een snipperdag in.  

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap