• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 8 dec 2025

9:30

Mee met de markt: “Rentepiek in EU en exportgroei in China”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Terwijl Europa de nul hield, breidden de Amerikaanse aandelen breidden hun winsten vrijdag wél weer uit. Dat proces liep gematigd, met 0,2% winst voor de S&P 500, die daarmee nog wat dichter bij een recordhoogte aan ging schurken. De Nasdaq steeg zo’n 0,3%, met de megacaps opnieuw overwegend hoger. Netflix speelde zich echter het meest in de kijker na de deal om Warner Bros. Discovery over te nemen. Het aandeel zakte eerst fors weg, maar beperkte het verlies bij de slotbel tot 2,9%.
  • Er is dus nog altijd wat optimisme op de aandelenmarkten, in wat we alweer mogen omschrijven als “geschraagd door de hoop op een nieuwe renteverlaging door de Fed later deze week”. In dat kader was het echter cruciaal om de publicatie van een reeks economische indicatoren op te volgen, met onder meer een update van de PCE prijsindex. Die inflatiebarometer steeg in september zoals verwacht met 0,3% op maandbasis, terwijl het consumentenvertrouwen in Michigan eindelijk weer eens wat verbeterde dankzij lagere inflatieverwachtingen. En de persoonlijke uitgaven in de VS stegen in september met 0,3% op maandbasis, netjes in lijn der verwachting.
  • Aan de andere kant kijken we ook naar de evolutie van de obligatierentes. En die stijgt al eventjes in de eurozone, want de Duitse 10-jaarsrente noteert ondertussen op 2,836%, tegenover 2,12% voor de 2-jaarsrente. Op 21 oktober geleden was dat nog respectievelijk 2,55% en 1,91%. Fors hoger, dus, op korte termijn. Aan de basis ligt een lange termijn trend: hoge begrotingstekorten, hoge nood om schulden te (her)financieren), stijgend aanbod van obligaties, rente hoger. De rentestrategen van Citi verwachten in dat verband dat het rendement op 10-jarige Bunds tegen het einde van 2026 zal stijgen tot 3%.
  • Over naar Azië en China, alwaar er ook optimisme heerst. De Chinese Shanghai Composite index kreeg er 0,5% bij, terwijl de Shenzhen-index 1,3% steeg. Netjes, want zo tikken de beurzen er hun hoogste punt aan in meerdere weken. Aan de basis ligt hernieuwd optimisme bij Chinese technologie- en AI-bedrijven, met name op het vlak van chipfabricage.
  • Opmerkelijke stijgers waren onder meer Zhongji Innolight (5,8%), Eoptolink Technology (5,6%), Suzhou TFC Optical (17%), Victory Giant (4,6%) en Foxconn Industrial (2,5%). Moore Threads, met als bijnaam “de Chinese Nvidia”, daalde wel 3%, al ging het aandeel op zijn beursdebuut vorige week vrijdag wel nog meer dan 400% hoger. Dat alles straalde positief af op de rest van het Aziatisch  pak: Zuid-Korea steeg met 1,0%, Japan 0,7% en Taiwan 1,15%, zodat enkel Hongkong met 1,1% verlies voor de dissonante noot zorgde.
  • Wat ruimer gezien, geven we graag mee dat de Chinese export in november 5,9% steeg tot het hoogste peil in elf maanden, ver boven de verwachting van 3,8%. In oktober was er nog een terugval met 1,1%, maar de “tariefnormalisatie” tussen de VS en China doet duidelijk wonderen. De export naar Japan (+4,3%), Zuid-Korea (+1,9%), Australië (+35,8%), ASEAN (+8,2%) en de EU (+14,8%) nam toe, terwijl de export naar de VS met 28,6% kelderde.
  • In Japan kromp het bbp in het derde kwartaal van 2025 met 0,6% tegenover het tweede kwartaal (+0,5%), terwijl slechts op -0,4% werd gemikt. Het is de eerste kwartaalkrimp sinds het eerste kwartaal van 2024, omdat de bedrijfsuitgaven daalden (-0,2%) en omdat bedrijven tout court last hebben van de forse hogere rentes. Ook bleef de particuliere consumptie zwak (+0,2%) en stegen de overheidsbestedingen slechts met 0,2%
  • Het consumentenvertrouwen zoals gemeten door de University of Michigan steeg in december van 51 naar 53,3 punten en laat daarmee het tweede laagste peil ooit achter zich. En daarmee zeggen we héél veel: de Amerikaanse consument is allerminst optimistisch. Het is dan ook meer de eerste verbetering in vijf maanden, vooral dankzij betere verwachtingen omtrent de arbeidsmarkt (hoewel heel licht). Wel daalden de inflatieverwachtingen voor 2025 van 4,5% naar 4,1%, het laagste niveau sinds januari, omdat er nog maar amper prijsstijgingen zichtbaar zijn door de invoerheffingen.
  • In de VS worden vandaag de inflatieverwachtingen van de NY Fed voor november gepubliceerd en vindt een veiling van 3-jaars Treasuries plaats. In Japan komen cijfers over lonen, handelsbalans en lopende rekening voor oktober, maar het plaatst vooral ook 5-jaars obligaties (JGB’s). En dat laatste is erg interessant om te weten te komen tuk hoe beleggers zijn op dat papier, na de forse recente rentestijging.
  • In de eurozone verschijnt de Sentix-index voor december en houden ECB-leden Cipollone en Villeroy toespraken. Duitsland publiceert de industriële productie voor oktober en in het VK verschijnt het S&P Global banenrapport. Interessant? Zeker. Kan het de markten in beweging zetten? Waarschijnlijk niet.
  • Bedrijfsresultaten komen er vandaag van 51Talk Online Education en Lianhe Sowell. Omzeggens niets, dus, maar dat mag ook al eens nu de Sint weer naar Spanje is afgereisd en de kerstman zich nog een laatste om mag draaien in het ledikant.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap