• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 17 nov 2022

14:41

Minder toeleveringszorgen leidt tot winstgroei bij Cisco Systems

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Cisco Systems kon de derdekwartaalomzet opdrijven tot 13,63 miljard dollar, terwijl analisten mikten op 13,31 miljard dollar. Het verhoogde ook de omzet- en winstverwachting voor 2022 omdat de problemen met de toeleveringsketen zijn afgenomen. De omzet kan 4,5% tot 6,5% aandikken en de aangepaste winst kan landen tussen 3,51 en 3,58 dollar. Eerder werd nog op 4% à 6% groei gemikt en 3,49 à 3,56 dollar winst. Er werd ook 600 miljoen dollar opzijgezet voor ontslagvergoedingen en andere kosten voor een nieuwe herstructurering, die ongeveer 5% van het personeel kan treffen, vernam KBC Asset Management-analist Kurt Ruts.

Sterk kwartaal dankzij Products

Vorig kwartaal kan de groep de omzet met 5,7% opdrijven tot 13,63 miljard dollar, licht boven de verhoopte 13,31 miljard dollar én boven de eigen verwachtingen. De groei was vooral te danken aan de sterke positie van het segment Producten, waar de aanbodbeperkingen afnamen. Het bedrijfsresultaat van 4,4 miljard dollar was daardoor ook hoger dan verwacht, maar de marges (31,8%) lag wel iets onder de lat (32,1%). Dat komt voornamelijk door hogere kosten voor componenten, vracht en logistiek. De winst per aandeel steeg uiteindelijk met 5% tot 0,86 dollar, waarmee de verhoopte 0,83 dollar werd overtroffen.

In het afgelopen kwartaal groeide het segment Products met 7,5% tot 10,25 miljard dollar, ver boven de verhoopte 9,99 miljard dollar. Daar is een zeer sterke prestatie bij Secure en Agile Networks (+12%) verantwoordelijk voor. Het aantal productorders viel wel met 14% op jaarbasis terug, waarbij we de kanttekening maken dat het derde kwartaal een jaar eerder een zeer moeilijke vergelijkbare basis opleverde (toen werd er namelijk 34% gegroeid).

Het management wijst vandaag vooral op de macrozwakte in Europa, waar klanten worstelen met hoge energiekosten. En Europa maakt zo’n 23% van het totaal uit, tegenover zo’n 10% in Americas & Asia Pacific. De omzet uit diensten bleven nagenoeg gelijk op 3,39 miljard dollar en dat was meer dan de verhoopte 3,30 miljard dollar.

Cisco’s vooruitzichten

Voor het lopende kwartaal (januari) mikt het bedrijf op een omzetgroei tussen 4,5% en 6,5%, wat neerkomt op een omzet van 13,3 à 13,5 miljard dollar. Dat steekt gunstig af bij de analistenverwachtingen van 13,2 miljard dollar, dankzij de verbetering van de toeleveringsketen en het grote orderboek. De operationele marges moeten landen tussen 31,5% en 32,5%, terwijl de analistenverwachting 32,8% bedroeg. De marges worden met andere woorden nog altijd gedrukt door aanhoudende leveringsbeperkingen en logistieke problemen die de hele netwerkindustrie beïnvloeden.

De winst per aandeel moet tussen 0,84 en 0,86 dollar uitkomen, wat in lijn is met de analistenverwachting. Cisco ziet geen tekenen van aanzienlijke annuleringen van orders of een vertraging van de vraag, wat duidt op een duurzame vraagomgeving die de tijdelijke druk van het aanbod en de kosten waarschijnlijk zal overtreffen, vooral omdat het bedrijf zijn grote orderportefeuille omzet. Cisco kondigde ook een herstructureringsplan van 600 miljoen dollar aan dat ongeveer 5% van het personeelsbestand zal treffen om de organisatie weer in evenwicht te brengen.

KBC Asset Management over Cisco

Werknemers keren (gedeeltelijk) terug naar kantoor en daarom zullen bedrijven weer gaan investeren in het bedrijfsnetwerk, oordeelt Kurt Ruts. In 'het nieuwe normaal' wordt plaatsonafhankelijk werken nog belangrijker. Om de overgang tussen de werkplek, het thuiskantoor en onderweg zo naadloos mogelijk te laten verlopen, moet het netwerk een upgrade krijgen.

Merk ook op dat de verhuizing van software naar de cloud en de uitrol van 5G uiteindelijk een upgrade van het datanetwerk impliceren. En al dat dataverkeer moet natuurlijk ook beveiligd worden. Als marktleider in netwerkapparatuur is Cisco ideaal geplaatst om gegevens te verzamelen, te analyseren en aanvallen te verhelpen, zegt Kurt Ruts. Hoewel de aanbodbeperkingen waarschijnlijk zullen blijven wegen op de omzetgroei en marges op de korte termijn, verwacht hij een geleidelijke vermindering van de knelpunten in de toekomst. Daarom blijft het “Kopen”-advies en 56 dollar koersdoelbehouden.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap