• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 6 mrt 2020

12:01

Mooie resultaten en vooruitzichten voor D'Ieteren

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

D’Ieteren publiceerde deze mooie resultaten, maar moet toch mee het rode bad in. De autodivisie en de voertuigenbeglazer Belron kenden een sterk 2019, terwijl Moleskine andermaal achterbleef. Per saldo ziet de groep wel ruimte voor een 15% hoger dividend. KBC Securities handhaaft het “Kopen”-advies en blikt vooruit naar verdere groei van onder meer Belron in 2020.

D’Ieteren Auto

Het marktaandeel van de autoverdeelactiviteiten steeg tot 21,6%. De omzet dikte aan met 6% tot 3,634 miljard euro en ging daarmee boven de marktverwachting van 3,365 miljard. Die prestatie was te danken aan de positieve mix, waarbij het gewicht van de lucratieve SUV-modellen in de lift zat.

Het operationeel resultaat steeg met 5,3% en bereikte 119 miljoen euro, een eind boven de marktverwachting van 107,8 miljoen euro. De winst voor belasting was met een groei van 6,6% tot 125 miljoen euro eveneens beter dan verwacht en de vrije kasstroom verbeterde van -54,3 miljoen in 2018 naar -18,7 miljoen euro.

Voor 2020 wordt gemikt op een operationele winst voor belastingen die vlak moet blijven. Het marktaandeel zou moeten stijgen in een algemeen lagere automarkt.

Belron

Onder meer dankzij een duwtje in de rug in de VS en ADAS (advanced driver assistance) steeg de gecombineerde omzet van de voertuigbeglazer met 10,1% tot een hoger dan verwachte 4,23 miljard euro. Daarop werd een licht kleiner dan verwacht operationeel resultaat geboekt van 400,5 miljoen euro, een toename met 77,4%. De aangepaste winst voor belastingen, deel van de groep steeg met 110% tot 172,8 miljoen euro. Hogere lasten knaagden aan het operationele resultaat. Vooruit kijkend verwacht de groep voor 2020 een aangepaste winst voor belastingen die met 35-40% kan stijgen.

Moleskine

Het iconische Italiaanse notaboekje zag de omzet met een sterker dan verwachte 5,9% dalen tot 163 miljoen euro. Met 35% tot 18,6 miljoen euro was de terugval op het niveau van het operationeel resultaat nog een stuk uitgesprokener. De winst voor belastingen kromp zelfs met 49,1% tot 9,8 miljoen euro. De terugval is vooral toe te schrijven aan het B2B-segment in EMEA en de groothandelsactiviteiten in de VS. Bovendien werd een goodwill afschrijving van 102,3 miljoen euro doorgeslikt (D’Ieteren heeft dus fors overbetaald). Voor 2020 wordt minstens op een stabiele omzet gemikt, naast winstgroei voor belastingen van meer dan 10%.

De mening van KBC Securities

Alles bij elkaar kregen beleggers mooie resultaten voor D’Ieteren Auto en Belron, waarbij de vooruitzichten voor de laatste opnieuw bijzonder sterk zijn. Aan 100% leverde Belron een indrukwekkende vrije kasstroom van 432,5 miljoen euro, tegen 154,5 miljoen een jaar eerder.

De vrije kasstroom van D'Ieteren Auto zou dit jaar eveneens drastisch moeten verbeteren door de toename van het werkkapitaal. De resultaten van Moleskine lopen nog steeds sterk achter, maar de nieuwe CEO zou hier voor enige verlichting kunnen zorgen. Geen nieuws over eventuele investeringsvooruitzichten.

Het “Kopen”-advies en koersdoel van 65 euro per aandeel blijven onveranderd.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap