• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 20 okt 2022

12:52

Nestlé: prijsverhogingen redden het kwartaal

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het Zwitserse voedingsconcern Nestlé boekte een omzet van 69,1 miljard Zwitserse frank en overtrof daarmee de 68,9 miljard frank die was voorspeld. Het grootste deel van de groei was te danken aan prijsverhogingen. Als gevolg daarvan verhoogde Nestlé zijn vooruitzichten voor het hele jaar. Het verwacht nu een autonome groei met "ongeveer 8%" voor 2022, tegenover eerder een stijging met 7% tot 8%.  Niettemin uitte de CEO, Ulf Mark Schneider, van de groep zijn bezorgdheid over het "moeilijke economische klimaat" dat volgens hem de koopkracht van veel klanten aantast, weet KBC Asset Management-analist Dea Shehu.

Uit het kwartaalrapport onthouden we volgende belangrijke cijfers:

  • Organische omzetgroei: +9,3% versus de analistenverwachting van +8,4%, een kleine verbetering.
  • De reële interne groei bedroeg -0,2%, onder de analistenverwachting van 0,2%.
  • De verkoopprijzen stegen met 9,5% boven de analistenverwachting van 8,2%.

Per regio en per divisie

Geografisch valt vooral de prestatie in Noord-Amerika op waar de groep in termen van organische omzetgroei fors beter deed dan verwacht: 14% groei in plaats van 8%. Er was ook een kleine verbetering in Europa, terwijl Latijns-Amerika, China, AOA, Nespresso en Nestlé Health Science onder de verwachtingen bleven.

Wat de categorieën betreft, was er interne omzetgroei in snoepgoed, dierverzorging en dranken, terwijl water, bereide gerechten en Nutrition & Health Science achterbleven.

Nestlé benadrukte in de marge van het kwartaalrapport dat de elasticiteit beperkt is en het sprak over beperkingen in de toeleveringsketen en een sterke vergelijkbare basis.

Overname en vooruitzichten

Nestlé kondigde ook de overname van "Seattle Best"-koffie van Starbucks aan, maar verdere details zijn tot dusver niet gegeven. Het bedrijf verhoogde de top-line-verwachting naar 8% (eerder: 7% à 8%) terwijl de andere elementen van de huidige prognose ongewijzigd blijven.

KBC Asset Management over Nestlé

Volgens Dea Shehu was de vlakke interne reële groei, gedreven door volume, verwacht, in vergelijking met sommige andere sectorgenoten tot nu toe. Het prijsniveau lag ook in de lijn. Dea Shehu was wel wat verrast dat de problemen met de toeleveringsketen nog steeds relevant zijn.  Hij blijft positief over het sterke prijszettingsvermogen van Nestlé en de enigszins veerkrachtige volumes. De aanbeveling is “Kopen” met een koersdoel van 127,5 Zwitserse Frank.

Het Nestlé-aandeel noteert momenteel aan een koers van 106 Zwitsere Frank (-0,3%).

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap