do. 24 okt 2019

Oliedienstenverlener TechnipFMC publiceerde een ontgoochelend kwartaalrapport en krijgt klappen op de beursvloer.
De omzet kwam in het derde kwartaal met 3,3 miljard USD weliswaar 6% hoger uit dan een jaar eerder, maar analisten hadden op bijna 3,6 milajrd USD gerekend. Ook het aantal nieuwe orders was met 2,6 miljard USD zwakker dan verwacht na een sterke eerste jaarhelft en lag onder de consensusverwachting van 3,2 mld USD. Het totale orderboek kromp daardoor voor het eerst in vele kwartalen. Er was ook sprake van meer margedruk in de belangrijke Subsea-divisie (EBITDA-marge 10,4% versus analistenverwachting van 12%).
Door de margedruk en hogere bedrijfskosten zag het management zich genoodzaakt om de prognose voor volgend jaar op vlak van brutobedrijfswinst met 5% te verlagen.
Volgens sectoranalist David Duchi (KBC Asset Management) blijft het wachten op meer duidelijkheid omtrent de geplande opsplitsing van TechnipFMC in een engineeringbedrijf (dat o.a. LNG-terminals bouwt) en een offshore dienstenverlener. Die opsplitsing is voorzien voor de eerste jaarhelft van 2020. KBC Asset Management blijft voorlopig aan de zijlijn staan met een "Houden"-advies en koersdoel van 20 EUR.