• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 17 mei 2022

12:44

Omzetkrimp voor Tencent Music Entertainment

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Tencent Music Entertainment zag de omzet in het eerste kwartaal zo’n 15% dalen, wat in lijn der verwachtingen was. Die daling is deels te wijten aan minder inkomsten uit advertenties omwille van de recente uitbraak van COVID-19 in China. Zwaargewicht Social Entertainment Services zag de omzet zelfs met 21% dalen, omdat het aantal betalende gebruikers daalde van 9 naar 8,3 miljoen stuks. Het nettoresultaat daalde daardoor met een derde tot 90,2 miljoen dollar, maar dat was meer dan wat analisten verhoopten. Het aandeel steeg ook door toenemende hoop op een  verdere versoepeling van de regelgeving voor Chinese techgiganten, ziet financieel-econoom Tom Simonts.

Kwartaalcijfers

Tencent Music zag de omzet dalen tot 979 miljoen dollar in het eerste kwartaal. Dat is belangrijk voor Tencent, dat 49% van de aandelen in handen heeft. De grootste omzetmotor van de muziekdienst, Social Entertainment, zag de omzet dan ook 21% dalen omdat het aantal betalende gebruikers daalde van 9 naar 8,3 miljoen stuks. De gemiddelde omzet per betalende gebruiker daalde in het eerste kwartaal echter tot 1,23 dollar, tegenover 1,38 dollar in dezelfde periode vorig jaar. Maar de omzet uit abonnementen steeg wel met 17,3% op jaarbasis tot zo’n 314 miljoen dollar.

Al bij al lijken dat weinig opbeurende cijfers, maar het goede nieuws is dat de verwachtingen van de analisten sowieso al geen optimisme inprijsden. De officiële doelstellingenlagen immers erg laag en de neerwaartse druk van macro-economie en regelgeving zorgden daarbovenop voor extra vraagtekens.

Per aandeel leverde dat een winst op van zo’n 0,09 dollar, tegenover de analistenverwachtingen van 0,05 dollar. Eveneens positief voor aandeelhouders is dat het op 28 maart 2021 aangekondigde inkoopprogramma van eigen aandelen onverminderd doorgaat. De groep kocht sinds 13 mei 2022 ongeveer 73,3 miljoen aandelen terug voor een totaal van 674 miljoen dollar, daarbij gebruik makende van een kaspositief van 4,1 miljard dollar per 31 maart 2022. Ondanks die inkopen bleef de kaspositie stabiel, omdat de kasstromen uit bedrijfsactiviteiten stabiel bleven.

Beursnotering

Tencent Music bevestigde het eerder gecommuniceerde plan om een secundaire notering aan te vragen in Hong Kong. Dat plan bevindt zich ondertussen in “een actieve uitvoeringsfase”, maar meer dan die boodschap was er niet te rapen. Beleggers moeten het dus nog even zonder verdere details doen, zowel naar timing, waardering als procedure toe. Chief Strategy Officer Cheuk Tung Yip wil wel zo snel mogelijk de nodige goedkeuringen te pakken krijgen.

Vooruitzichten

Yip zei dat Tencent Music de samenwerking met Tencent Holdings uitbreidde in een poging om de omzet weer op te krikken. De focus zal de komende kwartalen dan ook liggen op het promoten van livestreaming en liveconcerten op WeChat, het vlaggenschip van Tencents messaging platform dat meer dan een miljard actieve gebruikers telt.

Regulator

Vorig jaar stapte China op het gaspedaal in zijn inspanningen om de teugels van de Chinese internetbedrijven nauwer aan te halen. De toezichthouders ontdeden Tencent Music van enkele exclusieve contracten met grote muzieklabels, waardoor de concurrentie van rivalen zoals Cloud Music en het door Bytedance gerunde platform voor het delen van korte video’s Douyin toenam.

De kwartaalcijfers geven die druk duidelijk weer, maar de 3,4% winst in de nabeurshandel geeft aan dat beleggers positieve signalen halen uit de onderliggende kasstromen én de hoger dan verwachte winstcijfers. Maar ze hechten ook geloof aan nieuwe berichtgeving in de Chinese staatsmedia. Het hoogste politieke adviesorgaan van het land zou dinsdag immers een vergadering organiseren met een aantal bedrijven over hoe de digitale economie bevorderd kan worden. Dat speelde niet enkel in de kaart van Tencent Music, maar krikte de waarde van zowat alle Chinese internetbedrijven op. De overkoepelende Hang Seng TECH Index in Hongkong kreeg er vannacht daarom al 4,24% bij. Is er eindelijk beterschap op komst?

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap